2023 m. spalio 1 d.

 

LMT prezidentas V. Razumas neišdavė septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai

73
Paskelbta: 2019-01-07 23:19 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos mokslo tarybos pirminkas Valdemaras Razumas.


Kaip žinoma, 1988 metais parašytame savo moksliniame darbe Dalia Grybauskaitė atskleidė, kad darbo klasės priešai, t.y. į miškus įšėję partizanai–Laisvės kovotojai, „socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu“.

Apie tai plačiau buvo skelbta publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“.

Ir tai būtų nieko baisaus, tokie tie tarybiniai laikai buvo, ne vienam karjeristui teko rašyti tokias disertacijas.

Tačiau nustebino kas kita – 1993 m., kai Lietuva jau buvo laisva ir nepriklausoma valstybė atsikračiusi tarybinių okupantų, Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė dabartinei Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą.

Ekspertai.eu kreipėsi į LMT, norėdami sužinoti, kaip toks nesusipratimas galėjo atsitikti, norėjo sužinoti, gal įvyko tiesiog klaida? Tuo labiau žinant, kad D. Grybauskaitė net ir po Lietuvos nepriklausomybės paskelbbimo 1990 m. kovo 11-osios ir toliau uoliai tarnavo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje ir petys petin darbavosi su komunistų lyderiu Mykolu Burokevičiumi.

„Mums reikalingas žmogus iš jūsų organizacijos, kuris galėtų pakomentuoti prezidentės D. Grybauskaitės moksliniame darbe išdėstytus kai kuriuos teiginius bei patį LMT sprendimą – už šį darbą suteikti D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą“, - buvo prašoma rašte LMT vadovybei.

LMT atsisakė žodžiu pakomentuoti, ko buvo prašoma. Tačiau atsiuntė raštą, kurį pasirašė LMT pirminkas Valdemaras Razumas.

„Atsakydami į Jūsų 2018 m. spalio 23 d. raštą dėl nostrifikuoto Prezidentės Dalios Grybauskaitės ekonomikos mokslų kandidatės laipsnio, paaiškiname:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1992 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 549 „Dėl mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų nostrifikavimo ir diplomų (atestatų) registravimo“ nustatė, kad mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų nostrifikavimu patvirtinama, jog šie laipsniai ir vardai atitinka reikalavimus, keliamus Lietuvos Respublikos mokslo laipsniams ir pedagoginiams mokslo vardams. Lietuvos mokslo taryba (toliau – Taryba), vadovaudamasi minėtu nutarimu patvirtintais Mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų nostrifikavimo ir diplomų (atestatų) registravimo nuostatais (toliau – Nuostatai), buvo įgaliota sudaryti mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų nostrifikacijos komisijas (toliau – Nostrifikacijos komisija) ir skirti jų pirmininkus. Nostrifikaciją vykdė atitinkamos mokslo srities nostrifikacijos komisija, kurią sudarė septyni habilituoti daktarai, iš kurių dauguma buvo profesoriai.

Tarybos archyve rasti dokumentai liudija, kad Nostrifikacijos komisija 1993 m. balandžio 19 d. nutarė nostrifikuoti Dalios Grybauskaitės ekonomikos mokslų kandidatės laipsnį, t. y. pripažinti, kad jis atitinka reikalavimus, keltus Lietuvos Respublikos mokslo laipsniams. Vadovaujantis Nuostatų 9 punktu asmenims, kuriems buvo nostrifikuojamas buvusios TSRS sistemos mokslų kandidato laipsnis, buvo pripažįstamas Lietuvos Respublikos daktaro mokslo laipsnis. Daliai Grybauskaitei buvo išduotas socialinių mokslų daktaro diplomas“, - neišduodamas septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai, informavo V. Razumas.

Viena pastabėlė. Reiškia tie septyni habilituoti daktarai, iš kurių dauguma buvo profesoriai, galvojo lygiai tą patį ką ir D. Grybauskaitė – į miškus išėję Lietuvos partizanai–Laisvės kovotojai buvo paprasčiausi banditai vykdę žiaurius teroro aktus ir žudę nekaltus žmones. Klausimas – kiek dar laisvoje Lietuvoje, be tų septynių habilituotų ir be D. Grybauskaitės yra taip pat manančių apie pokarį? Apsivemt nuo jūsų galima, ponai ir ponios.

Susiję:

Prezidentė pagerbė žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu pasižymėjusį klasės priešą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
73. pudros neužteks
(2019-09-14 19:33:30)
(192.190.19.16) Parašė:

atkreipkite dėmesį, dabar kiekvieną savaitgalį delfi iškrypėliai pudruoja blondinę-burokevičienę -tulpę72. Tik vienerių metų vaikas
(2019-09-14 17:05:56)
(92.243.166.42) Parašė:

gali tikėti, kad lėlių teatre lėlės yra gyvos: pačios vaidina, šoka, dainuoja ir kalba. Išvada: jei spektaklis nepatiko, nekaltinkite lėlių, o kreipkitės į lėlininką (Landsbergį).71. trumpai
(2019-09-13 08:57:49)
(78.57.130.78) Parašė:

Na kas liecia Burokevyciu mieli ekspertai tai jis vienas likes iš komunistu kuris neišdavė savo politiniu išsitikinimu iki paskutiniosios,tokius žmones reikia gerbti nors gal kai kam jis ir nepatiko.70. Karma bitch.......
(2019-09-09 21:07:09)
(92.243.166.42) Parašė:

kuriame baltijos kelyje stovejo burokeviciute, ten ir nuvede ji lietuva kgbiste prakeikta69. T0mas J.
(2019-02-12 14:54:04)
(85.206.112.194) Parašė:

LMT prezidentas V. Razumas neišdavė septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai. Už tai Seimas nutarė atleisti iš pareigų Lietuvos mokslo tarybos pirmininką Valdemarą Razumą. Už Seimo nutarimą „Dėl Valdemaro Razumo atleidimo iš Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigų“ (projektas Nr. XIIIP-3211(2) balsavo 61 Seimo narys, nė vienas nebuvo prieš, vienas parlamentaras susilaikė.68. 61. nuomonė NEBUK MELAGIU KAIP JUKNEVICIENE
(2019-02-10 20:20:28)
(31.135.216.69) Parašė:

Jukneviciene meluoja /raso A.Sakalas/ sakydama, jog liustracijos istatyma blokavo LDDP. O buvo taip: Liustracijos istatymas buvo pateiktas Seimui ir pateikimo stadijoje jam buvo pritarta. Svarstymo stadijoje Seimas pritare Aleksandro Ambrazeviciaus pataisai, kuri itrauke i liustracijai privalomu asmenu saraša partiniu mokslu destytojus. To pakako, kad konservatoriu dauguma Seime nukištu istatyma i giliausia stalciu iš kurio jis ir nebebuvo teikiamas Seimui. Kodel jie taip padare -susipraskite patys Dar vienas pastebejimas. TSKP nariu nebuvo KGB sarašuose, nes partijos nariai ir taip privalejo teikti informacija KGB.67. Dzukas > 66. Expert
(2019-02-10 19:35:16)
(93.100.87.209) Parašė:

Tamsta nusipirko? Ir po kiek kilogramas? :DDDD66. Expert
(2019-02-10 19:07:01)
(5.20.126.121) Parašė:

Nereikia tiek vargintis :::Patikimiuasi diplomai yra parduodami Maskvos metro perechodyuose::::Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras