2024 m. birželio 14 d.

 

Ar kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę laisvai rinkti ir nevaržomai siųsti ginkluotę į trečiąsias šalis?

78
Paskelbta: 2019-01-15 09:32 Autorius: ekspertai.eu2016 m. gruodžio 16 d. ekspertai.eu kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Vytautą Baką.

„Prašome Jūsų, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko plačiau pakomentuoti, kokius kriterijus turi atitikti svetimos valstybės pilietis, kaip pavyzdžiui šiuo atveju švedas Jonas Ohmanas, kuris turėtų galimybę nekliudomai veikti perkopdamas galiojančius Lietuvos įstatymus?
    
Ar Lietuvos piliečiai, norintys užsiimti panašia veikla kaip J. Ohmanas, rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias ne NATO ir ne ES šalis, tai galėtų daryti bet kurioje ES valstybėje be problemų?“, - buvo klausiama žaliojo valstiečio.

Seimo NSGK pirmininko atsakymas šiek tiek nustebino.

„Ačiū Jums už užklausas. Visą gautą informaciją vertiname ir nagrinėjame. Į keliamus klausimus atsižvelgsime komitete nagrinėdami konkrečią temą. Taip pat noriu pranešti, jog nevertinsiu politikų ar kitų visuomenėje žinomų asmenų veiklos, pasisakymų. Gyvename laisvoje šalyje, kur visi turi teisę turėti ir viešai reikšti savo nuomonę“, - į klausimą apie tuomet dar svetimos valstybės pilietį, laisvai veikiantį virš Lietuvos įstatymų, bei savo pavaduotojos Rasos Juknevičienės pasisakymus apie esą Rusijai dirbantį žaliųjų valstiečių lyderį agentą Karabasą, atsakė V. Bakas.

Tačiau ekspertai.eu iki šiol neturi žinių, kad nors koks vienas jų keliamas klausimas V. Bako vadovaujamame NSGK buvo nagrinėtas.

Į pakartonius paklausimus V. Bakas atsakė paprastai.

„Nevertinsime Rasos Juknevičienės, Jono Ohmano veiksmų“, - informavo žaliasis valstietis.

Ekspertai.eu atliko nedidelį eksperimentą ir pasidomėjo, kas būtų, jei atvažiavęs Lietuvos pilietis pavyzdžiui į Pranzūziją ar Švediją pradėtų rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias šalis. Pavyko sužinoti, kad specialiųjų tarnybų pareigūnai į duris pasibelstu akimirksniu, tuo tokia veikla ir baigtųsi, galimai su nevisai maloniomis pasekmėmis.

Sprendžaint iš V. Bako atsakymų, Lietuvoje galioja kitokios tvarkos, negu Vakarų Europos valstybėse. Į Lietuvą atvykę svetimų piliečiai čia gali daryti ką nori ir kaip nori.

Tačiau visai neseniai, praėjusių metų pabaigoje švedui J. Ohmanui už nuopelnus prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė Lietuvos pilietybę.

Todėl ekspertai.eu vėl kreipiasi į NSGK vadovą ir prašo atsakyti į klausimą.

„Prašome Jūsų, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko plačiau pakomentuoti, kokius kriterijus turi atitikti Lietuvos pilietis, pavyzdžiui kaip J. Ohmanas, kuris kuris galėtų rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias ne NATO ir ne ES šalis? Ar tuo gali užsiimti bet kuris Lietuvos pilietis, kuriam tai tik šauna į galvą? Ačiū už operatyvų atsakymą“, - rašoma paklausime žaliajam valstiečiui.

Taip pat V. Bako klausiama, ką jis mano apie J. Ohmano nacistinius pasisakymus apie tai, kaip ukrainiečiai kare su Rusija stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmonės.

Taip pat V. Bakui primenama, kad jis, būdamas šalies nacionalinio saugumo ir gynybos politikos formavimo vadovu, chroniškai neatsakinėja į klausimus, susijusius su nacionaliniu saugumu.

Apie V. Bako vengimą atsakyti į jam pateikiamus klausimus plačiau skaitykite publikacijoje „NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms“.

Primename kai kuriuos klausimus V. Bakui:

• Kai 2016 m. tapote Seimo nariu, iš karto pagarsėjote kaip aršus kovotojas su Rusijos grėsmėmis. Tačiau mums nepavyko aptikti jokios informacijos ir jūsų pasisakymų apie kovą su Rusija iki duodant Seimo nario priesaiką. Pateikite prašau visas nuorodas, kur būtų galima susipažinti su jūsų viešai išsakytu požiūriu bei analizėmis apie Rusijos grėsmes iki jums tampant Seimo nariu.

• Ar neketinate nedelsdamas trauktis iš NSGK pirmininko pareigų, o taip pat ir iš Seimo (nes sulaužėte valstybei duotą priesaiką) po informacijos paviešinimo apie užsienio įtakos agentus Lietuvoje? Ar lauksite apkaltos, kurios metu bandysite apsiginti?

• Ar po paskelbtos „Anonimų“ informacijos inicijuosite, kol dar esate Seimo narys ir NSGK pirmininkas, parlamentinį tyrimą dėl užsienio valstybių agentų, veikiančių Lietuvos politikoje?

Esate teigęs, kad ekspertai.eu importuoja ir diegia nuomones, kurios skaldo Lietuvos visuomenę. Pasidalinkite prašau jūsų turima informacija, iš kokių valstybių ekspertai.eu importuoja jūsų minėtas nuomones? Konkretizuokite, kokios iš šių nuomonių skaldo Lietuvos visuomenę?

• Primename, kad būdamas šalies nacionalinio saugumo ir gynybos politikos formavimo vadovu, chroniškai neatsakinėjate į klausimus raštu, susijusius su nacionaliniu saugumu (iki šios dienos neatsakė į 2018 m. gruodžio 4 d., 2018 m. spalio 2 d., 2018 m. liepos 16 d., 2018 m. vasario 19 d., 2017 m. rugsėjo 28 d., 2017 m. rugsėjo 21 d., 2017 m. balandžio 18 d., 2017 m. kovo 17 d., 2017 m. kovo 10 d., 2017 m. kovo  6 d., 2017 m. vasario 28 d., 2017 m. sausio 30 d., 2016 m. gruodžio 16 d., 2016 m. gruodžio 1 d. ekspertai.eu paklausimus). Dėl kokių priežasčių jūs į tuos klausimus, susijusius su jūsų tiesioginėmis pareigomis, neatsakote? Jums neleidžia jūsų viršininkai ar tai jūsų saviveiklinis sprendimas?

Keli susiję:

Vadovaudamasi Konstitucija prezidentė D. Grybauskaitė suteikė pilietybę garsiam provokatoriui ir nacistui   

Ramūnas Karbauskis gina visus Rusijos agentus ir dalyvavo visuose Rusijos projektuose prieš Lietuvą  

„NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms“

Aiškėja, kodėl Seimo NSGK pirmininką Vytautą Baką taip stipriai puola Rusija   

V. Bakui kelia rūpestį Rusija, o Lietuvos piliečiams vis didesnį rūpestį kelia V. Bakas      

Persekiojamu pasijutęs NSGK pirmininkas: jūs importuojate arba diegiate nuomones, kurios skaldo visuomenę    

NSGK pirmininkas V. Bakas pritaria V. Landsbergio įprezidentinimui: esame įstrigę istorijoje, tad laikas pripažinti faktus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
78. Pagarba
(2019-01-23 00:31:16)
(185.92.24.60) Parašė:

didžiausia pagarba Lietuvos patriotams Ohmanui, Juknevičienei, Bakui, didžiausia panieka ir pasišlykštėjimas Lietuvos išdavikams, Rusijos agentams ekspertai.eu. Jūsų vieta kalėjime iki gyvos galvos, rubliniai išgamos.77. se
(2019-01-18 12:06:38)
(90.140.181.95) Parašė:

stasys tapo cegevara:))))))))))))76. cegevara
(2019-01-18 12:03:09)
(78.62.128.71) Parašė:

kaip supratau ekspertai ivede cenzura nepraleidzia komentu nors nera jokiu keiksmazodziu,yra tik nemeile jankiams ir to uztenka,kad nespausdintu,taip net delfistai nedaro nors pazymi,kad buvo toks komentas ,bet istrintas,o cia dar didesne kiaulyde...75. to74
(2019-01-17 11:39:34)
(78.58.24.230) Parašė:

Zamolskas , rase LR , kad prisiims visu banditu padarytas zmogzudystes , kad tik sugryzti i Lietuva ?. Matyt cia geriau , raso , kad B . vezioja ir i namus , paskui veza dantu taisyti , ka zinai , gal tokie sedi savo namuose ir organizuoja uzsakomasias zmogzudystes , kada reikia atsizymi ?.74. na>>saitas
(2019-01-16 14:10:03)
(178.19.31.27) Parašė:

Pagal tave reiktu paleisti ir apdovanoti Zamolski,juk jis irgi zude rusus,o jo nuodemes Lietuvoj ,atleisti73. V. Ladas to 69 Rastis
(2019-01-16 13:58:31)
(188.69.194.213) Parašė:

Mūsų išmalda jiems ne ką padeda. Jau yra pavyzdžių, kada Ukrainos kariniai vienetai, nekalbant apie pavienius karius, atsisako užimti pozicijas, Sakosi, norintys grįžti gyvi. Jei tas pavyzdys būtų u-krečiamas, taika būtų pasiekta. Kam dar ten m9sų trigrašio reikia, kada savi su savais draskosi, nelabai ir noromis, režimo verčiami...72. Morta
(2019-01-16 09:45:00)
(78.61.94.59) Parašė:

Tą Ohmaną seniai reikėjo vyt lauk iš Lietuvos už mūsų šalies kompromitavimą, o čia dar prezidentė medaliu apdovanoja.Į ką čia pasnašu, tegu savo Švedijoj išsidirbinėja.71. kk
(2019-01-16 09:27:50)
(188.69.193.7) Parašė:

"ldeologiniai įsitikinimai" -bukapročių davatkų mąstymo metodas. Jūs beviltiški ligoniai -užsizombinusios landzberginės mumijos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras