2023 m. gruodžio 9 d.

 

Prokuratūra: dėl Lietuvos istoriją iškraipančios knygos vilniečiui gresia teistumas

35
Paskelbta: 2018-02-26 11:42 Autorius: ekspertai.euProkuratūra pranešė, kad „garbaus amžiaus vilnietį į teisiamųjų suolą atvedė jo iniciatyva lietuviškai išleista tendencinga užsienio žurnalistės knyga apie 1991-ųjų sausio 13-osios bei kitus skaudžius Lietuvai įvykius“.

„Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje knygų leidyba užsiimančios bendrovės vadovui, 78 metų P. M. pateikti kaltinimai dėl viešo pritarimo SSRS nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo“, - sakoma prokuratūros pranešime visuomenei.

Informuojama, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2017 metų vasario mėnesį P. M. vadovaujamos bendrovės „Mūsų gairės“ leidykla „Politika“ išleido knygą „Išdavystės kaina“. Ši knyga – žurnalistės Galinos Sapožnikovos knygos „Kas ką išdavė“ vertimas. Minėtame leidinyje tendencingai iškraipomi istoriniai faktai apie 1991 metais vykusias beginklių žmonių žudynes prie televizijos bokšto, Medininkų pasienio poste iššaudytus Lietuvos pareigūnus ir kitus 1990-1991 metų įvykius Lietuvoje. G. Sapožnikova dėl savo veiklos yra paskelbta Lietuvoje nepageidaujamu asmeniu ir į mūsų šalį neįleidžiama.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad P. M. savo iniciatyva G. Sapožnikovos knygą išvertė į lietuvių kalbą bei parašė lietuviškam leidiniui „Leidėjo žodį“, savo lėšomis sumokėjo spaustuvei už jos spausdinimą.

Ši knyga buvo išspausdinta 530 egzempliorių. Keletą jos egzempliorių P. M. perdavė bibliotekoms bei išdalino savo pažįstamiems, dar 100 knygų davė kitam asmeniui, pažadėjusiam jas parduoti. Taip pat pats bandė platinti šią knygą per knygynus, tačiau pastarieji atsisakė ją pardavinėti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Tomas Uldukis.

Pasak prokuroro T. Uldukio, P. M. kaltinamas tuo, kad inicijuodamas išverstos G. Sapožnikovos knygos lietuvišką leidimą ir „Leidėjo žodyje“ pritardamas knygoje išsakytiems teiginiams, užgauliu ir įžeidžiančiu būdu, viešai pritarė ir šiurkščiai menkino 1990-1991 metais agresiją prieš Lietuvos Respubliką vykdžiusių ar joje dalyvavusių asmenų labai sunkius ir sunkius nusikaltimus Lietuvos valstybei bei jos gyventojams.

Už tokį nusikaltimą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų. Byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Šaltinis: prokuraturos.lt

P. S.

Ekspertai.eu dar praėjusių metų kovo 9 d. kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką informuodami, kad knyga laisvai prieinama internete, todėl politinė valdžia į ją turėtų ryžtingai reaguoti, taip kaip sureagavo ir Lietuvos teisėsauga.

V. Bakas. Nuotr. facebook.com

NSGK pirmininkui buvo siūloma į rankas paimti šią knygą, perskaityti, jei dar neperskaitė, ir pradžiai organizuoti spaudos konferenciją, kurios metu galima būtų demaskuoti knygoje skleidžiamą melą ar dezinformaciją, vėliau tai paviešinant visoje nepriklausomoje valstybinėje žiniasklaidoje.

Tik tokiu būdu būtų suduotas neatremiamas informacinis smūgis Lietuvos priešams, ko jie labiausiai ir bijo.

„Jokiu būdu negalima tylėti, kai įžūliai bandoma apnuodyti naivių Lietuvos piliečių smegenis“, - tąkart buvo sakoma kreipimesi į žaliajį valstietį.

Tačiau NSGK pirmininkas iki šios dienos niekaip į šį siūlymą nereagavo ir nėra informavęs, ar perskaitė priešiškų tarnybų knygą, ar ne.

Susiję:

Pradėtas tyrimas dėl TSRS agresijos neigimo leidinyje, įvykdytos kratos, kiti būtini procesiniai veiksmai   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. suldu ->32. stasys
(2018-02-27 11:03:06)
(82.135.249.117) Parašė:

Sis "fenomenas" turi labai didele ir aiskia prasme - lietuviu tauta yra pasimetusi. vienadienes ar daugiadienes, tai tik laiko tarpas, svarbiausia kodel jos buvo renkamas...Kad kazkam tokia situacija yra ne prie sirdes, nieko nepadarysi, tai demokratijos dalis. visiems neitiksi, tad tenka rinktis daugumos nuomone.34. stasys
(2018-02-27 08:30:11)
(90.140.161.14) Parašė:

delfi.lt/news/daily/demaskuok/specialus-tyrimas-atskleide-zvalgybos-ataskaitose-minimu-veikeju-rysius-su-kremliumi.d?id=74313678, gal ekspertams reikėjo įdėti ir šia nuoroda .??? Tai praeitu metu tyrimas bet Jis labai aiškiai parodo kodėl tas žmogus Povilas papuolė po teisingumo girnomis ..Kartais trūksta tik paprastos detalės ir vaizdas iš esmės keičiasi ..33. sterva
(2018-02-27 07:58:07)
(197.231.221.211) Parašė:

stasys kaip ir teisus... Stabiliausios išlieka tik susibūrusios nusikalstamos struktūros, kurias išardyti geba tik tvirta [su stuburu] teisėtvarkos sistema... Visas tokias gaujas sieja Omertos įstatymas. Turime tokių pavyzdžių ir net labai ryškių Seime.. Konservatoriai ir liberalai.32. stasys
(2018-02-27 07:32:17)
(90.140.161.14) Parašė:

suldu .. aš apie lietuviška politinį fenomena kai susikuria vienadienės partijos tam kad patekti į Seimą, o patekusios išyra dar pusiaukelėje iki sekančiu rinkimu .Galiu jas visas pavardinti .. bet ir pats matyt žinote apie ka kalbu . Reikia svarstyti ar tas politinis marketingas (kaip aš ji vadinu) greitai nupirkti rinkėjo balsa pasinaudojus pirmu suformuotu įspūdžiu tikrai yra to demokratinio ūkio dalis .?? Kaip matote po Dzuko 16. kom...bent man tampa aišku kad senos metodikos drumsti vandenį be argumentu vis dar populiarios .31. suldu ->15.stasys
(2018-02-26 23:47:49)
(82.135.249.117) Parašė:

"Sakote Jus kovojote už tokia valstybe kurioje nuotaiku masės gali lemti ir valstybės kryptį .?? "......tai yra demokratijos apibrezimas.___ rinkimasis is duoto saraso yra ne demokratija,o ferma su 3,4 ar kiek ten tu kaditatu pavadinimu bebutu.30. Dzukas > 29. Darijus
(2018-02-26 23:08:34)
(93.100.87.209) Parašė:

Turiu skirtinga nuomone, bet nesiruosiu gincytis. Turite pilna teise savo nuomonei.29. Darijus
(2018-02-26 22:55:42)
(85.10.123.222) Parašė:

Račas nėra žurnalistas, tai feljetonistas, anksčiau puikiai tarnavęs Sistemai. Jei žmogus laiko save žurnalistu, bet niekur nesireiškia, jis ne žurnalistas. Yra ne tik parsidavusi lietuviška žiniasklaida. Aš, pvz, laikau save didžiu filosofu, bet kiti taip nemano. Sutinku su jais.28. Dzukas > 27. Darijus
(2018-02-26 22:46:43)
(93.100.87.209) Parašė:

Manau ju yra, bet daugelis negali patekti i pirmus puslapius, nes nera lojalus ar lengvai valdomi. Yra tokiu, kurie nusivyle ir padejo skersa ant visko. Man sunku dabar prisimint ant greicio, bet sakysim - kuo jums netinka kad ir Arturas Racas. Yra... nepatikesiu, kad lietuviai ant tiek nuskurde.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras