2024 m. birželio 23 d.

 

SADM pripažįsta, kad teisėta MMA yra 60 proc. nuo vidutinės algos

1
Paskelbta: 2013-11-11 13:56 Autorius: Advokatas doc. dr. Stanislovas Tomas
Viceministras A. Bitinas. Nuotr. lzinios.lt
Viceministras A. Bitinas. Nuotr. lzinios.lt

Ekspertai.eu gavo laišką iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) apie minimalios mėnesinės algos dydį, kurį pasirašė viceministras prof. Audrius Bitinas. Šis laiškas mane didžiai nustebino. Skaitydamas Prezidentės kanceliarijos ir Seimo vicepirmininko A. Syso laiškus, bendraudamas su A. Kubiliaus ir liberalų patarėjais susidariau nuomonę, kad Lietuvos valdžios organuose nebūna inteligentiškų žmonių. Vos žmogus įsidarbina prezidentūroje arba tampa Seimo vicepirmininku, iš karto prasideda kažkokia genetinė regresinė mutacija ir su juo nebeįmanoma palaikyti intelektualaus pokalbio – jis praranda gebėjimą suprasti šiuolaikinę kalbą.

Aš klydau. SADM pripažįsta, kad Europos socialinė chartija, kuri nustato, kad minimali alga „į rankas“ Lietuvoje nuo 2001 metų turi sudaryti 60 proc. nuo vidutinės algos „į rankas“, yra privaloma. Viceministras net rašo, kad ši Chartija yra Europos Bendrijos steigimo sutarties neatskiriama dalis.

Jeigu A. Sysas ir A. Kubilius sako, kad Azerbaidžanas pažeidinėja Chartiją, todėl galima ir Lietuvai, tai SADM viceministras rašo: „Visos Europos Sąjungos valstybės narės yra Chartijos dalyvės ir vykdo jos reikalavimus.“ Noriu pastebėti, kad prie Chartijos prisijungė ne tik ES valstybės, bet ir Azerbaidžanas, ir Albanija – mėgstamiausios Lietuvos biurokratų valstybės. Vis dėlto kažkodėl norėtųsi, kad Seimo vicepirmininkas žavėtųsi Prancūzija, Nyderlandais arba Švedija.

Pagal koalicijos susitarimą SADM atiteko Darbo partijai, tačiau į Vyriausybę įeina ir kitos partijos, pvz., socialdemokratai. Būtent todėl viceministras rašo, kad nepaisant to, kad SADM žino apie pažeidimą, Vyriausybės 2012–2016 metų programoje numatyta, kad Chartija bus ir toliau pažeidinėjama.

SADM viceministras bando teisinti pažeidimą tuo, kad šalyje sunki ekonominė ir finansinė padėtis. Tačiau neabejoju, kad prof. A. Bitinas žino, jog Strasbūro jurisprudencijoje yra aiškiai nustatyta, kad tai nėra pasiteisinimas.

Manau, kad šis viceministro laiškas turi dar labiau įkvėpti žmones jungtis ir per teismus reikalauti iš Vyriausybės sumokėti jiems jų negautą algos dalį nuo pat 2001 metų. Labai svarbu nelaukti, kada tai padarys Jonas Petraitis, o imtis veiksmų dabar. Per artimiausias 10 minučių. Jonas Petraitis kenčia nuo 2001 metų ir, jeigu mes jo lauksime, taip praeis dar 12 metų.

Kartu mes nugalėsime.

Susiję: Išeitis viena – paduoti Lietuvą į Strasbūro teismą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. v aldas
(2013-11-11 14:33:02)
(78.62.146.211) Parašė:

Rašyt komentarą paskatino tokia priešprieša , kuri parašyta Ekspertai.eu įspėjime apie komentatoriaus atsakomybę . .. kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą ... o pardavinėt Valstybės žemę užsieniečiams čia vadinasi ne teritorijos vientisumo griovimas . O gal tik ,, runkeliams ,, draudžiama rašyt ir diskutuot šia tema , belieka laukt kada paskelbs žiniasklaida , kad Lietuva jau pilnai parduota . Tada jau diskusijom pats laikas .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras