2024 m. liepos 23 d.

 

LRT vadovas pasiūlė Seimo nariams perskaityti jų pačių priimtą įstatymą: ten viskas parašyta

17
Paskelbta: 2016-03-23 22:44 Autorius: ekspertai.eu

LRT taryba yra aukščiausias LRT organas, viešo konkurso būdu 5 metams skiriantis generalinį direktorių, nustatantis jo atlyginimą. Tačiau vasario 23 d. vykusiam LRT tarybos posėdžiui vadovavo ne tarybos pirmininkas ir net ne kuris nors jos narys, bet LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Tąkart visuomenė klausė – kaip taip gali būti? Ar LRT tarybos pirmininkas tiesiog papokštavo, leisdamas tarybos posėdžiui vadovauti ne LRT tarybos nariui? Nes generalinis direktorius tik turi teisę dalyvauti tarybos posėdžiuose be jokios balso teisės,  tuo labiau jis negali vadovauti ar nurodinėti.  O gal šuo pakastas kur nors giliau?

Apie tai skelbėme publikacijoje „Kol kas be „ekspertai.eu“ komentaro: vasario 23 d. LRT tarybos posėdžio fragmentas“.

Į kovo 23 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdį buvo kviestas atvykti LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis, su kuriuo norėta pasikalbėti dėl minimo tarybos posėdžio ir dėl A. Siaurusevičiaus vaidmens jame. Tačiau į Seimą atvyko ne LRT tarybos pirmininkas, ne kuris nors pirmininkui atstovaujantis tarybos narys, bet LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius, kuris nėra ir net neturi teisės būti tarybos nariu.

Kadangi į posėdį kviestas LRT tarybos pirmininkas neatvyko, buvo pasiūlyta šio klausimo svarstymą nukelti į kitą savaitę.

Kadangi pirmininko nebuvo, tai apie vasario 23 d. vykusį LRT tarybos posėdį komiteto narė Rima Baškienė klausė generalinio direktoriaus, ar jis pradėjo posėdžiui vadovauti, ar LRT tarybos pirmininkas tarytum nebėra visagalis?

„Ar čia galima įžvelgti kažkokius…“, – bandė klausti parlamentarė R. Baškienė, tačiau LRT generalinis direktorius ją nutraukė.

„Taip galima įžvelgti. Reikia perskaityti LRT įstatymą, jis priimtas Seimo, ten viskas parašyta, ir nieko daugiau“, – patikino A. Siaurusevičius.

Skaitome LR Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą: „Generalinis direktorius turi teisę gauti Tarybos nutarimus, Administracinės komisijos išvadas bei kitą informaciją, būtiną savo funkcijoms atlikti, be balsavimo teisės gali dalyvauti Tarybos ir Administracinės komisijos posėdžiuose“.

Ir nieko daugiau.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. pastebėjimas to U-2
(2016-03-26 13:59:39)
(5.20.145.130) Parašė:

Aš eilinis LRT žiūrovas☺16. U-2 to 15. pastebėjimas
(2016-03-26 09:43:02)
(86.38.9.13) Parašė:

Pastebėjau, kad neturiu Jūsų naudojamam žodynui jokiu priekaistu. Priesingai, Jusu cituojami Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo abu straipsniai yra smaikstus, adekvatus situacijai ir primena paties Lietuviskos minties giganto, demokratijos sauklio Audrius Siaurusevičius pamokymus issakytus is el. skydines jy apspitusiems zurnaliugoms. P.S. Judu su LRT generaliniu direktoriumi A.Siaurusevičiumi gimines, ar Jus tik prijauciantis sugerovas?15. pastebėjimas to u-2
(2016-03-26 08:37:22)
(5.20.145.130) Parašė:

Dar pastebėjau Jūsų žodyną 8 komentare. Nėra ką diskutuoti su žmonėmis, kurie viešai vartoja tokius žodžius14. U-2 to 13. pastebėjimas
(2016-03-24 20:07:54)
(86.38.9.13) Parašė:

Pastebejome. Vienok, pastebeti kurioje Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo vietoje ir nepriklausomai nuo jo blaivumo Siauras tampa Dievo vietininku zemeje ir pradeda vadovauti LRT Tarybai, nepavyko.13. pastebėjimas
(2016-03-24 19:41:57)
(5.20.145.130) Parašė:

Jeigu, cituojate Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą, tai cituokite abu straipsnius kuriuose yra apibrėžiamos funkcijos, teisės ir atsakomybė: 12 straipsnis. Generalinis direktorius 1. LRT vadovauja ir atstovauja generalinis direktorius. Generalinis direktorius atsako už LRT veiklą, LRT parengtas ir transliuojamas programas, taip pat už Tarybos nutarimų įgyvendinimą. 2. Generalinį direktorių viešo konkurso būdu 5 metams skiria Taryba daugiau kaip pusės visų Tarybos narių balsų dauguma. Negavus tokio balsų skaičiaus, rengiamas naujas konkursas. 3. Jeigu asmuo, patvirtintas generaliniu direktoriumi, yra politinės partijos ar politinės organizacijos narys, jis sustabdo savo narystę šioje organizacijoje darbo generaliniu direktoriumi laikotarpiui. 4. Generalinis direktorius dėl Tarybos pareikšto nepasitikėjimo gali būti atleistas iš pareigų nepasibaigus jo įgaliojimų laikui, jeigu už tai balsuoja ne mažiau kaip 2/3 visų Tarybos narių. 5. Generalinis direktorius gali atsistatydinti nepasibaigus kadencijai. Tuo atveju atsistatydina ir jo teikimu Tarybos paskirti generalinio direktoriaus pavaduotojai. 6. Tarybai atsistatydinus, generalinis direktorius bei jo teikimu Tarybos paskirti generalinio direktoriaus pavaduotojai atleidžiami. Tarybai arba generaliniam direktoriui atsistatydinus, Taryba paveda generaliniam direktoriui ar kitam asmeniui laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas iki naujo generalinio direktoriaus paskyrimo. 13 straipsnis. Generalinio direktoriaus funkcijos, teisės ir atskaitomybė 1. Generalinis direktorius: 1) vadovauja LRT veiklai, atstovauja LRT šalyje, užsienyje ir tarptautinėse organizacijose, taip pat teisme, tvirtina LRT struktūrą, administracijos nuostatus, darbo apmokėjimo sistemą, sudaro sutartis, skelbia įsakymus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami; 2) Tarybos prašymu informuoja Tarybą apie įstatymuose numatytų LRT funkcijų, Tarybos nutarimų vykdymą bei Administracinės komisijos išvadas. 2. Generalinis direktorius turi teisę gauti Tarybos nutarimus, Administracinės komisijos išvadas bei kitą informaciją, būtiną savo funkcijoms atlikti, be balsavimo teisės gali dalyvauti Tarybos ir Administracinės komisijos posėdžiuose. 3. Generalinis direktorius rengia ir teikia Tarybai tvirtinti metinę LRT veiklos ataskaitą. 12 straipsnio 1 dalis ir 13 straipsnio 1 dali. Ir nieko daugiau... Kur Jūsų objektyvumas?12. O tai ko
(2016-03-24 12:39:48)
(88.223.42.240) Parašė:

Z.Vaišvila šitame video vėl toks tylus? Ir aname video, kai Vaidą filmuojančią išvijo toks tylenis buvo... Ir tame, kai E.Jankevičių pas A.Naką buvo atsivedęs, kol tas neišėjo, tai nei šis, nei tas... O va, kai jau neliko jo tada, kai nebegali atsikirsti, tai davė kalbos Zigmas! Kaip ir spaudos konferencijose tuščiai salei: ot tai pavaro tada, kad ir ant tos pačios LRT!11. Vaidas
(2016-03-24 11:30:33)
(193.219.137.65) Parašė:

Opanki, vėl siauras siautėja - R. Baškienę pasiuntė įstatymo skaityti:))10. SSaulius
(2016-03-24 11:18:32)
(78.62.180.94) Parašė:

Grybovizija ir tiekParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras