2024 m. birželio 17 d.

 

Trūkumų turinčios karinės mašinos gali apsunkinti galimybę apsiginti nuo laukiamos Rusijos karinės invazijos į Lietuvą

14
Paskelbta: 2019-12-27 14:10 Autorius: ekspertai.eu

Vis labiau agresyvėjant Rusijai Lietuvos perkamų vokiškų šarvuočių „Boxer“ pristatymas vėluoja dėl kokybės kontrolės metu pastebėtų trūkumų, skelbia žiniasklaida.

Informuojama, kad „į Lietuvą šiemet birželį buvo pristatytos dvi pirmosios pėstininkų kovos mašinos, tuomet skelbta, kad dar 15 šarvuočių bus pristatyti iki 2019 metų pabaigos“.

Tačiau pastarosios mašinos Lietuvos dar nepasiekė.

Krašto apsaugos ministerija pasakė, kad pristatymas vėluoja dėl pastebėtų trūkumų šalinimo.

„Dalis 2019 metais planuotų gauti pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ nebuvo pristatytos į Lietuvą. Taip nutiko dėl griežtos kokybės kontrolės metu pastebėtų trūkumų, kurių gamintojas nespėjo laiku pašalinti“, - informuoja naujienų agentūra BNS cituodama Krašto apsaugos ministeriją.

Tikimasi, kad kad „Boxer'ių“ pristatymą į Lietuvą planuojama atnaujinti nuo 2020 metų sausio.

Specialistų teigimu, trūkumų turinčios karinės mašinos gali apsunkinti galimybę apsiginti nuo laukiamos Rusijos karinės invazijos į Lietuvą.

Ekspertai.eu primena, kad situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Keli susiję:

Jei nenorime, kad pensijas mokėtų Rusija, privalome suvokti gynybos finansavimo didinimo būtinybę  

Lietuvos analizių analitikai skambina pavojaus varpais: Rusija ruošiasi karui su Vakarais 

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas

Virš Baltijos šalių kybo branduolinio smūgio grėsmė: labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. Elfas
(2019-12-29 20:34:17)
(168.235.197.217) Parašė:

Vokiečiai 1941ais tokios modernios ginkluotės dar neturėjo. Su tokiais boxeriais per dvi savaites laisvai būtų galima suvažinėti į maskvą ir atgal.13. BUDULYNUI
(2019-12-29 12:41:46)
(82.132.238.4) Parašė:

tai puls ar nepuls? o jeigu uzpuls...? nuties kelius,pastatys gamyklas,mokyklas,darzelius,tv boksta,atomine elektrine...???12. Trigrašis
(2019-12-29 11:21:32)
(178.16.34.170) Parašė:

"..gali apsunkinti galimybę apsiginti nuo LAUKIAMOS Rusijos invazijos į Lietuvą".Nesikeikiant,kas jos,tos invazijos, taip laukiat?Pavilionis,Bakas ,Jaunuolis Linkevičius,komjaunimo aktyvistė Raselė,Rusijos valstybinė paslaptis,- Grybauskaitė?Ar ir naujasis bankų statytinis Nausėda?Asmeniškai aš,jų visai nelaukiu.11. Vytas
(2019-12-28 17:44:37)
(46.249.171.56) Parašė:

Na, tikros priežasties dėl "bokserių" vėlavimo mes, Lietuvos piliečiai, vargu ar sužinosime. Įtariu tik, kad šis atvejis iš tos pačios standartų serijos, kaip ir su maisto produktų dvigubais standartais.10. senis
(2019-12-28 13:36:38)
(90.135.164.98) Parašė:

Mano nuomone čia jie tinka tik ginkluotoms riaušėms malšinti , arba per upelį grietinėlei bėgti iš Lietuvos Respublikos teritorijos.9. K
(2019-12-28 12:59:49)
(5.20.244.73) Parašė:

Kaip tik dabar RU susigiebe. Karaliaučiaus sritis turi tik vieną korpusą, nuo 2010 sumažintą iki divizijos lygio. Atvežti papildomą ginkluotę? Kaip? Geležinkeliu? Ne, PL,LT neleis. Oru brangu, skristi reikės per jūros neutralius vandenis, tiesiai pro PL ir LT neleis. O jūra, prašom, bet tai užtruks. Manau amerikiečiai, gindami Lenkiją ir atgrąsančią Lietuvą, pasinaudoję patogiu momentu, užims Karaliaučių ir "apgins" kaimynus. STRATEGAI...8. romačius
(2019-12-27 23:57:55)
(88.118.146.79) Parašė:

Pagal sutartį turėjo būti erdvi bagažinė ir šarvuotas užpakalis.Lietuvos visuomenė laukia atnaujinto mašinų pristatymo.7. babute
(2019-12-27 21:02:45)
(85.206.135.23) Parašė:

kol neatves tol negalesiu miegotiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras