2024 m. liepos 16 d.

 

A. Kavaliauskaitės skundas dėl sveikatos sutrikdymo darbe

19
Paskelbta: 2013-06-04 17:13 Autorius: Albina Kavaliauskaitė | slaptai.lt
Albina Kavaliauskaitė, Laisvės gynėja, apdovanota Vyčio Kryžiaus ordinu, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė. Nuotr. Gintaro Visocko
Albina Kavaliauskaitė, Laisvės gynėja, apdovanota Vyčio Kryžiaus ordinu, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė. Nuotr. Gintaro Visocko

Apie nuolatinį psichologinį smurtą, kurį Karoliniškių poliklinikoje patiria kineziterapeutė, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė, jau rašėme publikacijose „Už pasipriešinimą įtakingiems ponams - teroras darbe”, Kviečiama stabdyti susidorojimą su A. Kavaliauskaite” ir "Teroras Karoliniškių poliklinikoje tęsiasi".

Po neseniai surengtos dar vienos teroro akcijos A. Kavaliauskaitė atsidūrė ligoninėje. Skelbiame jos pranešimą, išsiųstą VšĮ Karoliniškių poliklinikos direktorei Jelenai Kutkauskienei, fizinės medicinos ir reabilitacijos vedėjui T. Sinevičiui, darbo saugos ir sveikatos specialistui, poliklinikos darbuotojų saugos ir sveikatos komitetui.

2013 metų gegužės 29 dieną pastebėjau, kad masažo procedūrų grafike ištrintos prieš mėnesį užregistruotų masažo procedūroms pacientų pavardės 13.15 val. – A. T.; 13.45 val. – I. S.; 14.30 val. – V. K.; 14.50 val. – J. S.; 15.30 val. – G. P.; 16.30 val. – L. N. Paklausiau savo tiesioginės viršininkės vyr. slaugytojos V. Sinkevičienės, kodėl ištrintos pacientų pavardės. Ji man paaiškino, kad jai taip liepta, nes turi ateiti Darbo inspekcija.

Tačiau 13.15 val. į mano kabinetą atėjo ne Darbo inspekcija, bet darbų saugos organizatorė Vilma Vertelkaitė, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Tomas Sinevičius, 2013 m. balandžio 12 d. mano darbo vietoje 404 kab. atlikęs kažkokius matavimus vyriškis (pavardės nepasakė) ir dar viena moteris, ji taip pat neprisistatė.

Darbų saugos organizatorė V. Vertelkaitė pareiškė, kad jie šiandien mano kabinete atliks profesinės rizikos vertinimą, kad su jais atėjusi moteris sutiko dalyvauti eksperimente, kurio metu aš turėsiu daryti tai moteriai masažą, o jie mano atliekamas procedūras šiai moteriai filmuos.

Aš pasakiau, kad eksperimentus su žmonėmis draudžia Konstitucija ir jokių eksperimentinių masažų šiai moteriai nedarysiu; priminiau, kad poliklinika yra sveikatos priežiūros įstaiga ir joje masažo paslaugos teikiamos pacientams tik pagal poliklinikos direktoriaus įsakymu nustatytą tvarką.

Pagal šią tvarką visi pacientai masažo procedūroms iš anksto registruojami masažo procedūrų grafike ir ateidami nustatytu laiku masažo procedūrai, privalo turėti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo paskyrimą masažo procedūrai formą 044/a, kurioje nurodyta diagnozė.

Atkreipiau jų dėmesį, kad nuo 13.15 val. iki 17 val. masažo procedūrų grafike nėra nė vienos pavardės. Tai reiškia, kad jei šios moters pavardės nėra masažo procedūrų grafike, aš negaliu atlikti masažo. Tuomet „eksperimentinė” moteris pareiškė, kad ji yra žurnalistė, ir net parodė žurnalisto pažymėjimą, pridurdama, kad niekuomet neitų pas mane gydytis. Šį faktą gali patvirtinti įvykio liudininkai.

Tada V. Vertelkaitė, pareiškusi, kad ši moteris tuoj bus užregistruota grafike, išėjo iš kabineto. Netrukus kompiuteryje masažo procedūrų grafike atsirado šešioms masažo procedūroms iš eilės užregistruota:

13.45 – D. B. - 2 vnt. - pečių juosta;

14.15 – D. B. - 3 vnt. - stuburo masažas;

14.40 – D. B. - 2 vnt. - pečių juosta;

15.05 – D. B. - 2 vnt. – dešinės rankos masažas;

15.25 – D. B. -  2 vnt. – dešinės kojos masažas;

16.30 – D. B. -  3 vnt. – stuburo masažas.

FMR skyriaus vedėjas, pabrėždamas, kad jis yra skyriaus vadovas ir mano viršininkas, liepė man daryti masažą dabar šiai jau užregistruotai moteriai - visas šešias masažo procedūras iš eilės, kaip užrašyta masažo procedūrų grafike.

V. Vertelkaitė taip pat reikalavo nedelsiant vykdyti FMR skyriaus vedėjo reikalavimus. Aš pasakiau jiems, kad neteisėtų reikalavimų nevykdysiu, nes jie prieštarauja poliklinikos direktoriaus įsakymu nustatytai masažo procedūrų skyrimo ir jų atlikimo tvarkai.

Poliklinikos direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka reikalauja, kad pacientas privalo turėti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo išrašytą paskyrimą masažo procedūroms - formą 044/a, kurioje yra nurodyta diagnozė, t. y. liga, kurią reikia gydyti, atliekant masažo procedūras.

Tuomet visi keturi profesinės rizikos vertintojai iš mano kabineto pasišalino.

Tačiau netrukus į mano kabinetą jau atėjo šešiese: darbų saugos organizatorė V. Vertelkaitė, pavaduotoja valdymui Violeta Kanapeckienė, kuri, neperspėjusi manęs ir nepaklaususi mano sutikimo, mane filmavo; poliklinikos teisininkė Rūta Kazlauskaitė; fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Tomas Sinevičius, moteris, masažo procedūrų grafike įvardyta kaip D. B.; vyriškis, 2013 m. balandžio 12 d. atlikęs mano kabinete vadinamąjį profesinės rizikos vertinimą.

R. Kazlauskaitė, V. Kanapeckienė ir V. Vertelkaitė pakeltu tonu pradėjo reikalauti, kad aš nedelsiant daryčiau masažą šalia jų stovinčiai moteriai, nes ji jau yra užregistruota išankstiniame masažo procedūrų grafike.

Tuomet aš paprašiau šią moterį pateikti gydytojo paskyrimus masažo procedūroms – formą 044/a. Moteris jų neturėjo, tačiau net keturis paskyrimus masažo procedūroms – forma 044/a, išrašytus D. B. skirtingų gydytojų, man padavė T. Sinevičius ir pareikalavo nedelsiant daryti šiai pacientei masažą. Tačiau visuose paskyrimuose masažo procedūroms D. B. vietoj diagnozės buvo parašytas žodis “sveika”.

Tuomet vedėjo T. Sinevičiaus paklausiau, kaip man daryti gydomąjį masažą žmogui, kuris yra sveikas, kas šią moterį apžiūrėjo ir nustatė, kad ji tikrai sveika, ir kas atsakys, jei nuo tokio didelio kiekio - net šešių - gydomojo masažo procedūrų sutriktų jos sveikata? Kodėl sveikam žmogui tą pačią dieną, kai tik kreipėsi į fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, nedelsiant paskiriamos net šešios masažo procedūros iš eilės tą pačią dieną, kai net sergantys žmonės ne visuomet gauna gydymui masažą, o jei ir gauna, tai tenka laukti vos ne du mėnesius.

T. Sinevicius paaiškino, kad ši pacientė nori profilaktinio masažo ir už juos visus yra susimokėjusi, ir pareikalavo nedelsiant daryti jai masažą. Aš pasakiau, kad esu medikė ir puikiai suprantu, kad tokio kiekio – šešių masažo procedūrų - gali neatlaikyti net sveikas žmogus.

Tada T. Sinevičius perskaitė įrašą iš ligos istorijos, kad pacientė visiškai sveika ir tik pageidauja masažo procedūrų. Tuomet paklausiau, kodėl ši pacientė, kuri tik įžengusi į mano kabinetą pareiškė, kad niekuomet nesikreiptų pas mane masažo procedūrų, verčiama masažuotis pas nepageidaujamą specialistą, kai įstatymai jai kaip pacientei leidžia pasirinkti sveikatos priežiūros specialistą; kodėl dėl šios sveikos pacientės buvo atšauktos masažo procedūros net šešiems iš anksto užregistruotiems ir jau kelis kartus atlikusiems pas mane masažo procedūras pacientams.

Į mano klausimus, pastabas niekas nekreipė dėmesio. T. Sinevičius, V. Kanapeckienė, V. Vertelkaitė, R. Kazlauskaitė pakeltu tonu įsakmiai reikalavo nedelsiant daryti masažą “pacientei”, kuri pati, jos žodžiais tariant, į mane niekuomet nesikreiptų, grasino imtis priemonių, nes aš nevykdau viršininko T. Sinevičiaus ir jų nurodymų masažuoti šią pacientę, t. y. nevykdau savo pareigų.

Po kelias valandas trukusių gąsdinimų, bauginimų, reikalavimų atlikti neteisėtus veiksmus su moterimi, kuri vėliau buvo „apiforminta” kaip pacientė ir prievarta verčiama atlikti masažo procedūrą pas specialistą, kurio ji nesirinktų, naudojant prieš mane psichologinę prievartą (kabinete aš buvau viena, o jie net šešiese, ir dar filmavo, vos ne į veidą įrėmę filmavimo kamerą), man prasidėjo skausmai širdies plote, jie vis stiprėjo, atsirado galvos svaigimas, dešinės rankos aptirpimas.

Todėl po darbo iš karto kreipiausi į greitosios pagalbos medikus, nes mano šeimos gydytoja, dirbanti Justiniškių šeimos centre, jau buvo baigusi darbą. Greitosios pagalbos specialistai, nustatę pakitimus kardiogramoje ir neurologinę simptomatiką, suteikė man skubią pagalbą ir nuvežė į Greitosios pagalbos ligoninę neurologo konsultacijai.

Buvo atlikta galvos kompiuterinė tomografija, paskirtas ir atliktas gydymas vaistais į veną. Kadangi viena auginu mažametį sūnų ir negalėjau jo vieno palikti namuose, dėl tolesnio gydymo ligoninės gydytoja liepė nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją. Todėl 2013 m. gegužės 30 d. kreipiausi į Justiniškių šeimos gydytojų centrą. Buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Vadovaudamasi Darbų saugos ir sveikatos įvadinių instrukcijų, patvirtintų VŠĮ Karoliniškių poliklinikos direktorės 2010 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 01-01-43, 44.5 punktu informuoju, kad šių metų gegužės 29 d., darbo metu, dėl Karoliniškių poliklinikos darbuotojų - darbų saugos organizatorės Vilmos Vertelkaitės, fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjo Tomo Sinevičiaus, poliklinikos pavaduotojos valdymui Violetos Kanapeckienės, poliklinikos teisininkės Rūtos Kazlauskaitės kaltės - trijų valandų psichologinio spaudimo, reikalaujant atlikti neteisėtus veiksmus su paciente ir verčiant pažeisti poliklinikos direktoriaus įsakymais nustatytą masažo procedūroms skyrimo ir atlikimo tvarką, be mano sutikimo mane filmuojant, nuo patirto streso darbo metu sutriko mano sveikata, buvau išvežta į ligoninę.

Šiuo metu turiu nedarbingumo pažymėjimą.

Todėl prašau skubiai imtis veiksmų ir informuoti raštu, kokių veiksmų ėmėtės dėl aukščiau išvardytų poliklinikos darbuotojų, dėl kurių kaltės sutriko mano sveikata.

slaptai.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. taigi
(2013-06-06 16:53:03)
(78.63.207.46) Parašė:

ši vyr. gydytoja matomai yra kažkokia nesusivaldanti ir turinti užtarėjus, kurie yra galingi. Kitaip nepaaiškinsi. Ji matyt jau jaučia, kad pertempė gumą, nes mėgina laimėti ligoninių vadovo vietą kitų ligoninių vadovų konkursuose, o jau greit ir toje pačioje poliklinikoje sukaks rotacijai laikas? O tokia despotė kur tinkama? na atsisuks lazda kitu galu. O ministras kiek gali tylėti?18. As
(2013-06-06 08:46:55)
(193.219.91.249) Parašė:

jau nieko nebesuprantu.Profesines rizikos vertinimas atliekamas ne filmuojant,o atliekant matavimo prietaisais tam tikrus matavimus(apsviesta,silumine aplinka,triuksmas ir t.t).Prie ko cia sitoj istorijoje darbu saugos specialiste,juk ji turi ginti darbuotoja, o ne veltis i kaskokias nesamones.Kiek suprantu veiksmas vyko del darbo kokybes.17. KANADA
(2013-06-05 14:34:22)
(184.147.227.224) Parašė:

Ir tai vyksta Nepriklausomoj Lietuvoj????16. gydytoja
(2013-06-05 14:28:22)
(78.62.81.149) Parašė:

man jau nusibodo šitos nesąmonės, kiek gali tyčiotis iš žmonių, juos uiti. Neteisėtai prailgina darbo valandas, o sutrumpinti niekas net nežada. Kas čia per šalis, kur viskas atvirkščiai, net baisiosios juvenalinės justicijos socialiniai darbuotojai iš Danijos baisisi mūsų vaikų grobimo paryčiais iš namų "praktika". Greit tapsim "pažangiausi" visuose nuosmūkio rodikliuose.15. Neringa J
(2013-06-05 14:11:49)
(82.145.209.18) Parašė:

Matyt, norėjo Jus padaryti atpirkimo ožiu, nes nebežino, kaip užglaistyt skandalą pirmininkavimo metu. Mano skunde tretysis asmuo lėlininkė J.K., visi Lietuvos, ne Lietuvos piliečiai. J.K. dėl grėsmės gyvybei pasiprašė prieglobsčio kitoje šalyje14. Neringa J.
(2013-06-05 14:05:42)
(82.145.209.18) Parašė:

Ačiū Jums gerb. Albina K. ! 2013 m. Gegužės 27d. Padaviau skundą dėl kankinimų ir galimų mokslinių tyrimų, eksperimentavimų su mano asmeniu be mano žinios ir laisvo sutikimo. Ačiū, kad nepažeidėt Žmogaus teisių, Konstitucijos, tarptautinių sutarčių. Ačiū. Nes yra Lietuvoje, kas pažeidinėja13. Raigerdas
(2013-06-05 11:19:19)
(93.203.14.135) Parašė:

Įstatymas yra Albinos Kavaliauskaitės pusėje, bet reikia ne verkšlenti, nes jūs ne maži vaikai, o veikti, t.y. apginti savo teises, o kaltuosius patraukti atsakomybėn.12. Raigerdas
(2013-06-05 11:16:28)
(93.203.14.135) Parašė:

1) skleisdami informaciją visuomenei, neturi iškraipyti teisingos, nešališkos informacijos bei nuomonių ir panaudoti tai savanaudiškiems tikslams. Viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus;Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras