2024 m. gegužės 21 d.

 

Ko išsigando „lrt.lt“: N. Puteikis apie žlugdomą Lietuvos gynybinę galią

69
Paskelbta: 2014-04-09 16:52 Autorius: ekspertai.eu
Šių metų sausį Prezidentė įteikė Atminimo ženklus žiniasklaidos atstovams, prisidėjusiems prie Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai. Nuotraukoje – žinomas propagandistas, tinklalapio „lrt.lt“ vadovas V. Laučius ir šalies vadovė D. Grybauskaitė (Nuotr. R. Dačkaus)
Šių metų sausį Prezidentė įteikė Atminimo ženklus žiniasklaidos atstovams, prisidėjusiems prie Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai. Nuotraukoje – žinomas propagandistas, tinklalapio „lrt.lt“ vadovas V. Laučius ir šalies vadovė D. Grybauskaitė (Nuotr. R. Dačkaus)

Ekspertai.eu“ jau rašė apie keistą publikaciją, kurią valandžio 8 d. paskelbė politologo Vladimiro Laučiaus vadovaujamas tinklalapis „lrt.lt“ ir perspausdino portalas delfi.lt, kurio vyriausiosios redaktorės pavaduotoja politikai, beje, dirba V. Laučiaus žmona Loreta Laučiuvienė.

Straipsnyje buvo visiškai nutylėti kandidatų į prezidentus Naglio Puteikio ir Broniaus Ropės pasisakymai LRT laidoje „Teisė žinoti”, nors gana išsamiai pristatytos likusių 4 kandidatų pozicijos – ir tai anaiptol ne vienintelis pavyzdys, kai LRT ir delfi.lt“ sutartinai nutylėjo N. Puteikio pavardę.

Šis neįprastas reiškinys turi turėti ir kokį nors įdomų paaiškinimą – juk prezidento rinkimai Lietuvoje vyksta ne kasdien, ir pamiršti jų dalyvius gali nebent žurnalistas, kenčiantis nuo Alzhaimerio.

Štai vienas iš galimų paaiškinimų: tai, ką laidoje pasakė N. Puteikis, buvo pernelyg baisu propagandistams, kurių užduotis – nutylėti arba beviltiškai iškraipyti valdžiai, o ypač dabarinei prezidentei Daliai Grybauskaitei, nemalonią informaciją, kad ji kuo mažiau pasiektų visuomenę.

Todėl ekspertai.eu“ pateikia „lrt.lt“ nutylėtus N. Puteikio pasisakymus. Laidoje kalbėta apie Lietuvos saugumą Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje.

- Noriu grįžti prie Lietuvos nacionalinio saugumo klausimo, kuris glaudžiai susijęs su įvykiais Ukrainoje. Putinas vargu ar būtų ėmęs Krymą, jeigu įgulose būtų 60 proc. nevietinių gyventojų. Šita armijos reforma, kad šauktiniai gali tarnauti vietoje, buvo padaryta prieš kelerius metus. Šitą operaciją atliko GRU, vyriausioji Rusijos armijos žvalgyba. Ji per korumpuotus ukrainiečių politikus pakeitė įstatymą ir padarė, kad tarnauja vietoje. Tokiu būdu Kryme...

(R. Miliūtė, kreipdamasi į šalia jos sėdintį Z. Balčytį) Sakėt, kad visa informacija slapta. Štai kas žino tą informaciją (ranka parodo į N. Puteikį).

– Šita informacija yra pagrindiniuose puslapiuose, kurie nagrinėja karines temas...

(R. Miliūtė kažką murma, trukdydama baigti mintį).

– ... anglų ir rusų kalba, tai yra laisvai prieinama informacija. Ir taip Kryme 60 proc. įgulų sudarė rusai, ir dėl to tos įgulos nesipriešino. Iš čia darykime kitą išvadą: pažiūrėkime, kas atsitiko Lietuvoje ir kuo tai skiriasi nuo armijos reformų Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Jeigu šitos trys šalys didino finansavimą, nemažino šauktinių, nemažino profesionalių kareivių skaičiaus, pas mus įvyko priešingai. Mes paleidome profesionalius kareivius, sumažinome kariuomenę 40 proc., vietoje jų priėmėme 30 civilių – padėkokime gydytojui Olekui, prisiėmė giminačių, švogerių ir pan. – ir trečdaliu padidinome generalitetą... Iš esmės mes pavertėme Lietuvos kariuomenę kaip prieškarinę kariuomenę – mes ruošiame generolus emigracijai. Kai visos šalys nuėjo priešingu keliu. O dabar paskutinis, asmeniškai mane trikdantis sprendimas – tos varganos granatsvaidžių ir priešraketinių raketų atsargos, sukištos į kelias lietuviškas bazes. Rusija karinėmis raketomis iš Baltijos karinio laivyno viena salve sunaikins 90 proc. mūsų prieštankinių ir priešlėktuvinių atsargų. Tai yra totalus absurdas. Maža to. Dabar mes ruošiamės pirkti lenkišką priešlėktuvinį įrenginį, kurio rezultatyvumas Gruzijos kare – 1 prie 20...

Gerai, bet jeigu mes bandytume tai truputį sukonkretinti...

– Olekas ruošiasi pirkti žaisliukus papildomus ir...

Ir priėmė švogerius, jūs jau tą sakėte ir laukiate Oleko, manau...

– ... ir patalpinti bazėse...

... paklausimo.

– ... bazėse, kurias be jokių problemų apsups „žali žmogeliukai” iš Karaliaučiaus ir mes turėsim antrą Krymo scenarijų. Jeigu ir toliau taip žygiuosim.

Dabar Ukrainoje rusakalbiai, kurie nori prisijungimo prie Rusijos, užiminėja saugumo būstines. Atkreipkime dėmesį – prezidentas skiria saugumo vadovą. Kas gi mūsų saugumo vadovas? Ponas Grina, kuris nuolat krizena, o kai išgirdo prezidentės kritiką, pasakė prezidentei, kad čia ne jos kompetencija. Ar galime būti saugūs Ukrainos įvykių akivaizdoje, kai prezidentė yra siunčiama tolyn saugumo departamento vadovo, kuris yra iš tikrųjų keistas žmogus? Ar galime būti saugūs, jeigu prezidentės patarėju priimamas buvęs ūkvedys iš antrojo kontržvalgybos departamento (turimas omenyje Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos)? Kokia mūsų kontržvalgyba, jeigu „Snoro”...

Pone Puteiki, jūsų žinios tiesiog kelia pavydą tiems, kurie nežino tų faktų...

–... jeigu „Snoro”...

... bet grįžkime prie to, kaip Lietuva galėtų vykdyti dalį susitarimo, kad reikėtų apriboti informacinių karų prieš Lietuvą galimybes.

– Kontržvalgybos departamentas taip pat užsiima informaciniais karais. Jeigu ten pavaduotoju grįžo dirbti žmogus, kuris pakišo FNTT vadovus Gailių ir Giržadą, dėl kurio kaltės iki šiol neatskleistas „Snoro” išgrobimas, „Snoras” taip pat yra nacionalinio saugumo dalykas... (turimas omenyje D. Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius, apsimelavęs neteisėto FNTT vadovų atleidimo istorijoje, žr. „Melagis, vyriausiasis prezidentės patarėjas J. Markevičius palieka prezidentūrą”).

Tai jau aš taip spėčiau, kad jūs ten nieko gero nesitikit. Bet gal kur nors tikitės, kurioje nors institucijoje, kad ji ką nors galėtų nuveikti?

– Aš stebiuosi, kad šito susitarimo projektas turėjo būti svarstomas Valstybės gynimo taryboje, bet jinai nesušaukta. Toks susitarimas turėjo būti svarstomas partijose ir su visuomene – bet Lietuvoje politikai nebesitaria nei su partijomis, nei su visuomene, partijos nebesitaria su visuomene, prezidentė su niekuo nebesitaria. Ir dar vienas dalykas: ar galime būti iš tikrųjų saugūs, jeigu Valstybės saugumo departmaneto ir antrojo kontržvalgybos departamento vadovai niekam tikę?

Pone Puteiki, jeigu jus paleistume taisyti padėties Ukrainoje, kaip jūs tą darytumėte?

– Pirmiausia pasiskaityčiau Konstituciją, kurioje parašyta, kad tokiais atvejais privalomai susirenka Valstybės gynimo taryba. Ji iki šiol nesusirinko, tai yra grubus įstatymo pažeidimas – ji renkasi ne mažiau kaip vieną kartą per mėnesį. Akivaizdūs Rusijos ketinimai susijungti su Padnestre, čia turbūt savaičių klausimas, kada Rusijos kariuomenė pajudės iš dviejų pusių – iš Padnestrės ir iš Rusijos. Tokioje situacijoje nesušaukimas Valstybės gynimo tarybos rodo, kad mūsų valstybės vadovai elgiasi kaip 1940 metais, yra visiškai pasimetę...

Čia traktavimo klausimas, turbūt pasakytų jie, nes gynimo tarybą reikia šaukti kilus akivaizdžiai grėsmei šalies sienoms, ar ne? Tai bet...

– Ar galėčiau pabaigti?

Gerai, bet mes dabar... Nesileiskime... Aš nesakau, kad aš taip traktuočiau, aš sakau, kad jų atsakymas, jeigu jie čia būtų, ko gero, galėtų būti toks. Bet koks būtų jūsų siūlymas, ką Lietuva turėtų daryti, jeigu galėtų pakeisti padėtį?

– Mes leidžiame Kaliningrado srityje laikyti milžinišką kariuomenės koncentraciją. Per pastaruosius 5 metus mūsų šalies vadovai nereikalavo demilitarzuoti Kaliningrado srities. Jeigu Rusija pajudės link Padnestrės, „žali žmogeliukai” gali ateiti iš Karaliaučiaus į Klaipėdos kraštą...

O jeigu pareikalaus demilitarizuoti, tai tada atitrauks savo pajėgas iš Ukrainos?

– Mes turime pareikalauti taip pat atitraukti Baltarusijos tankus, kurie stovi už 20 minučių kelio nuo Vilniaus. Tai yra vėlgi ta pati užsienio reikalų politika. Mes anksčiau draugavome su šiaurės šalimis, Lenkija, Višegradu, Vengrija, Slovakija, Čekija – mes šituos santykius nutraukėme. Mes susipykom su Lenkija. Mūsų šalies vadovė įžeidinėja Putiną, atvirai jį erzina, skirtingai negu Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovai, kurie tik tvirtai pasako, kad tai yra okupacija, ir reikalauja laikytis tarptautinių sutarčių. O mūsų vadovė vartoja būdvardžius, kurie erzina Putiną. O kam šito reikia? Koks yra tikslas tokio elgesio? Reikia nustoti išdavinėti Baltarusijos disidentus Baltarusijos KGB, kaip išdavė mūsų Teisingumo ministerija Beliackį, o šalies vadovė ir vadovai dėl to visiškai nepasmerkė. Beje, vienus dokumentus vienas bankas perdavė mūsų ministerijos rankomis be teismo sprendimo. Mes patys pažeidėme savo įstatymus...

Visiškai su jumis sutinku, bet grįžkime prie Ukrainos.

– Tai jeigu mes užtikrinsime savo valstybėje saugumo situaciją, jeigu pareikalausime demilitarizacijos kartu su kaimynais, mes sukaustysime Rusijos dėmesį, atitrauksime dalį Rusijos pajėgų, generaliteto, specialiųjų tarnybų, kurių – beje, Apeliacinis teismas nustatė, kad mūsų saugumo departamentas kartu su Generaline prokuratūra dirba Rusijos spec. tarnyboms – čia Kusaitės byloje, užvakar paskelbtas... (žr. „N. Puteikis: teisingumas triumfuos, kai G. Grina ir D. Valys bus atstatydinti, o bylą prieš E. Kusaitę sukurpę pareigūnai – nuteisti”).

Taip ir nustatė?

– Taip, toksai sprendimas, taip ir skamba, kad vykdėme Rusijos specialiųjų tarnybų nurodymus. Tai kai prezidentė...

Jis skamba truputį kitaip, bet mes tą temą galėsim pratęsti, bet dabar... galėsime grįžti, bet dabar aš norėčiau pabandyti apibendrinti...

(po reklaminės pauzės prie šios temos nebuvo grįžta)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
69. Salomeja
(2014-04-25 09:01:26)
(82.135.210.119) Parašė:

Linkime stiprybės NAGLIUI. VIENINTELIS UZ TIESA IR JO DRAUGAI TOKIE .MES LAIMĖSIM ZMONES PABUSKITE68. verge
(2014-04-14 13:08:06)
(78.63.65.91) Parašė:

As manau ,jeigu nors vienas kareivis izengtu i Lietuva is kaliningrado ir issoves bent viena suvi , musu vadovai mautu is lietuveles pasiraite kelnes,nes zmones patys juos atiduotu ateiviams.67. Skaitau komentarus
(2014-04-14 09:41:36)
(78.57.152.174) Parašė:

ir žiūriu valdžios "Fairy"ne visai visiems padeda išplauti smegenis, o gal "Fairy" "kanda"tik raudonus, kad taip gražiai jie kaip zombiai jau 23 metai visai padoriai išplautomis smegeninėmis.66. Jonas
(2014-04-13 22:52:33)
(78.58.29.247) Parašė:

Didelės sėkmės ir Aukščiausiojo palaimos Nagliui. Situacija keistusi kardinaliai.65. pagarba
(2014-04-12 23:28:17)
(78.62.81.149) Parašė:

N.Puteikiui dar labiau išaugo.64. miliūtei
(2014-04-12 23:20:36)
(78.62.81.149) Parašė:

mes visi "štai kas".63.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.62.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi