2024 m. birželio 14 d.

 

Užsienio reikalų ministerija apie pirmininkavimo išlaidas, biudžetą ir Lietuvos Didžiąją (Bendrąją) strategiją

3
Paskelbta: 2014-01-31 07:32 Autorius: ekspertai.eu
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Ekspertų.eu tikslas – konkrečiais veiksmais padėti valdžiai, todėl siekiame visiško valdžios struktūrų veiklos viešumo. Šį kartą domėjomės jau senokai pradėta tema – Užsienio reikalų ministerijos veikla ir nuveiktais darbais, juk dar visai neseniai pirmininkavome visai Europai. Ir nors jau praėjo beveik mėnesis nuo šio svarbaus renginio, apie išleistus konkrečius pinigus, kur matytųsi centų tikslumu visos mokesčių mokėtojų išleistos lėšos, deja, vis dar nėra jokių duomenų. Gavome nuorodas į ataskaitas, kuriose konkretumo labai mažai. Surašyti skaičiai litais, tačiau kam, kur ir kada jie buvo panaudoti, taip ir lieka neaišku. Sužinojome tik kad komandiruotėms buvo išleistos milijoninės lėšos.

Domėjomės ir garsiąja „Lietuvos Didžiąja (Bendrąja) strategija“, kuri, pradėjus domėtis ekspertai.eu, staiga tapo slapta ir niekam neprieinama. Tokia ji išliko iki šiol.

Taip pat paklausėme apie ministerijos valdomas lėšas. Dalinamės klausimais ir URM atsakymais su savo skaitytojais.

Kiek pinigų buvo išleista pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai? Galbūt jau turite tikslias išklotines, kiek, kam ir kur lėšų buvo panaudota?

– 2012–2014 m. laikotarpiu iš valstybės biudžeto pagal Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai tarpinstitucinį planą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirta 214 mln. litų. Preliminariais duomenimis, 2012–2013 m. išleista apie 174 mln. litų, valstybės institucijos sutaupė apie 30 mln. litų.

Užsienio reikalų ministerija savo sutaupytas lėšas Vyriausybės sprendimu skyrė įsiskolinimams tarptautinėse organizacijose padengti (NATO, UNESCO, Pasaulio prekybos organizacija, ESBO ir kt., taip pat – Jungtinių Tautų Organizacijos misijoms), o likusias lėšas grąžino į valstybės biudžetą.

Kaip ir buvo suplanuota, 10 mln. litų skirta baigiamosioms pirmininkavimo priemonėms įgyvendinti 2014 metais.

Kiekvieną ketvirtį Pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. tarpinstitucinio veiklos plano ataskaitos apie atliktus darbus ir tam panaudotas lėšas teikiamos Seimo Europos reikalų komitetui. Metinė 2013 m. tarpinstitucinio veiklos plano ataskaita Seimo Europos reikalų komitetui bus pristatyta vasario mėnesio viduryje. Tuomet ir galėsite susipažinti su informacija apie atliktus darbus ir jiems išleistas lėšas. Šiuo metu Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai interneto svetainėje galite susipažinti su tarpinstitucinio veiklos plano įgyvendinimo 2012 m. ir pirmojo, antrojo ir trečiojo 2013 m. ketvirčių ataskaitomis: http://www.eu2013.lt/lt/Pirmininkavimo-biudzetas

Remiantis Vyriausybės patvirtinta Strateginio planavimo metodika, tarpinstituciniame veiklos plane dalyvaujančios institucijos tarpinstitucinio veiklos plano ketvirčio ataskaitą teikia per 25 kalendorines dienas nuo ketvirčio pabaigos, apytiksliai dar per dvi savaites parengiama apibendrinta ataskaita, ji teikiama svarstyti Vyriausybės Europos Sąjungos komisijai, o pastarajai pritarus, teikiama Seimo Europos reikalų komitetui.

•••••••

2008 m. buvo sukurta Lietuvos Didžioji (Bendroji) strategija, kuri buvo įslaptinta. Šios strategijos įgyvendinimą pavesta koordinuoti Užsienio reikalų ministerijai.

Ar ši strategija – valstybės paslaptis? Ar ketinama ją išslaptinti ir visi 900 puslapių bus paskelbti internete?

– Analitinę studiją „Lietuvos didžioji (bendroji) strategija“ parengė viešoji įstaiga Strateginių studijų centras. Studija atlikta URM ir KAM užsakymu. Studija skirta vidiniam naudojimui.

Kokią sumą pinigų Užsienio reikalų ministerija gauna iš biudžeto?

– 2014 metams Užsienio reikalų ministerijai patvirtinta 241 mln. 377 tūkst. litų.

Kur tie pinigai naudojami, gal turite konkretų sąrašą, kam ir kiek išleidžiate lėšų?

– Užsienio reikalų ministerija planuoja patvirtintus 2014 m. asignavimus naudoti šioms programoms vykdyti:

Programos pavadinimas

iš viso

Užsienio politikos formavimas ir įgyvendinimas

26.805

Diplomatinės tarnybos administravimas

182.256

Lietuvos ir užsienio piliečių aptarnavimas

2.140

Ryšių su užsienio lietuviais politikos formavimas ir įgyvendinimas

1.067

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai

18.132

Lietuvos pirmininkavimų (koordinavimų) programa

10.977

Iš viso:

241.377

URM 2014-2016 m. strateginis veiklos planas šiuo metu tikslinamas, kai bus patvirtintas – bus skelbiamas ministerijos svetainėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Darijus
(2014-01-31 14:13:47)
(194.154.216.90) Parašė:

Geras - Valstybės strateginiai klausimai slepiami nuo jos piliečių. Gal tie Tėvynės išdavikai perkels žmones į Marsą, vieną vadovaujantį marsietį juk turime.2. Gerbiami ekspertai,
(2014-01-31 12:18:46)
(78.56.179.39) Parašė:

gal įstengtumėte užblokuoti mailinius, pikasinius ir panašius komentarus? Mat nuo jų nebėra išsigelbėjimo.1. „Mailiui“ trukdoma komentuoti
(2014-01-31 10:44:46)
(185.2.138.125) Parašė:

4 metus „mailiaus“ byloje intensyviai ir ciniškai buvo šmeižiami akvakultūros projektų dalyviai, mulkinama Lietuvos visuomenė, skleidžiamas melas ir blefas. Įvairiose žiniasklaidos priemonėse prirašyta apie 500 straipsnių ir parodyta keliasdešimt televizijos reportažų „mailiaus“ bylos tema. Atkreipkite dėmesį: visus šiuos 4 metus visa Lietuvos žiniasklaida (99% visos žiniasklaidos) neleido pasisakyti „mailiaus“ projektų dalyviams, nors turėtų leisti pasisakyti abiems pusėms, ko reikalauja tikra žurnalistika. Atrodo, kad Lietuvos žiniasklaida yra tampriai suaugusi su teisėsaugos institucijomis - tokiomis kaip FNTT, Generalinė prokuratūra, nes skleidžia, galimai pagal užsakymus, tik jų (teisėsaugos) pateiktą informaciją, o kitai pusei pasisakyti neleidžia. Visi žmogaus teisių gynėjai iškilmingai tyli. Yra tik viena, menka galimybė visuomenei paaiškinti tiesą apie „mailiaus“ bylą – ta galimybė yra tik per Internetą, rašant komentarus. Bet, pradėjus rašyti komentarus, atsirado kiti trukdymai: pvz. Delfio portalas (nuo 2014.01.28 iki šios dienos) visiškai nepriima (nepriėmė) komentarų, nors komentarai rašomi nepažeidžiant jokių taisyklių. Visiškai neaišku, kodėl žiniasklaida taip elgiasi: arba yra susitarimai su teisėsauga neleisti pasisakyti kitai pusei, arba neleidžia pvz. dėl to, kad anksčiau ŽŪM sumokėjo visai žiniasklaidai apie 5 mln. litų, kad skleistų tik ŽŪM ministerijai naudingą informaciją, o gal žiniasklaida nori išvengti komentarų, neleidžia rašyti tiesos, nes tai nepatinka tiems, kurie pagamino netikrą „mailiaus“ bylą? Yra veikėjų, kurie parašo komentaruose, kad jiems „atsibodo“ skaityti komentarus apie „mailiaus“ bylą?! Kai 4 metus buvo skleidžiamas melas jiems tada neatsibodo (?!), o keli komentarai tiesos dabar – jau atsibodo?! Turbūt labiausiai tiesa “atsibodo” tiems patiems “bylos” gamintojams ir jų padėjėjams… Melagių nereikia įtikinėti, juos reikia demaskuoti. “Tiesa kartais linksta, bet nelūžta ir išplaukia virš melo kaip riebalai virš vandens” – Migelis de Servantesas. __Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras