2024 m. vasario 25 d.

 

T. Daugirdo premija įteikta etnologei G. Kadžytei

2
Paskelbta: 2012-07-05 03:13 Autorius: Kristina Bendžiūtė

Birželio 29 dieną Raseinių rajono kultūros centre minint lietuvių archeologijos ir tautotyros pradininko, muziejininko, dailininko Tado Daugirdo 160-ąsias gimimo metines įteikta jo vardo premija. Trečią kartą Tėvynės pažinimo draugijos skiriamą apdovanojimą šiemet pelnė žinoma Lietuvos etnologė Gražina Kadžytė.

Iš Utenos krašto Užpalių kaimo kilusi tautos savasties tyrinėtoja G. Kadžytė etninio paveldo aruodus pildo besidarbuodama Lietuvos literatūros ir tautosakos institute, leisdama knygas bei publikacijas, vesdama radijo laidas, renginius ir konsultuodama jų kūrėjus. 2003-iais už kultūrinės veiklos nuopelnus ji buvo apdovanota Vytauto Didžiojo ordino medaliu.

Diplomą laureatei įteikęs Tėvynės pažinimo draugijos pirmininkas dr. Jonas Rekešius pasidžiaugė, kad lietuvybės ir patriotiškumo sėkla, pasėta iš Raseinių krašto Ariogalos valsčiaus kilusio garsios bajorų giminės palikuonio T. Daugirdo, nepaskendo Dubysos slėniuose, o giliai įsišaknijo visoje Lietuvoje.

„Raseinių žemėje įmintos giliausios T. Daugirdo pėdos, labai gražiai saugomas jo atminimas – atvažiuodami nulenkėme galvas prie Daugirdų koplyčios Ariogalos kapinėse. O sulaukę darbų iš jaunųjų kraštotyrininkų ekspedicijų matome, kokie stiprūs auga raseiniškiai kraštotyrininkai,“ - kalbėjo G. Kadžytė.

Pati laureatė, Raseinių krašto istorijos muziejininkė Lina Kantautienė, Tėvynės pažinimo draugijos pirmininko pavaduotojas Aurelijus Noruševičius ir buvęs ilgametis draugijos pirmininkas dr. Kazys Račkauskas perskaitė pranešimus apie T. Daugirdo gyvenimą ir veiklą, darbų reikšmę ir indėlį į Lietuvos tautotyrą.

Renginio metu dr. K.Račkauskui įteiktas Tėvynės pažinimo draugijos garbės nario diplomas - būtent šio istoriko entuziasto iniciatyva 1989-aisiais atgimė ši draugija, įkurta T. Daugirdo dar 1919 metais. Mokslininkai, šviesuoliai, tautotyros savanoriai jau 23 metus sėkmingai tęsia iškilaus paveldosaugininko darbus: renka ir publikuoja etnografinę, kraštotyrinę ir etnologinę medžiagą, leidžia knygas, atlieka mokslinius tyrimus.

Pirmąja 2006-iais įsteigtos premijos laureate tapo iš Raseinių kilusi profesorė Ona Voverienė, o 2009-aisias - Telšių krašto šviesuolė Elena Mažeikienė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. flioksas
(2012-07-08 16:02:29)
(90.130.149.111) Parašė:

Gerb. G.Kadžyte, kūrybinė amatų draugija "Dusetėlė nuo Sartų" sveikina Jus su dar vienu Jūsų darbo įvertinimu. Buvome ne kartą susisitikusios ir tikimės dar tokių gražių susitikimų su Jumis. Su pagarba "Dusetėlė"1. Mindaugas
(2012-07-06 22:01:00)
(212.52.50.167) Parašė:

Sveikiname gerb. G.Kadžytę su puikiu apdovanojimu, mes esame dėkingi už jos prasmingą, nuoširdų darbą Lietuvai, didžiuojamės šia nuostabia Aukštaite.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras