2023 m. birželio 11 d.

 

Paslydo visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, todėl siūloma, kad baudą ši bendruomenė solidariai ir sumokėtų

26
Paskelbta: 2018-10-16 23:28 Autorius: ekspertai.eu

Šių metų gegužę Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) pripažino, Lietuvoje neva veikė slaptas kalėjimas, kuriame esą neteisėtai be teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės.

Lietuvos valdžios atstovai pripažįsta, kad gerbia tokį tarptautinio teismo sprendimą, tačiau leidžia suprasti, o kai kas ir atvirai sako, kad jokio slapto kalėjimo Lietuvoje niekada nebuvo.

Taigi dabar mes jau žinome, kad šiame išgalvotame kalėjime, kuriame ęsa neteisėtai be teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės yra netiesa. Lygiai tokia pati netiesa yra tai, kad kažkas už tokio kalėjimo įsteigimą Lietuvoje esą gavo milijonus nepajamuotų dolerių.

Visos šios kalbos – tai tiesiog visiški pramanai be menkiausių įrodymų.

Kad šio išgalvoto kalėjimo nebuvo, liudija ir tas faktas, kad Lietuvos generalinė prokuratūra daugelį metų intensyviai tyrusi, ar buvo toks slaptas kalėjimas ar nebuvo, nenustatė nė vieno menkiausio patvirtinančio fakto, apie tokio kalėjimo egzistavimą.

Jei nors kažkas panašaus į tokį išgalvotą kalėjimą būtų buvę, jei kas nors būtų pamėginęs tame kalėjime ką nors kankinti, jei būtų bent menkiausias mėginimas už tai kažkam sumokėti nors kelis dolerius – Lietuvos teisėsaugininkai jau seniausiai viską butų atskleidę, ištyrę ir bylą atidavę į teismą.

Tačiau nors jokio slapto kalėjimo nebuvo, niekas nieko nekankino, dolerių niekas niekam nemokėjo – Lietuva, kaip pabrėžia visi be išimties atsakingi Lietuvos politikai ir pareigūnai, gerbia EŽTT sprendimą.

O kadangi gerbia, mūsų valstybė, t.y. visi Lietuvos žmonės, solidariai turės sumokėti pinigus neva nukentėjusiajam asmeniui bei jam atstovavusiems advokatams.

Be to EŽTT Lietuvą įpareigojo atlikti tyrimą ir nustatyti, kam buvo išmokėti milijonai dolerių už tokio kalėjimo įsteigimą ir neva žmonių kankinimus.

Nėra abejonių, kad tyrimo, kaip rekomenduoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, vėl imsis Lietuvos prokurorai ir po dešimties ar daugiau metų vėl praneš, kad nieko nustatyti apie tokio kalėjimo buvimą, kankinimus, juodų pinigų mokėjimus, nepavyko.

Nes kaip įmanoma visa tai ištirti ir nustatyti, jei nieko panašaus nebuvo? Žinoma, kad neįmanoma.

Kaip jau buvo skelbta, mokėtina suma esą nukentėjusiajam ir jo advokatams nėra ypatingai didelė – tik 130 tūkstančių eurų. Valstybei tokia suma mažesnė negu Lietuvos ubagui radusiam vieną centą prie šiukšlių konteinerio. Tačiau ir tas 130 tūkstančių – tam tikra aukso karvė šios bylos apie išgalvotą kalėjimą sumanytojams ir laimėtojams. Gauti 130 tūkstančių už savo išsigalvotas fantazijas, nėra jau taip mažai.

Tačiau esmė ne tame ir klausimas visai kitas – kaip Lietuva sugebėjo pralaimėti teisme, kuriame turėjo būti švenčiam šimtaprocentinė mūsų pergalė? Kokio likerio prisiragavę teisininkai atstovavo mūsų valstybę, jei pralaimėjo bylą, kurios tiesiog buvo neįmanoma pralaimėti?

Akivaizdu, kad Lietuvos teisininkų bendruomenei šis įvykis nepadarė garbės. Tačiau neklysta tik tas, kas nedirba. O klaidų pasitaiko visiems.

Todėl siūlymas paprastas – būtų teisinga, jei visą priteistą Lietuvai sumą sumokėtų ne kas kitas, o tie teisininkai, kurie atstovavo Lietuvą. Arba tiesiog, visa Lietuvos teisininkų bendruomenė iš savo kišenės susimestų po keliasdešimt eurų ir nesunkiai surinktų reikalingą sumą pinigų tai nelemtai baudai.

Manytina, kad toks siūlymas racionalus, sulauktų pritarimo ir teisininkų bendruomenėje, ir visuomenėje.

P. S.

Bendra tendencija – politikai labai nenoriai kalba apie išgalvotą prezidento Valdo Adamkaus kalėjimą ir EŽTT sprendimą.

PressJazz.TV laida „Aukso karvė“ pakalbino kelis ne kaimo ar kultūros reikalų, o Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narius – Vytautą Rastenį, Česlovą Olševskį bei komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę. Šių politikų komentarų turinio nekomentuosime, paliekame tai skaitytojams ir žiūrovams:Susiję:

Lietuvos žmonės labai gerai žino, kokius taškus ir kur kiekvieną kartą deda Lietuvos prokuratūra   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
26. Vytas
(2018-10-18 18:10:46)
(46.249.171.29) Parašė:

Va ir susidūrė eilinį kartą teisė ir teisingumas. "Apsikiaulinome" prieš visą pasaulį, teisingiau ne visi mes, bet visa mūsų valdžia. Pradedant prezidente, generaliniu prokuroru, baigiant vyriausybe ir Seimu. Jei šis JAV kalėjimo Lietuvoje klausimas iki šiol nesvarstytas seimo teisės ir teisėtvarkos komitete (kaip nereikšmingas Lietuvai), tai kam toks seimas reikalingas? Kam reikalingos tos seime esančios partijos, mintančios mūsų visų suneštomis lėšomis, jei nei vienai šis klausimas neįdomus ir nereikšmingas? Politinis ir teisinis Lietuvos valdžios bankrotas! Kur gi didžioji Lietuvos kovotoja su korupcija prezidentė? Gėda!!!25. r
(2018-10-18 14:53:59)
(78.60.84.45) Parašė:

ČŽV kalėjimas Lietuvoje - nusikaltimas žmonijai24. V. Ladas
(2018-10-18 09:42:06)
(188.69.198.122) Parašė:

Jeigu R. Pakso klausė sutikimo dėl kalėjimo, tai jam davus neigiamą atsakymą, klausė kažko kito, ir kalėjimas buvo įrengtas. Vadinasi, kažkam dar nenustatytam davus leidimą, kalėjimas visgi buvo. Paksui pabėgus nuo atsakomybės dėl Mažeikių, estafetės lazdelę perėmė, jei neklystu, Degutienė. O kas jč perėmė kalėjimo atveju, gal vėl ji? Tai galima, ir reikia nustatyti...23. Senis Šaltis
(2018-10-17 23:56:42)
(88.222.97.16) Parašė:

"6. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com (2018-10-17 01:23:06) (98.193.120.238) Parašė: Manau, kad labai suprantama nuomonė.... niekas nieko nežino kas darosi Valstybėje, nei komitetas, nei Seimo pirmininkas, nei Prezidenė, nei S.Skvernelis. Todėl reikia paklausit Zigmo Vaišvilos, ji tą klausimą komentavo kaip ŽINANTIS. Galėtų pakartoti. Būtų malonu dar kartą išgirsti." ---------> Analogiškai. Būtų labai malonu, kaip iš propesoriaus prisirašančio dr. laipsnį prieš feikinį vardą, išgirsti pačio nuomonės pačiam jormalūzas.com užduodamų klausimų atsakymus. Klausiu tik tų klausimų, kuriuos jormalūas.com "klausimą komentavo kaip ŽINANTIS. "22. stasys
(2018-10-17 20:36:55)
(90.135.185.201) Parašė:

Zosei ..pasirodo negalima . Viena diena kuriam kalėjimus teroristams o kita coloradiniam elementui . Čia labai plonos ribos ir peržengti neatsargiai labai lengva . Todėl EŽTT konstatavo jei yra faktu kad lėktuvai leidosi be tos valstybės įsikišimo, galėjo visko nutikti, net CŽV slaptieji kalėjimai teroristams . Šeip paprastoje šalyje kaip Rusija niekas nekreiptu dėmesio į tokius faktus .. o va pas mus teroristu gynėjai net suskaičiavo kada kiek ir kur aplaidžiai buvo tvarkomasi su Lietuvos sienomis .Pasirodo mes netgi to negalime sau leisti .. :)))21. ceslovas
(2018-10-17 20:30:47)
(78.61.182.241) Parašė:

Toks jausmas, kas seimo nacionalinio saugumo komiteto nariai gavo atkata ir dabar tapo neziniukais nors valstieciai turi sansa sudeti vius taskus ant "I".20. Nu jo...
(2018-10-17 20:21:11)
(188.69.195.242) Parašė:

Šiaip šita situacija geriau nei kas kitas parodo tautinio politikumo liumpenelito gebėjimą versti skūrą šuolio metu. Juk ir žydai karo metais nebuvo šaudomi, ir pokaryje miškuose rezistavo aukštos moralės banditinis elementas, ir jokių ten aferų su Mažeikių nafta, LEO LT, Snoru bei SGD terminalu nebuvo, ir pedofilijos nebuvo, ir "Violetinės skylės" nebuvo. Todėl su pasišlykštėjimu tik ir belieka paklausti: "O kas tuomet buvo, jei pasaulinio masto skandalai vyksta "non stop" visus 30 metų...?"19. Grazi kompanija
(2018-10-17 19:44:08)
(86.38.26.83) Parašė:

Neziniuku - zombiu. Ir tokie valdo " valstybe". Uztai tokia ir " valstybe" kai tokie valdantieji. :((((Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras