2024 m. balandžio 23 d.

 

Dar vienas atgrasymo signalas Rusijai – naujasis karinis miestelis sustiprino Vilniaus saugumą

7
Paskelbta: 2024-02-06 08:29 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 5 d. atidarytas karinis miestelis Rokantiškėse yra skirtas Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariams. Karinio miestelio plotas – 17,7 ha. Miestelyje pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sportui skirtos patalpos ir aikštės, ramovė su koplyčia, o taip pat techninės paskirties pastatai, kita reikalinga infrastruktūra.

Karinio miestelio atidaryme dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad šalies saugumo stiprinimas – ilgas ir gyvybiškai svarbus procesas: „Ne tik šiandien, bet ir ateityje turėsime nemažai darbo stiprindami savo gynybą, saugumą, atsparumą, kariuomenę, užtikrindami tokias tarnybos sąlygas, kurios tinka NATO kariuomenei bei mūsų partneriams, kurie atvyksta į pratybas ar atvyks tarnauti nuolatos. Tinkama infrastruktūra reikalinga tam, kad karys jaustų savo valstybės rūpestį, jaustų, kad valstybė apie jį galvoja ir nori jį gerbti kiekvieną dieną, suteikdama orias tarnybos sąlygas“.

Atidarymo metu Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas pabrėžė Rokantiškių karinio miestelio svarbą saugumui: „Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono įsikūrimas Rokantiškių kariniame miestelyje turi itin svarbią reikšmę – pirmą kartą greta Vilniaus įsikuria pilnas kovinis batalionas, kuris reikšmingai sustiprins sostinės saugumą. Sukūrėme puikias sąlygas bataliono kariams atlikti tarnybą, treniruotis šauktiniams, taip pat – atidarius miestelį, atsiveria galimybės vietos verslams, atsiranda naujos darbo vietos civiliams“.

Atidarymo ceremonijos metu atliktos šventinės salvės, karinis miestelis pašventintas, o renginio svečiai galėjo apžiūrėti naujai įrengtas kareivines, valgyklą, sporto kompleksą. Rokantiškių karinio miestelio vertė, įskaitant miestelio sukūrimą, techninę priežiūrą ir paslaugas – apie 74 mln. eurų (su PVM). Projektas vystytas viešosios ir privačios partnerystės pagrindu, miestelio vystytojas – UAB „Darnu Group“.

„Ypatingai džiaugiuosi šia diena: Rokantiškių karinis miestelis šiandien oficialiai perduodamas Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariams. Dėl sutelktų Lietuvos valstybės pastangų šis vienas labiausiai „keliaujančių“ karinių vienetų turės nuolatinę dislokacijos vietą su puikiomis, NATO kariuomenių standartus atitinkančiomis, sąlygomis. Geros tarnybos, treniravimosi ir kovinio rengimo sąlygos, kokias matome Rokantiškių kariniame miestelyje, yra ypatingai svarbios karių motyvacijai ir moralei ruošiantis šalies gynybai“, - pasakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys.

Rokantiškės, Pajūrio miestelis ir netrukus duris atversiantis naujas karinis miestelis Šiauliuose buvo suprojektuoti ir pastatyti su visa bataliono dydžio vienetui reikalinga infrastruktūra, kuri tikslingai pritaikyta prie šiuolaikinių kariuomenės poreikių. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,4 tūkst. karių ar krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų. Trijų karinių miestelių statybos, infrastruktūros priežiūros ir paslaugų teikimo vertė – apie 231 mln. eurų (su PVM).

Susiję:

Bundesvero mokyklos bus atidarytos Vilniuje ir Kaune   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
7. tas
(2024-02-06 21:12:20)
(78.58.125.250) Parašė:

karinis miestelis kaip tik nėra Vilniaus saugumas, o yra nesaugumas -paruoštas taikinys.6. dar viena pinigų ėdžia
(2024-02-06 12:14:07)
(5.20.92.97) Parašė:

gal kas paaiškintų, kokiu būdu sustiprintas saugumas-ką tai reiškia?5. Darijus
(2024-02-06 11:49:23)
(2a02:678:5c2:2900:59b5:1eb1:c2b7:cf84) Parašė:

Aš- senas vilnietis. Rokantiškės visada asociavosi su kapinėmis.4. ES skils, laiko klausimas
(2024-02-06 11:37:37)
(78.56.75.110) Parašė:

, nebe už kalnų, federalizacijos pinklės ją suskaldys į du gabalus. Natūralu, jų interesai NATO viduje irgi išsiskirs. Ir kas tada tuose kariniuose miesteliuose gyvens ?3. Kaip atgrasyti JAV ir Izraeli
(2024-02-06 11:08:09)
(78.58.203.16) Parašė:

Jungtinės Valstijos ir JK tęsė agresijos veiksmus prieš Jemeną, surengdamos daugiau oro antskrydžių Hudaidos ir Saados provincijoms. Per pastarąsias kelias savaites JAV ir JK surengė daugybę išpuolių iš oro prieš įvairias Jemeno dalis, reaguodamos į šalies raketų ir bepiločių orlaivių atakas Izraeliui priklausančiuose laivuose arba į okupuotų Palestinos teritorijų uostus. „Tokie išpuoliai neatgrasys Jemeno pajėgų ir tautos toliau remti palestiniečius sionistų okupacijos ir nusikaltimų akivaizdoje“, – sakė jis ir perspėjo: „Agresorių reidai neliks be atsako“. Jemeno ginkluotosios pajėgos pažadėjo tęsti smūgius Gazos ruože tol, kol Izraelio režimas tęs genocidinį karą ir kartu apguls Palestinos teritoriją.2. kaimietis
(2024-02-06 10:47:44)
(86.100.48.8) Parašė:

Man atrodo kad reikia prašyti daktaro Eduardo Vaitkaus kad iškviestų iš Rokiškio vyrukus su marškiniais be rankovių ir visą Lietuvos administracija išvežtų į Rokiškio psichiatrine1. dar vienas objektelis
(2024-02-06 10:19:19)
(78.58.203.16) Parašė:

rusu bombikei nuleisti, o ne agrasyti, vilnieciams dar vieas baubas, kaip ir visai LietuvaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras