2023 m. birželio 11 d.

 

Vis labiau agresyvėjančiai Rusijai dar vienas signalas iš Lietuvos – JAV mums leido iš jų pirkti šimtus visureigių

54
Paskelbta: 2019-08-28 09:53 Autorius: ekspertai.eu
Krašto apsaugos ministeras Raimundas Karoblis. Nuotr. kam.lt
Krašto apsaugos ministeras Raimundas Karoblis. Nuotr. kam.lt

Vašingtonas patvirtino, kad leidžia Lietuvai įsigyti JAV gaminamų šarvuotų visureigių, pranešė naujienų agentūra BNS.

Pentagono pranešime rašoma, kad Lietuvai bus parduodama 500 mašinų, tačiau lietuviai planuoja pirkti 200 transporto priemonių.

„Bus perkama 200 visureigių. 500 yra tiesiog apsidraudimui, jeigu mes nuspręstume pirkti daugiau, kad nereikėtų naujo Kongreso patvirtinimo“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė spaudai Vita Ramanauskaitė.

Sandorio vertė sieks 154 mln. eurų.

Krašto apsaugos ministerija informuoja, kad šarvuotų visureigių Lietuvai trūksta tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose.

Šis trūkumas atsirado dėl esamo visureigių parko susidėvėjimo ir didėjant jų poreikiui dėl kariuomenės plėtros.Vis labiau agresyvėjančios Rusijos akivaizdoje tokie pirkiniai yra butinybė, nes Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Susiję:

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
54. nuomone
(2019-09-06 22:18:16)
(178.19.31.27) Parašė:

O kodel negalim patys pasigamint,ekonomika ot kaip pakilo,kacholai gaminas,o kuom lietuviai blogesni,nebent tie geresni bus -auksiniai ,kaip ir saukstai su samciais53. ai kariauti
(2019-08-31 23:54:58)
(81.97.45.130) Parašė:

su latviais pravers.Jems gi ne leido pirkti?!52. Romas > 51. aAlgirdas-Romui
(2019-08-29 23:37:21)
(77.111.247.67) Parašė:

Aciu uz patikslinima. Nelabai seku as tokius "pasiekimus", bet kazkodel buvo tokios asociacijos - Simasius tai vamzdis, Zuokas - Gedimino kalnas. Pasirodo - Zuokas labiau nusipelnes. :))) Gali pretenduoti i Tautos "sviesuolio" titula.51. aAlgirdas-Romui(45)
(2019-08-29 23:13:28)
(176.250.84.89) Parašė:

netikslumas, kuri reika istaisyti ---- vamzdi padovanojo Zuokas o Simasius kol kas tik griauna lietuviu menininku darbus50. Romas > 49. Nu jo
(2019-08-29 22:59:13)
(77.111.247.67) Parašė:

Kriminaliniame zargone jis naudojamas, bet saknys, daug kas tai teigia, tiurku kilmes. Zodis labai senas. Taip, tai artima spekuliantui, bet "Барыга" pabrezia, kad tai ypac gobsus spekuliantas sukcius. Kas del taip vadinamo "elito", nesutiksiu - as nematau kad jie profesionalai vartytu kaili. Mano manymu - vieni is bukiausiu Europoje. Aptarnauti klientus is Ovalinio kabineto dideliomokslo nereikia - tai igimtas liokajaus sindromas. Net tarnas gudrauja pries seimininka, sitiems proto tam neuztenka.49. Nu jo... Romui
(2019-08-29 21:55:04)
(188.69.207.28) Parašė:

"Барыга", tai žargoninis žodis. Įtariu škanys tempia į kriminalino pasaulio žodyną, todėl tiesioginio vertimo jam nėra. Bet šio žodžio semantinė reikšmė, yra artima žodžio "spekuliantas" ar "perpardavinėtojas" reikšmėms. kažkaip taip matyčiau... O dėl lietuviško elito, tai nesakykite. Vartyti kaily profesionaliai ar aptarnauti klientus iš Ovalinio kabineto irgi reikia mokėti... :D:D:D48. Romas
(2019-08-29 21:42:08)
(77.111.247.66) Parašė:

Gaila kad smegenys neparduodamos, o proto ugdymui pinigai neskiriami. Tankai Lietuvai nepades, nepriklausomai nuo ju kiekio. Proto, salto ir blaivaus proto stoka.47. Lietuvis
(2019-08-29 21:13:24)
(84.15.182.20) Parašė:

Arbaimkome sekti turkais ir nusipirkime rusisku tanku jei amerika mums neparduos abramsu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras