2024 m. balandžio 16 d.

 

Kriminalinė policija toliau teršia visos policijos vardą

Paskelbta: 2011-08-05 12:07 Autorius: ekspertai.eu

UABSeimo Audito komitetas pranešė, kad dėl suklastoto UAB "Audifina" atlikto audito, kurį viešoji įstaigą "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) pateikė Europos komisijai, raštu kreipėsi į Lietuvos auditorių rūmus, vadovaujantis Audito įstatymo 34 str. prašydamas inicijuoti atlikto audito kokybės peržiūrą ir apie peržiūros rezultatus informuoti Seimo Audito komitetą.

Primename, kad EKSPERTAI.EU kreipėsi į Policijos generalinį Saulių Skvernelį, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šios įžūlios klastotės. Tačiau praėjus daugiau negu dviems mėnesiams, Kriminalinės policijos pareigūnai sprendimo priimti pradėti ikiteisminį tyrimą niekaip negali.Lietuvos kriminalinės policijos biuro l.e. viršininko pavaduotojo pareigas Jurgita Ivanauskienė atsiuntė raštą, kuriuo bandė paaiškinti tokį keistą Kriminalinės policijos pareigūnų elgesį."2011-06-07 Lietuvos kriminalinės policijos biure 2011-06-02 gautas EKSPERTAI.EU pareiškimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Pareiškime teigiama, kad UAB „Audifina“ 2010-02-28 pateikė suklastotą auditoriaus išvadą, kurioje įrašė žinomai neteisingus duomenis apie trūkstamą Europos komisijos galutinio apmokėjimo sumą projektų ciklo „Europos menų mokykla“ finansuoti ir pateikė ją European Commission Directorate-General for Education and Culture ir VšĮ „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ steigėjams. 2011-08-04 Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis elektroniniu paštu gavo EKSPERTAI.EU raštą dėl sprendimo priėmimo vilkinimo.

Gautiems pareiškimo duomenims patikslinti vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 168 str. 1 d. kreiptasi į LR Kultūros ministeriją dėl VšĮ „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektų ciklo „Europos menų mokykla“ valstybės biudžeto lėšų faktinio panaudojimo vertinimo audito išvados ir priedų prie jos kopijų pateikimo.Informuojame, kad gavus paminėto audito išvadas ir priedus, juos įvertinus, bus galima priimti procesinį sprendimą dėl gauto pranešimo apie nusikalstamą veiką. Apie priimtą sprendimą pranešime raštu", - sakome policijos rašte.Rolandas KvietkauskasŠis policijos tekstas daugiau negu formalus atsirašinėjimas ir laiko tempimas.

EKSPERTAI.EU nusiuntė pareiškimą su pridėtais suklastotais audito dokumentais. Policija nutarė patikrinti ar EKSPERTAI.EU pateikti dokumentai, kurie oficialiai yra gauti iš Kultūros ministerijos, yra identiški turimiems dokumentams Kultūros ministerijoje. Beje, tuos pačius dokumentus Kultūros ministerija yra pateikus ne tik visuomenininkams, bet ir Vyriausybei, Seimo Antikorupcinei komisijai, Seimo Audito komitetui bei kitoms institucijoms.

O dabar Kultūros ministerija ilgai, labai jau ilgai tuos savo turimus egzempliorius siunčia policijai. Gal būt Lietuvos paštas dirba nekokybiškai ir lėtai? Kitas dalykas, tų pačių reikiamų dokumentų policija galėjo paprašyti ir FNTT pareigūnų, kurie po tuometinio Kultūros ministro kreipimosi dėl norimo neteisėtai pasisavinti milijono suklastojus audito ataskaitą, praeitais metais net septynis mėnesius sprendė pradėti ar nepradėti ikiteisminio tyrimo ir visus šiuos dokumentus turi. O galbūt policijos tyrėjai drįso suabejoti FNTT ir  leidžia sau pagalvoti, kad FNTT per septynis mėnesius neturėjo susirinkus visų reikalingų dokumentų ir yra visiškai nekompetentingi?

Neabejotinai, vienas pagrindinių šios machinacijos vykdytojų, buvęs VšĮ VEKS direktorius, o dabar besidarbuojantis Kultūros ministro patarėju Rolandas Kvietkauskas, labai gerai supranta patį demaskavimo faktą. Todėl šiuo metu Kultūros ministerijoje greičiausiai yra bandomi "piešti" (klastoti) tarpiniai dokumentai, neva pateisinantys UAB "Audifina" ataskaitos anuliavimą ar negaliojimą.

O kad tokia informacija nebuvo persiųsta Europos Komisijai gali būti rastas koks kiemsargis ir už atitinkamą atlygį bus padarytas atpirkimo ožiuku. O gal viskas bus gerai? Gal Kultūros ministerija atsiųs reikalingus dokumentus ir ikiteisminis tyrimas bus pradėtas?

Įdomi detalė - Kultūros ministerija atsakymą policijai turėjo pateikti daugiausia per 10 dienų. Todėl toks delsimas pateikti dokumentus, kuriuos tereikia paimti iš archyvinio segtuvo, kelia pagrįstas baimes dėl tokių dokumentų galimo slėpimo.

Tad policijai, taip ilgai, jau net 60 dienų nesulaukus atsakymo vertėtų kažkaip griežčiau reaguoti? Ar policija neturi galimybių nuvykti į Kultūros ministeriją bei palydėti atsakingus darbuotojus į archyvą? Paprastai kalbant, yra pateiktas pareiškimas dėl dokumento suklastojimo ir jo panaudojimo. Dažniausiai tokiais atvejais yra svarbu kuo greičiau rasti tą suklastoto dokumento originalą tam, kad jis nebūtų sunaikintas ar paslėptas. Tarnybiniai ar kiti oficialių tarnybų oficialūs dokumentai nėra išimtis. Tokiais atvejais būtina veikti skubiai ir operatyviai.

O šiuo gi atveju policija raštu prašo pateikti nusikaltimo įrodymą. Nekeista, kad VEKS aferos veikėjai jo taip ilgai nepateikia. Keista ir labai bjauru tai, kad policijos veiksmai ima panašėti, atsiprašant, į Generalinės prokuratūros veiksmus. Norisi paklausti - ar ne gėda jums taip elgtis, policijos pareigūnai?

P.S. Policijos generaliniam komisarui siunčiame dokumentus (kam įdomu juos galima atsisiųsti iš ČIA), kuriuos š.m. birželio 3 dieną EKSPERTAI.EU gavo iš Kultūros ministerijos susijusius su minima tema. Būten čia ir yra UAB "Audifina" audito ataskaita, kurio originalo Kultūros ministerija niekaip negali pateikti policijai.

UAB "Audifina" ataskaitos kopija, kurią sėkmingai nuskenavę Kultūros ministerijos darbuotojai registruotu paštu atsiuntė į EKSPERTAI.EU būstinę: Audito ataskaita

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi