2023 m. gruodžio 7 d.

 

D. Grybauskaitė: agresorius, kuris elgiasi kaip teroristas, yra grėsmė ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai

45
Paskelbta: 2015-02-08 16:55 Autorius: ekspertai.eu
Europa turėjo apie ką susimąstyti po D. Grybauskaitės kalbos Miuncheno konferencijoje. Nuotr. prezidentas.lt
Europa turėjo apie ką susimąstyti po D. Grybauskaitės kalbos Miuncheno konferencijoje. Nuotr. prezidentas.lt

Lietuva yra aiškiai nurodžiusi Europai, kokios pozicijos reikia laikytis Ukrainos atžvilgiu.

Būtina šią šalį apginkluoti taip, kad teroristinė Rusija gautų deramą karinį atkirtį ir patirtų pralaimėjimą.

Miuncheno saugumo konferencijoje vykusioje diskusijoje apie konfliktą Ukrainoje, prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad agresorius, kuris „organizuoja karą, tiesiogiai dalyvauja kare, tiekia karinę techniką karui ir elgiasi kaip teroristas yra grėsmė ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai“.

Apie Jungtinių Valstijų ir Lietuvos sukritikuotą Vokietijos ir Prancūzijos vadovų vizitą į Maskvą šalies vadovė išsakė savo poziciją garsiai.

Suteikime šansą pastangoms, tačiau taip pat supraskime, su kuo turime reikalų ir būkime pasiruošę palaikyti Ukrainą visomis priemonėmis, būtinomis gintis – ne pulti, bet ginti savo žmones ir savo teritoriją. Lietuva tą jau daro. Lietuva nediskutuoja, kaip padėti Ukrainai, mes padedame jai visomis priemonėmis, kokias tik Lietuva turi“, – konferencijos dalyviams išaiškino D. Grybauskaitė.

Deja, užsimiegojusi Europa, skirtingai negu Lietuva ir Jungtinės Valstijos, naiviai tiki, kad viską galima išspręsti diplomatinėmis, o ne karinėmis priemonėmis.

Aštriai apie minėtą situaciją yra pasisakęs ir politikos analitikas Laurynas Kasčiūnas.

„Blogiausias scenarijus, jei Angela Merkel ir Fransua Ollandas yra išsigandę galimo totalinio karo ir vyksta į Maskvą su nuolaidžiavimo strategija“, – dar prieš minėtą vizitą sakė L. Kasčiūnas.

Kaip matome, analitiko nuogąstavimai buvo ne be pagrindo.

Konservatorius Vytautas Landsbergis leido suprasti, kad Vokietijos ir Prancūzijos vadovai užsiima visiška saviveikla ir atvirai prieš šį vizitą klausė – „kas įpareigoja ponią Merkel ir poną Olland'ą derėtis su Putinu?“.

Atsakymo į šį klausimą, kas įgaliojo derėtis su žudikais, iki šiol nėra.

Tiek Prancūzija, tiek ir Vokietija sėdi kaip pelė po šluota ir nedrįsta į šį klausimą atsakyti. Ar išdrįs?

Tiesa, D. Grybauskaitė nemano, kad reikia daryti konfrontaciją tarp to, kad A. Merkel griežtai pasisako prieš ginklų davimą Ukrainai, o Lietuva juos tiekia.

Todėl norisi tikėti, kad anksčiau ar vėliau ginklus Ukrainai ims tiekti ne tik Vokietija bei Prancūzija, bet ir visa likusi Europa.

Susiję:

Lietuvos, tiekiančios ginklus Ukrainai, nesėkmė

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
45. Jonis
(2015-03-02 00:40:49)
(88.216.20.86) Parašė:

Šiandien greitai būtina rasti "blogiuką", sukabint VISUS padvėsusius šunis ant jo tvoros, sumaišyti su žemėmis ir pamerkti, o po to ir vėliau rasti tikrą kaltininką. Bet Tai bus - POST FAKTUM .44. ome
(2015-03-01 23:21:07)
(78.60.206.25) Parašė:

Debaltsevo katilas įpareigojo, kas gi daugiau.43. yel“l“ow submarine to 42. Jonis (2015-02-09 17:43:34)
(2015-02-09 18:29:07)
(78.63.212.238) Parašė:

ačiū, suprantama - liūdna tik, kad tų bendraminčių tiek nedaug, jog rinkimuose mūsų balsai nesudaro nė dalies procento..., - bet aš noriu replikuoti apie melą ir faktų iškraipymą, kuris, tamstos manymu, greit demaskuojamas :) - nesuprantu tokio naivumo..., - paklauskite tūlo veršiuko - kas ten 2008 vyko su gruzija ir rusija ? - 90 proc. atsakymų, manau aiškūs...., - ir ką jūs į tai ? - o tokių pavyzdžių tiršta. Mes skęstame totaliame mele, kurio buvimo faktą ir mastą suvokia tik vienetai - juk tai akivaizdu, - ir netgi neretas tų kurie suvokia tiesiog nusispjauna ir stengiasi atsiriboti ir likti ne prie ko ..., - štai ir visas vaizdelis ...42. Jonis
(2015-02-09 17:43:34)
(88.216.20.86) Parašė:

Tą patį galime stebėti bet kurioje kitoje informacinėje priešpriešoje. Jei nekalbėsime apie išsigalvojimus, kurie pateikiami kaip faktai (tai pasitaiko nedažnai, egzistuojant šiuolaikinėms informacijos technologijoms, tiesioginis melas labai greitai demaskuojamas), tai galima kalbėti apie mėginimą suvokti bendrą priešpriešos vaizdą ir atskirti pačius faktus nuo jų interpretacijų41. Jonis To Žertvoms
(2015-02-09 17:11:45)
(88.216.20.86) Parašė:

Я предлагаю всем опираться на высказывание американского сенатора Джона Маккейна, который весной 2011 года, когда только начались события в Ливии, сказал, что после Ливии будет Сирия, а после Сирии – Россия. События на Украине – это уже удар по России. Инциденты, о которых мы говорим, носят спланированный характер. Кому-то дали приказы, куда лететь и как себя вести, а прессе рассказали, как эти случаи освещать. Дальнейшее раскручивание конфронтационных актов нужно для того, чтобы психологически подготовить общество к войне. Сейчас война ведется в соответствии с так называемой теорией превентивной войны, «доктриной Буша», которая была принята в качестве Стратегии национальной безопасности США после провокации 11 сентября 2001 года. Не будет фронтов, захватов главных центров, битв за нефтяные месторождения. Они будут браться по-другому. Теория превентивной войны – это то, что сейчас делается путем подрыва власти изнутри, зомбирования населения, провокации, психологической агрессии. Люди еще не осознали, что новая война идет по другим правилам. Но она уже идет.40. jau si vakara,21 val.
(2015-02-09 13:50:35)
(78.62.8.18) Parašė:

Tema: 1. Mūsų gretų reikalai. 15 punktų ir diskusijos, kurių nebuvo 2. Tarptautiniai įvykiai. Graikija. Naftos kainos. Euroemisija. Šveicarijos frankas. 3. Dabartinės pasaulinės krizės evoliucija–Amerikos skola. Europos vienybė nuo Lisabonos iki Vladivostoko. 4. Atsakymai į kai kurią kritiką. ww.rolandaspaulauskas.lt/2015/01/xi-naktigone-kitaip/39. senis
(2015-02-09 12:32:46)
(213.226.131.133) Parašė:

blogai, kai tv ekrane pamates savo salies koki nors vadova, nusikeiki, nusispiauni, ir perjungi kanala. Blogai, kai vietoj informacijos, patiekiama tik demagogija. Dar blogiau, kai musu vadovai, dedasi nesuprantantys, kad jie tik gosdepo gumytes. Panaudos, erzinant Rusija, ir ismes.38. kazkas baisaus
(2015-02-09 12:25:08)
(213.103.239.211) Parašė:

Tokia prezidente!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras