2024 m. balandžio 16 d.

 

Vilniaus savivaldybė išpjovė parką (foto)

Paskelbta: 2010-04-05 15:42 Autorius: ekspertai.eu

Sereikiškių parkasApie Vilniaus savivaldybės įgyvendinamus projektus žinoma nemažai - tai Nacionalinis stadionas, be sustojimo niokojamas Vilniaus senamiesčio paveldas, apleistos Neries pakrantės, tamsoje skendinčios miesto aikštės ir parkai, nesibaigiančios Guggenheimo studijos ir kiti įvairūs "kultūriniai" renginiai bei reginiai. Pavogtos mokesčių mokėtojų lėšos skaičiuojamos šimtais milijonų litų.

Už minėtus ir daugelį kitų darbų iki šios dienos neatsiskaitę tarnautojai niekaip nebaudžiami, todėl natūralu, kad mikliai griebiasi vis naujų "projektų".

Vadinkime reiškinius savais vardais – Sereikiškių parkas šalia Gedimino kalno išpjautas (argumentus galima sužinoti atsisiuntus unikalų savivaldybės dokumentą, techninį projektą "Sereikiškių parko atkūrimas"). „Ligotais ir menkaverčiais“ šiandien vadinami medžiai, kurie augo, žaliavo ir atrodė kuo sveikiausi. Toks įspūdis, kad savivaldybės vadovai tarsi norėtų, kad tokiais pat menkaverčiais jaustųsi ir miestiečiai, kuriems telieka bejėgiškai žvelgti į iškirstus medžius. Tačiau taip tikrai nebus.

Šia proga galima prisiminti Artūro Zuoko nepakantumą gamtai ir viskam, kas naturalu. Visai neseniai jis iškirto visus medžius ant Vilnelės skardžio, priešais savo namo langus. Jam atsivėrė vaizdas į Sereikiškių parką. Gal šis vaizdas ir padiktavo A. Zuokui mintį įtraukti Sereikiškių parko pertvarkymą į VEKS 2009 programą, kuri taip ir nebuvo įvykdyta?

Šį kartą "ekspertai.eu" nesivels į beprasmišką diskusiją, kam reikėjo kirsti medžius ir kokių "taurių" tikslų siekiama šiuo poelgiu Sereikiškių parke. Šį įvykį vertiname vienareikšmiškai - tai nusikaltimas. Taip pat iš karto atsakome į klausimą - kokiu tikslu įgyvendinami tokie projektai? Tai daroma tik vienu tikslu - bet kokiom įmanomom neteisėtom priemonėm pasipelnyti.

Žinant, kad parko renovavimu užsiima korupcine veikla visus lenkianti Vilniaus savivaldybė, net nekyla klausimas, ar nėra pavojaus, kad tas parkas taps tokia pačia plūduriuojančia būda su švartavimo vamzdžiu prie Mindaugo tilto. Be abejonės - taps.

Tiesa, visa tai, kas išdėstyta aukščiau, Vilniaus savivaldybės tarnautojai gali pavadinti tik prielaidomis ir pasvarstymais. Todėl pradžiai, nesiveliant į jokias diskusijas, užduodame kelis konkrečius klausimus. Į daugelį iš jų miesto tarnautojai, laikydamiesi įstatymo, labai greitai pateiks išsamius ir kiekvienam miestiečiui suprantamus atsakymus.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jau veikia grupė „Aš prieš Sereikiškių parko rekonstrukciją“. Visi kviečiami prisijungti ir pareikšti savo poziciją kriminalinės Vilniaus valdžios įgyvendinamų aferų akivaizdoje.

Sereikiškių parkas

Klausimai Vilniaus savivaldybės tarnautojams:

1. 2008 metais per programą VEKS Sereikiškių parko sutvarkymui buvo numatyta 1 milijonas litų. Kultūros ministerijos atsakaitoje už per VEKS programą panaudotus pinigus nurodoma, kad realiai buvo panaudota tik 15 tūkstančių 500 Lt. 2008 metais jokios taip vadinamos ekonominės krizės nebuvo. Kas atsitiko, kad numatytas milijonas litų nebuvo panaudotas ir tuo būdu nebuvo įvykdytas 2008 m. Vyriausybės nutarimas Nr. 150?

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. vasario 6 d. nutarimu. Nr. 150 „Dėl Nacionalinės programos ˜„Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ patvirtinimo“ numatyta, kad preliminarus lėšų poreikis yra 1 000 000 litų, tačiau realiai skirtas jis nebuvo.

2. Kaip nubausti kaltininkai dėl neįvykdyto 2008 Vyriausybės nutarimo Nr. 150 4.3.3. punkto pagal kurį turėjo būti sutvarkytas Sereikiškių parkas?

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Kadangi lėšų skirta nebuvo, nebuvo ir kaltininkų dėl jų nepanaudojimo.

3. Pateikite pilną dokumentaciją, kas turėjo būti padaryta už vieną milijoną litų Sereikiškių parke per programą VEKS pagal 2008 m. Vyriausybės nutarimą Nr. 150.

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Lėšas buvo numatyta skirti tikslu organizuoti ir įgyvendinti Sereikiškių parko sutvarkymą.

4. Vilniaus savivaldybė oficialiai skelbia, kad atnaujinti Sereikiškių parką kainuos apie 18 mln. litų. Pateikite visus išsamiausius skaičiavimus šiai sumai patvirtinti.

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Pagal SĮ „Vilniaus planas“ parengtą projektą „Bernardinų sodo (Sereikiškių parko) rekonstravimas“ , buvo atlikta ekspertizė ir patvirtinti šie ekonominiai rodikliai 2009 metų spalio mėnesiais kainomis: statybos montavimo darbai 16086,41 tūkst. Lt, įrenginiai 2075,65 tūkst. Lt.

5. Vilniaus savivaldybė oficialiai skelbia, kad maždaug 14 mln. litų tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų, kitas lėšas skirtų savivaldybė ir mecenatai. Ko savivaldybė imsis, jei iš ES struktūrinių fondų nepavyks gauti lėšų?

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
ES finansavimas yra pagrindinė šio projekto įgyvendinimo sąlyga.

6. Vilniaus savivaldybė oficialiai skelbia, kad maždaug 14 mln. litų tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų, kitas lėšas skirtų savivaldybė ir mecenatai. Įvardinkite numatomus mecenatus kurie jūsų teigimu investuos į Sereikiškių parką 2 milijonus litų.

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Šiuo metu įvardinti negalime.

7. Kiek jau iki šios dienos investuota į Sereikišių parko rekonstrukciją? (Pateikite išsamias išklotines.)

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Iki šios dienos parke yra atlikti medžių gydymo ir gerbūvio tvarkymo darbai 199 tūkstančiai 42 litai 41 cento sumai.

8. Parodykite paraišką dėl 14 mln. litų Sereikiškių parkui rekonstruoti, kurią teikėte ES struktūriniams fondams.

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:
Paraišką galite gauti Ūkio ministerijoje, kuriai ji buvo pateikta. Informaciją apie sprendimą dėl lėšų skyrimo galima rasti Ūkio ministerijos tinklapyje www.ukmin.lt.

9. Kas konkrečiai sukūrė pdf'nį dokumentą (jį galima atsisiųsti iš čia), kurį Vilniaus savivaldybė skelbia savo tinklapyje kaip informaciją spaudai apie Sereikiškių parko rekonstrukciją?

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:

10. Kiek Vilniaus savivaldybei kainavo internetinio tinklapio vilniusmanonamai.lt sukūrimas? (Pateikite išsamias išklotines.)

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:

11. Kiek kainuoja Vilniaus savivaldybei internetinio tinklapio vilniusmanonamai.lt išlaikymas? (Pateikite išsamias išklotines.)

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:

12. Kiek iš viso Vilniaus savivaldybė turi internetinių tinklapių? (Išvardinkite visus iki vieno abėcėlės tvarka ir pateikite apie juos visus finansinius ir kitus duomenis.)

Vieta Vilniaus savivaldybės atsakymui:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi