2023 m. balandžio 1 d.
 

 

Skubos darbą velnias gaudo (FNTT išaiškino dar vieną neegzistuojančio COVID-19 fondo veiklos dalyvį)

33
Paskelbta: 2020-04-27 22:55 Autorius: ekspertai.eu
FNTT lyderis Antoni Mikulskis, Lietuvos banko bosas Vitas Vasiliauskas ir pinigų ministras Vilius Šapoka.


Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila ir buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas 2020 balandžio 15 d. kreipėsi į FNTT direktorių Antonį Mikulskį dėl ikiteisminio tyrimo dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vardu vykdomos veiklos.

2020 m. balandžio 27 d. FNTT tyrėjas Tomas Naruševičius priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šios atvirai vykdomos nusikalstamos veikos (apie tai skelbėme publikacijoje „FNTT stojo nusikaltėlių pusėn – D. Grybauskaitės garbę gins kiek leis galimybės“).

Tačiau FNTT darbas nenuėjo veltui. Paaiškėjo, kad šioje neteisėtoje veikloje dalyvauja dar viena institucija – Lietuvos bankas, kurio sąskaita naudojama šiai veiklai. Pasirodo, kad Finansų ministerija ne atidarė šią sąskaitą Lietuvos banke, o naudojasi ir valdo Lietuvos banko sąskaitą, naudojamą šio neįregistruoto fondo veiklai.

Aiškėja, kad šiai avantiūrai šiek tiek ruoštasi – sudaryta dar viena kliūtis, siekiant formaliai išvengti atsakomybės dėl tokios veiklos. Tačiau lietuvių patarlė sako, kad skubos darbą velnias gaudo.

Z. Vaišvila ir A. Nakas ruošia skundą dėl FNTT nutarimo, dėl ko kreipėsi į FNTT direktorių A. Mikulskį leisti susipažinti su tyrimo medžiaga ir daryti jos kopijas. Baudžiamojo proceso kodekso 168 straipsnio 4 dalis nustato, kad tuo atveju, jei atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą, pareiškėjai (t.y. Z. Vaišvila ir A. Nakas) turi teisę susipažinti su tyrimo medžiaga.

Dėl informacijos apie Lietuvos banko sąskaitos panaudojimą šioje neteisėtoje veikloje Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi ir į Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską bei LR finansų ministrą Vilių Šapoką.

Gavome 2020 m. balandžio 27 d. gavaome FNTT tyrėjo Tomo Naruševičiaus nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veiklos tyrimo medžiagoje Nr.M-6-02-00036-20, iš kurio sužinojome, kad į šią nusikalstamą veiklą įtrauktas ir Lietuvos bankas, nes šiai veiklai naudojama šio banko sąskaita. Iš nutarimo sužinojome, kad pateikta finansų ministerijos medžiaga dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veiklos. Ruošiame skundą dėl šio nutarimo, todėl prašome skubiai BPK 168 str. 4 d. pagrindu leisti mums susipažinti su šia tyrimo medžiaga ir daryti jos kopijas“, - rašoma laiške FNTT lyderiui.
 
Iš FNTT pateiktos medžiagos sužinojome, kad neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo nusikalstamoje veikloje dalyvauja ir Lietuvos bankas, kuris šiam neegzistuoajnčiam fondui ir LR finansų ministerijai  leidžia naudoti Lietuvos banko sąskaitą LT 56 1010 0000 0853 2407. Šio fondo neįregistravimą patvirtino ne tik LR Juridinių asmenų registras, bet ir LR finansų ministras Vilius Šapoka. Atsižvelgiant į šias aplinkybes prašome jus skubiai:

1. Nutraukti Lietuvos banko dalyvavimą neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje.

2. Pateikti dokumentus, kurių pagrindu Lietuvos bankas dalyvauja neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje.

3. Skubiai be eilės priimti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Zigmą Vaišvilą drauge su Audriumi Naku, priėmimo metu pateikti aptarimui mūsų prašomus dokumentus dėl Lietuvos banko dalyvavimo neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje
“, - rašoma laiške Lietuvos bankininkų bosui.

Iš FNTT pateiktos medžiagos sužinojome, kad neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo nusikalstamoje veikloje dalyvauja ir Lietuvos bankas, kuris šiam neegzistuoajnčiam fondui ir LR finansų ministerijai  leidžia naudoti Lietuvos banko sąskaitą LT 56 1010 0000 0853 2407. Šio fondo neįregistravimą patvirtino ne tik LR Juridinių asmenų registras, bet ir jūs, LR finansų ministras Vilius Šapoka. Atsižvelgiant į šias aplinkybes prašome jus skubiai:

1. Pateikti dokumentus, kurių pagrindu Finansų ministerija ir įstatymų nustatyta tvarka neįregistruotas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas valdo Lietuvos banko sąskaitą LT 56 1010 0000 0853 2407 ir gavėjo TRANSFERGO LTD sąskaitą Jungtinėje Karalystėje Nr. GB73IFXS23229035487641.

2. Pateikti 2020-03-20 LR finansų ministro ir LR sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr.1K-73 / V-460 ir jo priedus.

3. Skubiai be eilės priimti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Zigmą Vaišvilą drauge su Audriumi Naku, priėmimo metu pateikti aptarimui mūsų prašomus dokumentus dėl Lietuvos banko ir LR finansų ministerijos dalyvavimo neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje“, - rašoma laiške pinigų ministrui.

Keli susiję:

FNTT stojo nusikaltėlių pusėn – D. Grybauskaitės garbę gins kiek leis galimybės   

Koronavirusas Lietuvos ilgapirščiams ir aferistams tapo puikiu akstinu machinacijoms ir savireklamai  

Gerb. FNTT prie LR VRM direktoriau Antoni Mikulski, kreipiamės į Jus asmeniškai  

Premjeras S. Skvernelis ir šalies vadovas G. Nausėda dėl neegzistuojančio fondo dar nepasisakė  

Vyriausybė pripažįsta D. Grybauskaitės vadovaujamo fondo neegzistavimą – šią problemą spręs

Apgaulės būdu rinkti aukas amoralu ne tik krizės metu (viešas kreipimasis)

Ikiteisminio tyrimo dėl prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamo neegzistuojančio fondo FNTT dar nepradėjo

Jei valdžia šlapinasi ant įstatymų – pakiškime jai unitazą (kreipimasis į Lietuvos piliečius)

Dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veiklos

LRT lyderės prašoma nutraukti prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamo neegzistuojančio fondo reklamą

FNTT veiklos grimasos ir tikslai COVID-19 grėsmės suvaldymo metu

Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė toliau rodo pavyzdį visiems, kaip reikia kautis su koronavirusu

Siūloma prezidentei Daliai Grybauskaitei imtis atsakomybės vadovauti laikinajai Vyriausybei

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
33. Verta priminti
(2020-05-01 22:31:28)
(188.123.231.91) Parašė:

kad kitą mėnesį Paryžiaus arbitraže prasidės Rusijos investuotojų gynimo fondo pateikto 1,1 milijardo eurų ieškinio prieš Lietuvos valstybę, tai yra prieš kiekvieną iš mūsų nagrinėjimas. Duoti parodymus aukščiau minėtame teismo procese turėtų būti pakviestas ilgametis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas, o taip pat ir tuometinė finansų ministrė Ingrida Šimonytė, 2008-2011 metų premjeras Andrius Kubilius, tuometinė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Tikėtina, kad Paryžiaus arbitražo teismui pavyks sužinoti ir apie Dalios Grybauskaitės vaidmenį šioje skandalingoje banko Snoras užgrobimo byloje. Šis procesas turėtų būti garsus ir gali labai brangiai kainuoti Lietuvai. Teisingoji žiniasklaida minimaliai nušvies arba bandys visai neinformuoti apie procesą, tačiau šiais laikais viešumo išvengti yra sunku. Tikėkimės, kad tiesą, kokia ji bebūtų pavyks atskleisti ir šioje ilgai besitęsiančioje istorijoje bus padėtas didelis riebus taškas32. Atsišėrę snukiai
(2020-05-01 22:14:56)
(188.123.231.91) Parašė:

Būtinai paskaitykite straipsnį "Bankininkų gerovei – mėsa ir slyvos už biudžeto eurus". Perskaičiau šį straipsnį ir negaliu patikėti, - kažkoks pūlinys tas šalies vyr.bankininkas su liemene ir jį supanti chebra tame Lietuvos banke. Pasirodo tautos žiedas - bankininkų "elitas" - už mokesčių mokėtojų pinigus tiesiog kasdien punta ir vargo nemato. Pasirodo, kad Valstybinis Lietuvos bankas savo sočiu gyvenimu rūpinasi itin uoliai: negailima nei įspūdingų atlyginimų vadovams, nei šimtų tūkstančių eurų darbuotojų maitinimui. Bankas tonomis perka jautienos, paukštienos, žuvų produktus, o sunkią kasdienybę pasaldina uogiene. Sočiai pavalgius už banko pinigus rengiami vakarėliai, filmų peržiūros ir net vykstama pašaudyti.31. Ponios "Ne Prie Ko" "įdirbis"
(2020-05-01 21:55:11)
(188.123.231.91) Parašė:

„Snoras“ ir „Ūkio bankas“ buvo sunaikinti, kai Grybauskaitė apsilankė Švedijoje ir gavo nurodymą atsikratyti Švedijos bankų konkurentų . Lietuvos „komerciniai" bankai buvo išprievartauti, kai buvo įsileisti pasaulio perėjūnai, kurie be gailesčio plėšia Lietuvą ir kasmet išveža iš čia milijardus...„Bankai" gavo statusą – „verslininkas",bet Lietuva slepia,kad po kurio laiko skolinimosi procentai pašoko 2 kartus. Kukliai pranešama,kad Lietuva užsiima importu - eksportu... Kuo prekiauja lietuviška Vyriausybė,nuo kada ji varo „monkės bizniuką"...,a? Kuo prekiauja lietuviškos kandys,kad kukliai pranešama,jog per tokį „bizniuką" Lietuva įsiskolino jau virš 18 milijardų €? Šio „versliuko" skola yra pakabinta Lietuvos žmonėms ir ateities kartoms. Paskelbti Statistikos departamento duomenys rodo, kad praraja tarp turtingiausių ir skurdžiausių mūsų šalies piliečių kasmet didėja. Kylančios kainos, ypatingai būsto išlaikymo išlaidos, greitai ištirpdo padidėjusias pajamas.30. Retas niekšas
(2020-05-01 21:53:44)
(188.123.231.91) Parašė:

Tas Vasilauskas29. Juozas
(2020-04-29 23:46:13)
(185.36.0.56) Parašė:

Tai "maradiorstva", už tokį nusikaltimą visais laikais ir visose šalyse teisdavo karo lauko teismas.28. rasa
(2020-04-29 09:19:53)
(78.63.141.251) Parašė:

pagarba Vaisvilai ir Nakui nors ir sunku,bet gal nors truputi pajudes tu nelieciamuju uzpakaliai,nors netikiu,nes prezidento neturime,toks pat statytinis27. Tai tik mano nuomone
(2020-04-29 00:03:59)
(62.80.225.52) Parašė:

Gal taip kaupia pinigus rinkimams ? R. Masiulis , E.Masiulis gal negalės paremti ? Apsimestinius sandorius sudarys medicininėmis apsaugos priemonėms pirkti su saviškiu įsteigtomis įmonėmis. Kas sutikrins(kai nėra noro tikrinti) kiek nupirko, kiek mokėjo, kokia ligoninei atidavė. Pakaks rinkimams ir atkatams26. Zeta J
(2020-04-28 22:33:23)
(46.36.67.29) Parašė:

Ar kada per 30 metų buvo nubaustas bent vienas?Vagys vieni kitų " nemato",gerai gyvena.......Atsiprašau, jums kazkas nepatinka?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras