2024 m. vasario 26 d.

 

Gynybai nuo Baltarusiškos elektros G. Nausėda pateikė įstatymo pataisas: nesaugiai elektrai kelias bus užkirstas

37
Paskelbta: 2019-10-17 08:15 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentas G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui įstatymų pataisas, skirtas užkirsti kelią elektros energijos patekimui į Lietuvą iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugiomis pripažintos branduolinės elektrinės.

Apie rai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas siūlo užkirsti kelią nesaugios elektros energijos patekimui į Lietuvą“.

Šalies vadovas siūlo Seimui keisti dalį Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo, Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo, Elektros energetikos įstatymo ir Energetikos įstatymo nuostatų.

„Lietuvos aplinkai ir visuomenės sveikatai pavojingu būdu pagamintos elektros energijos importas kelia grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui. Todėl būtina jau dabar imtis papildomų priemonių, kurios ribotų tokios elektros energijos patekimo į Lietuvos teritoriją galimybes“, - pasakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Teikiamos įstatymų pataisos numato leisti nedelsiant panaikinti išduotus leidimus ir neišduoti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš trečiųjų šalių, kuriose yra nesaugia pripažinta branduolinė elektrinė, nuo pat tokios nesaugios branduolinės elektrinės veiklos pradžios. Ši nuostata leistų atitinkamai reaguoti ir į Seimo sprendimą pripažinti nesaugia jau veikiančią trečiosios šalies branduolinę elektrinę.

Pripažinus, kad elektros energijos importas iš konkrečios trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, numatyta riboti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš tos šalies išdavimą.

Taip pat pagal siūlomą tvarką Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų kreiptis į Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, prašydama atlikti elektros importą vykdančių asmenų veiklos patikrą dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui. Tokius atvejus nustačius, Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų nedelsdama stabdyti leidimų galiojimą.

Galiojantys teisės aktai numato, kad dėl branduolinės elektrinės pripažinimo nesaugia sprendžia Seimas, atsižvelgdamas į Vyriausybės pateiktą vertinimą.

2017 m. birželio 15 d. Seimas pripažino, kad Astravo ranoje statomas Baltarusijoje branduolinė elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Šaltinis: prezidentas.lt
Ekspertai.eu
taip pat primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Daugiau informacijos apie Baltarusijos atominę elektrinę rasite ekspertai.eu
skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas  

Ž. Pavilionis telkia jėgas ir sieks gelbėti visą Europą nuo Baltarusijos atominės elektrinės

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
37. Zenonas
(2019-10-19 09:22:33)
(199.249.230.104) Parašė:

Tik Lietuvos priešai, išdavikai arba visiški MU_LKIAI galėjo leistis ES išprievartaujami ir sutikti anksčiau laiko uždaryti VISŲ TATENOS SPECIALISTŲ viena saugiausių Europoje pripažintą IAE. Juk į jos saugumą buvo sukišti MILIJONAI. Tiek Švedijos, tiek TATENOS specialistai ne kartą tvirtino, jog jos saugumas niekuo nenusileidžia saugiausioms ES elektrinėms, o ES veikėjai pripažino, kad sprendimas uždaryti - POLITINIS. Ekonomistų skaičiavimais, dėl abiejų blokų uždarymo Lietuva patirs apie 30 MILIJARDŲ €. nuostolių. Beje, ta pati ES, reikalavusi uždaryti IAE, jau padėjo Rusijai modernizuoti keletą dar senesnmių atominių elektrinių ir pratęsti jų eksploatacijos laiką dar 25 (!!!) metams. Labiausiai nusivilti turėtų tie, kuriems sapnavosi atominis grybas virš Visagino, kurie svajojo, kad tas „monstras“ būtų kuo greičiau uždarytas ir džiūgavo, kai tai pagaliau įvyko. Dabar vietoj savos atominės turėsime Baltarusijoje, prie pat Lietuvos sienų. Jeigu būtų leista veikti abiem IAE blokams, niekas jos nebūtų statęs. Apie tai rašyta tiek Rusijos, tiek Baltarusijos spaudoje. Matyt, rusifobija sergantys mūsų valdžiažmogiai nieko nenorėjo nei girdėti, nei matyti. Nusigraužti nagus turėtų ir nuolat šaukiantys apie grėsmes ir priklausomybes nuo Rusijos. Didesnės priklausomybės, kokioje Lietuva atsidūrė dabar, seniai nebuvo. „Patriotai“ vis šūkauja ir džiaugiasi ES parama. Pabrangus elektrai, visa ta „parama“ atitenka Rusijai (80% elektros importuojame iš Rusijos). O gal toks ir buvo planas, kai, lyg paskutiniai asilai, tuometiniai veikėjai pasižadėjo ES anksčiau laiko uždaryti IAE??? Nusikalstamai neatsakingai įsipareigoję ES uždaryti atominę, įsimušėme kelis gėdingus įvarčius į savo vartus... Čekijos Prezidentas, ultimatyviai atsisakęs pasirašyti Lisabonos sutartį, išsikovojo visas Čekijai palankias nuolaidas. Lietuvoje drąsuolių tokiam žingsniui neatsirado.36. Įdomu
(2019-10-18 23:28:21)
(78.60.84.45) Parašė:

Kada Prezidentas Nausėda pakomentuos Latvijos sprendimą statyti Skultėje SDG terminalą? Kol kas kapų tyla.35. kieno cia avataras
(2019-10-18 21:59:23)
(81.97.45.130) Parašė:

Nauseda=Gribauskaite=Landsbergis=Klinton-Obama-Bush=Sorosas...34. Na pagaliau
(2019-10-18 11:41:51)
(185.220.101.60) Parašė:

naujoji lansgrybaitė pasirodė visomis spalvomis....O žmonės taip tikėjosi, kad gali ir sveiko proto būti kartu su nauju Prezidentu. Apgailėtina yra tai, kad tą elektrinę saugia pripažįsta TATENA ir visos kitos tarptautinės agentūros be kurių leidimų ji niekada taip ir nebūtų pastatyta ir nepradėtų veikti. Tuo tarpu lietuviškieji "saliamonai" net neturintys jokių ekspertų ir apskritai, nusimanantys apie AE kaip kiaulės apie debesis, seime sprendžia jog elektrinė pavojinga....Kaip aš suprantu ji pavojinga tuo, kad dabar jau tikrai reikės grąžinti iš Hitachi gautus kyšius, nes Lietuvoje elektrinės tikrai nebestatys, o juk vis dar buvo tikimasi. O lietuviai jau turi durnių laivą dujoms atsivežti, o dabar turės ir oligarchų valdomas elektros importo jungtis kurioms nebus konkurencijos tiekiant brangią elektrą.33. Piksius>1. Aurelija
(2019-10-17 23:56:15)
(78.58.239.209) Parašė:

Didziuoujus ir aš kaip didzelis dzukikos dzaubelis, uzu tokias mintis. Tik labai uzsispyre, rasliavos nezinatys, aprupis visumis su kaimynais bezdalais iš ten kur visi bezda ir ant subinio skaitliuka suka. Tu išvis, Aurelija, žiūri į kainas kai eini šopintis?32. Romas
(2019-10-17 23:09:18)
(77.111.247.54) Parašė:

Paleis baltarusiai savo AE, pardavines elektra ir ples toliau ekonomika. Lietuvai nera labai aktualu elektros energija, lygiai kaip ir dujos. Salyje, kur nera pramones, tai ne pirmaeilis dalykas ir Prezidentas gali patausketi apie niekus. Kad tai palies eiliniu vartotoju kisenes, mazai kam rupi - jus visi zinote, tai skelbiama kiekviena diena, GEROVE vis dideja ir ROJUS jau arti. Panasi situacija Ukrainoje - sparciai artejama link visuotines PALAIMOS. Tiesa, pries pora savaiciu, teko sustabdyti Chmelnickio AE - vienas reaktorius jau antri metai remontuojamas, o antra teko sustabdyti - gali buti didelis "Bum". Nera atsarginiu daliu ir pinigu. Ukrainai tai kainuos papildomai 1 milijona tonu anglies siluminems elektrinems, bet anglies ir nera... O siaip - visuotine PALAIMA ir GEROVES perteklius.31. Ww
(2019-10-17 22:43:11)
(90.138.155.218) Parašė:

Aš manau jei ji nesaugi tai turėtų parodyti Lietuvos žmonėms užsienio specelistu patvirtinta dokumentą. Ar gali ką nors nusimanyti, traktoristas papuolęs į seima apie atomine energija. Nors jis balsuoja už arba prieš.30. na ka
(2019-10-17 21:26:50)
(81.97.45.130) Parašė:

Marijos zeme toliau generuoja tik marionetes.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras