2023 m. kovo 30 d.
 

 

Iškeltas Didysis klausimas, nes Rusijai agresyvėjant Baltijos šalių laukia reikšmingiausias išbandymas

46
Paskelbta: 2018-12-09 11:27 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. AFP
Nuotr. AFP

Sekmadienį, gruodžio 9 d. 0 val. 00 min. nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt perspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bandys plėsti savo įtaką Baltijos valstybėse: Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.

Apie tai skelbiama ilgoje analitinėje analizėje „Ekspertas apie Putino planą: trys žingsniai sėkmingai įvykdyti, reikšmingiausias išbandymas laukia Baltijos šalyse“.

Įžvalgoje taip pat griežtai kritikuojami nesėkmingi neseniai įvykę rinkimai Gruzijoje, kur buvo išrinktas ne provakarietiško buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio įpėdinis Grigolas Vašadzė, o Rusijos palaikoma Salome Zurabišvili.

„V. Putinas Gruzijoje gerokai sėkmingiau stengiasi padaryti tai, ko jam galiausiai nepavyko Ukrainoje: klastingai pasinaudoti rinkimų sistema ir įtvirtinti Maskvai palankią valdžią“, - atskleidžiama analizėje.

Pranešama, kad Kremlius strateginėje „buferinėje zonoje“ išskiria keturias reikšmingumo pakopas.

Pirmoji pakopa apima Ukrainą, Baltarusiją ir didžiąją dalį Kazachstano.

Antroji pakopa yra Kaukazas – regionas, apimantis Pietryčių Rusiją, Armėniją, Azerbaidžaną ir Gruziją.

Trečioji pakopa yra Centrinė Azija – Kirgizstanas, Tadžikistanas, Uzbekistanas ir Turkmėnistanas.

Nurodoma, kad „reikšmingiausias išbandymas Vakarus ištiks tuomet, kai V. Putinas bandys plėsti savo įtaką ketvirtojoje pakopoje – Baltijos valstybėse: Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje“.

Primenama, kad „trijose Baltijos šalyse žymią gyventojų dalį sudaro rusų mažuma, tačiau visos valstybės taip pat yra ir NATO narės“.

„Didysis klausimas yra toks: kas ir kaip pažeis 5-ąjį NATO straipsnį?“ - klausimą kelia Nacionalinės gynybos universiteto Vašingtone tarptautinio saugumo profesorius Peteris Elcovas, turėdamas omenyje NATO sutarties sąlygą, numatančią, kad jei viena Aljanso narė patiria tiesioginį užpuolimą, NATO prižada imtis „tokių veiksmų, kurie bus būtini“ norint atkurti saugumą.

„Ar tai galėtų būti įsiveržimas sausumoje? Ir ar JAV reaguotų, jei, tarkime, netoli sienos su Rusija esantis Estijos miestas Narva, kuriame didžiąją gyventojų dalį sudaro rusai, patirtų netikėtą savo pačių rusiškai kalbančių gyventojų sukilimą?“ - klaustukus sakinių galuose palieka P. Elcovas.Ekspertai.eu primena glaustą chronologiją, iš kurios aiškiai matosi, kad Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, žaliųjų valstiečių Juknevičiene tituluojamas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvusia socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus konservatorių politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas šių metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Susiję:

R. Juknevičienė sukritikavo rinkimus Gruzijoje: nežinau, ar tai pats geriausias mūsų draugų gruzinų/kartvelų pasirinkimas  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
46. Bosui
(2018-12-11 08:16:11)
(83.176.236.169) Parašė:

Jus nesuprantate teisingos ubago lazdos paskirties .. 20 km ryba nustatėte teisingai , bet nesupratote kad ten Rusijos jau nėra o yra cccp ..Ta liudija ne tik aplinka bet tai ka ten žmonės veikia .:) Kodėl atvažiuojantiems rusams patinka Vilnius ? čia viskas vietoje , naujai ir ranka pasiekiama ...pagal sena supratimą galioja tas 20 km įprotis ir ne toliau .:))45. Dzukas > 44. Bosas
(2018-12-10 21:56:49)
(93.100.87.209) Parašė:

Neatitinkamas priesininko ivertinimas, tai besalygiskas pralaimejimas isanksto. Suda malti tinklapiuose, didelio proto nereikia... o ka turim aktyve? Manau nieko. Kaip sako tie patys rusai - skyle be riestainio.44. Bosas
(2018-12-10 21:36:38)
(83.190.233.169) Parašė:

Kas ta rusija ubagai 20km nuo miesto .43. Dzukas > 38. jeronimas
(2018-12-10 00:44:37)
(93.100.87.209) Parašė:

Prajuokinote savo "zemelapiais ir sutartimis", bet tiek to palauksim kol pasibaigs ziema, jeigu jau net rimti vyrai sako. Jeigu domites Kinijos istorija, oaveizokite bent jau istorija ir zemes dinastiju Min ir Cin, kurios valde Kinija XVI - XIX amz. Neverta kartoti Rusijos liberastu skiedalus. Tai nereiskia kad Rusija netures problemu su Kinija, bet nematau reikalo kartoti visokias nesamones. Nieks nezino kokia bus ateitis, bet kvaila iskraipyti praeiti.42. Dzukas > 37. suldu
(2018-12-10 00:11:19)
(93.100.87.209) Parašė:

Nepainiokit su "Katiusa". "Grad" buvo sukurtas 1963 metais ir pirma karta panaudotas 1969. Tai skirtingos sistemos - skrtingas kalibras, skirtingas raketu kuras ir t,t,41. Nesamonė dariui
(2018-12-09 23:37:32)
(78.60.194.105) Parašė:

Idiot- auka Put Šalomiškai40. U-2 to 38. jeronimas
(2018-12-09 23:36:39)
(85.206.97.144) Parašė:

Mokytis istorijos niekada nevelu o ir gerti maziau reiketu. Tada tokiu regejimu kaip "Tolimieji Rusijos rytai ,sibiras,tai kazkada valdytos Kinijos teritorijos." nebus. Kinai sienas state, kad nuo barbaru apsigintu.39. suldu ->jaronimas
(2018-12-09 23:22:12)
(82.135.249.117) Parašė:

Na kam skleisti apsurda? sibiras buvo dykra iki kol nebuvo pripazinta rusijos teritorija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras