2023 m. lapkričio 28 d.

 

Skirtingai nuo Lietuvos banko, Europos Centrinis Bankas į paklausimus reaguoja labai greitai

14
Paskelbta: 2019-11-05 19:23 Autorius: ekspertai.euPo ekspertai.eu paskelbtos informacijos apie tai, kad tarptautinė media grupė „ROSSIYA SEGODNYA“ siejama su pinigu plovimu ir terorizmo finansavimu, reakcijos ilgai laukti nereikėjo.

Naujienų agentūra RIA dar spalio 31 d. išplatino pranešimą, kuriame dėl ekspertai.eu straipsnio „Lietuva, būdama moraliniu pasaulio autoritetu, vėl gavo rusišku skuduru per veidą – šįkart susimovė Danija“ pareikalavo „nedelsiant viešai atsiprašyti“.

„Straipsnis tiesiogiai šmeižia „ROSSIYA SEGODNYA“, pavojingai klaidina skaitytojus ir kenkia agentūros reputacijai. Mes reikalaujame nedelsiant viešai atsiprašyti. Esame pasirengę teisme ginti savo teises ir sąžiningą vardą“, - buvo sakoma „ROSSIYA SEGODNYA“ pranešime, kurį išplatino naujienų agentūra RIA bei daugelis Rusijos interneto portalų.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova lapkričio 1 d. taip pat nepaliko be dėmesio ekspertai.eu skelbtos informacijos apie „ROSSIYA SEGODNYA“ ryšius su terorizmu, pavadinusi tai „klasikiniu netikros informacijos įmetimu“.Ekspertai.eu ruošiasi viešai atsakyti į mestus kaltinimus.

Tačiau tai padarys, kai surinks visą papildomą informaciją iš atitinkamų institucijų.

Nuo ko viskas prasidėjo galite rasti publikacijoje „SWEDBANK“ atskleidė, kad tarptautinė media grupė „ROSSIYA SEGODNYA“ susijusi su teroristų finansavimu ir pinigų plovimu“.

Kol kas tik galima teigti, kad patys Lietuvos komerciniai bankai labai nenoriai apie tai kalba.

Pavyzdžiui Banko „Paysera“ atstovai po daugybinių užklausimų kartojo vieną ir tą patį, kad bankas turi taip vadinamus sankcininius sąrašus, tačiau kas tokius sąrašus jiems pateikė, atskleisti atsisako.

„Apgailestaujame, tačiau sąrašų pateikti negalime. Mūsų atsakingas skyrius, gavęs atitinkamus pavedimus, visuomet tikrina pavedimą, remaintis banko nuostatomis bei LR įstatymais. Atsiprašome, tačiau detalesnės informacijos suteikti negalime“, - informavo „Paysera“ atstovai ekspertai.eu.

Tokia pati situacija ir su kitais mūsų šalies bankais.

Todėl ekspertai.eu lapkričio 4 d. kreipėsi į Lietuvos banką, kurio atstovai paprašė į juos kreiptis raštu, kas ir buvo padaryta. Klausimai buvo šie:

• Ar jūs žinote, kas Lietuvoje sudaro sankcijinius sąrašus?• Jei apie tuos sankcijinius sąrašus žinote, gal galite paaiškinti, dėl kokių priežasčių tie sąrašai yra neskelbiami viešai?

• Kas Lietuvos bankams pateikia sankcijinius sąrašus, ar tai Lietuvos bankas ar kokia kita institucija?• Kokios yra galimybės ir kokiais būdais Lietuvos piliečiai ir įmonės gali apsisaugoti nuo tų, kurie yra tuose neskelbiamuose sankcijiniuose sąrašuose?Iki šios akimirkos Lietuvos bankas į klausimus neatsakė, nors ir žadėjo tai padaryti kuo greičiau:Skirtingai nuo Lietuvos banko, kuris jau antra diena niekaip negali atsakyti, paskambinus į Europos Centrinį Banką pastarasis labai operatyviai sureagavo į ekspertai.eu paklausimą ir atsakė tą pačią dieną per kelias valandas.

„Norečiau jus informuoti, kad Europos Centrinis Bankas neturi teisinių instrumentų, jog galėtų tiesiogiai prižiūrėti ir priversti laikytis Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymų. Tai yra nacionalinio lygmens atsakomybė. Taigi, mes negalime komentuoti sio konkretaus atvejo, kurį jūs paminėjote. Jūs galite kreiptis į atsakingas Estijos ir Lietuvos kompetetingas institucijas prašydami pateikti daugiau informacijos“, - atsakė banko atstovė Nicos Keranis.

Tad dar truputėlį palūkėkime ir viešas atsakymas-komentaras kompanijai „ROSSIYA SEGODNYA“ bei Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovei M. Zacharovai tikrai bus.

PAPILDYTA

Lapkričio 6 d. ryte bankas „Paysera“, nors sakė nieko daugiau nekomentuos, atsiuntė papildomą informaciją.

„Informuojame, kad kad daugiau informacijos apie mūsų naudojamus sąrašus galite rasti: https://www.dowjones.com/buying-center/anti-money-laundering-compliance/“, - atsiųstame laiške parašė banko atstovai.

Ekspertai.eu tik paprašė, kad visą šią informaciją bankas persiųstu valstybine lietuvių kalba.

Tačiau „Paysera“ lapkričio 6 d. po pietų vėl pakartojo tą patį.

„Kaip jau jums minėjome, visą informaciją, apie mūsų naudojamus sąrašus galite rasti: https://www.dowjones.com/buying-center/anti-money-laundering-compliance/“, - parašė banko atstovai.
 

Keli susiję:

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pakomentavo „ekspertai.eu“ skelbtą informaciją   

„ROSSIYA SEGODNYA“ reikalauja viešo „ekspertai.eu“ atsiprašymo

„SWEDBANK“ atskleidė, kad tarptautinė media grupė „ROSSIYA SEGODNYA“ susijusi su teroristų finansavimu ir pinigų plovimu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. lk
(2019-11-07 11:56:05)
(78.61.156.201) Parašė:

rokfeleriu bankai plesikauja su vasiliausko palaiminimu13. ceslovas
(2019-11-06 19:17:47)
(78.63.127.120) Parašė:

Riebus vasiliauskas nieko i paklausyma neatsakis nes neturi ka sakyti, tiesiog viskas kvepia politiniu uzsakymu.12. lr
(2019-11-06 06:50:53)
(78.58.207.48) Parašė:

Sutinku su nu jo 11kom.,kad ekspertau.eu iesma permes ten kur reikia,nes manau tam ir buvo paviesinta visagaliu sapaliojimai.Kiek galima smeizti ir daryti ka nori.Butu malonu,kad rusai "visus gudrucius".nezinancius saiko, patampytu po teismus.11. Nu jo,,,
(2019-11-05 23:40:33)
(188.69.199.178) Parašė:

Na ką... Kaip ir sakiau, Ekspertai iešmą permes ten kur ir reikia, ir tarptautinės justicijos institucijos jau nagrinės ne Ekspertų kvailą išsišokimą apie "rusišką skudurą", o švedų bankyrų ir juos kuruojančių asmenų veiklą...10. žopa
(2019-11-05 21:28:40)
(82.135.226.79) Parašė:

Rusija ant visų šitų gaujų yra užvedusi kriminalines bylas.Atsakyti tikrai reikės ir ne tik už šmeižtą.9. T.J.
(2019-11-05 21:07:30)
(83.183.88.121) Parašė:

Puiku.8. Laukiam
(2019-11-05 20:47:27)
(84.15.180.228) Parašė:

Man atodo kad dalis ekspertu komentatoriu yra delfio lygio, skaito tik antrastes, bet visai neskaito dokumentu kurie paskelbti. Uzzombinimu tai vadinama. Manau si visa nesvari istorija taip paprastai musu strukturoms nesibaigs, per daug garsiai viska ekspertai isuko. Labai gerai.7. U-2
(2019-11-05 20:44:52)
(85.206.97.144) Parašė:

Sakyciau, kad atsakyme rusams butinai turi buti pamineta, jog kiauliazandis Vasiliauskas yra ysitikines, jog "...etika, moralė – ne šio pasaulio dimensijos" Todel negalima is kiaulos reikalauti neymanomo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi