2024 m. balandžio 14 d.

 

Daroma viskas, kad Vokietijos kariai Lietuvoje nenusiviltų, ruošdamiesi kovoms su Rusija

16
Paskelbta: 2024-02-23 08:37 Autorius: ekspertai.euRuošiantis priimti Vokietijos brigadą, kuri, Rusijos invazijos atveju priešakinėse linijose kautųsi už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, ieškoma sprendimų nekilnojamojo turto srityje.

Apie nekilnojamojo turto vystytojų galimybes dalyvauti Vokietijos brigados karių ir jų šeimų apgyvendinimui skirtuose projektuose kalbėta Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtame renginyje „Pramonės diena“.

Renginio metu 19 nekilnojamojo turto vystytojų Vokietijos atstovams pristatė šiuo metu planuojamų ar jau vystomų gyvenamųjų būstų projektus – nuo bendrabūvio erdvių iki gyvenamųjų būstų, skirtų šeimoms.

„Kartu su Vokietijos kariais į Lietuvą atvyks ir civiliai, šeimos nariai, todėl reikės būstų ir paslaugų. Nors šiuo metu dar nesame gavę patvirtintų poreikių bei reikalavimų iš vokiečių dėl apgyvendinimo modelio, manome, kad vienas iš variantų atliepti gyvenamųjų būstų poreikį galėtų būti ilgalaikė būstų nuoma. Todėl šiandien Vokietijos atstovams pristatėme įvairias apgyvendinimo galimybes, tinkamas tiek kariams, tiek jų šeimoms priimti. Kitas žingsnis – sulaukti Vokietijos pusės komentarų, kokio tipo projektai geriausiai atitiktų atvykstančiųjų lūkesčius“, - pasakė Krašto apsaugos ministerijos Logistikos departamento direktorius plk. ltn. Remigijus Mika.

Karių, atvykstančių su šeimomis, apgyvendinimui ieškoma būstų Vilniuje ar Kaune ilgalaikės nuomos galimybių. Vienas svarbiausių reikalavimų – greitas susisiekimas su būsimos tarnybos vietomis, karių šeimoms – švietimo įstaigų pasiekiamumas.

Didžiausiuose šalies miestuose dairomasi galimybių apgyvendinti karius, atvykstančius ir be šeimų. Šiandien pristatyti projektuojami ar Vilniaus ir Kauno miestuose jau statomi objektai, siekiant informuoti Vokietijos pusę apie stipriausių Lietuvos nekilnojamojo turto vystytojų šiuo metu plėtojamus projektus.

Rūdninkuose karinė infrastruktūra bus plėtojama intensyviausiai – čia turės atsirasti ne tik kareivinės, bet ir štabai, valgykla, technikos remonto ir garažų infrastruktūra, nutiesti vidaus keliai.

Šiuos objektus Rūdninkuose, ir Rukloje planuojama vystyti kartu su verslu – pasitelkiant privataus ir viešojo sektorių partnerystę (PPP).

Todėl itin svarbu, kad stambūs Lietuvos statybos rangovai, turintys ne tik galimybę statyti, bet ir finansuoti projektus dalyvautų skelbiamuose infrastruktūros vystymo konkursuose.

Didžioji dalis infrastruktūros Rukloje planuojama vystyti per NATO paramos ir pirkimų agentūrą NSPA.

Į Lietuvą Vokietijos brigada atvyks etapais – jau šiemet Lietuva priims pirmuosius karius, o iki 2027-ųjų planuojama priimti visą Vokietijos brigadą.

Numatoma, kad iš viso į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių, dalis iš jų atvyks su savo šeimomis.

Tarnybos vietos bus dvi – Rūdninkai ir Rukla, kariai su šeimomis gyvens Vilniuje ir Kaune, o papildomai bus kuriami logistiniai taškai ir kitose Lietuvos vietose.

Pranešama, kad Vokietijos karių buvimas Lietuvoje turi stiprią Rusijos atgrasymo reikšmę, o prireikus, sudarys sąlygas priešakinei Lietuvos gynybai.

Susiję:

Anušauskas pažadėjo, kad bus suteiktos dar komfortiškesnės sąlygos JAV kariams

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
16. Realybe
(2024-02-24 14:16:31)
(84.15.178.213) Parašė:

Kilus galimam konfliktui su Rusija dėl Ukrainos, NATO gali bandyti pulti Kaliningradą, rašo Asia Times . „Kaip alternatyvą NATO gali bandyti panaikinti Rusijos strateginį anklavą Kaliningrade“, – rašoma medžiagoje. Žurnalistas pažymėjo, kad siekdamas padėti Ukrainai konflikte su Rusija Šiaurės Atlanto aljansas greičiausiai panaudos savo oro pajėgas prieš Rusijos karines pozicijas, o ne siųs sausumos karius tiesiogiai kovoti ant žemės. Jis taip pat pabrėžė, kad NATO gali atakuoti Padniestrėje dislokuotus Rusijos dalinius. Pastaraisiais metais Rusija paskelbė apie precedento neturinčią NATO veiklą prie savo vakarinių sienų. Blokas plečia savo iniciatyvas ir vadina ją „sulaikončia Rusiją“. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų stiprinimo Europoje . Kremlius pažymėjo, kad Rusija niekam negresia, tačiau neignoruoja veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.15. Laikykites...:D
(2024-02-24 09:01:47)
(84.15.182.197) Parašė:

Rusijos puolimo atveju Lietuva turi būti pasirengusi gintis savo jėgomis bent dvi savaites, sakė buvęs JAV armijos Europoje vadas, generolas Benas Hodgesas. Kaip pažymėjo atsargos generolas, garantijos pagal NATO 5 straipsnį nėra automatinės, todėl Lietuva turi būti pasirengusi atsilaikyti, kol atvyks sąjungininkų pastiprinimas. "Nežinau, ar visi supranta 5 straipsnį. Tai nėra automatinis dalykas. Tai politinis sprendimas. Gali būti, kad Rusijai užpuolus NATO narę atsiras spraga – galbūt iki dviejų savaičių. Gali praeiti dvi savaitės į Lietuvą atvyksta pastiprinimas“, – per spaudos konferenciją Vilniaus saugumo forume Seime sakė Hodgesas. Hodgesas pažymėjo, kad Lietuva turi būti pasirengusi kovoti pati. "Turite būti pasiruošę ištverti, sakyčiau, mažiausiai dvi savaites, kol atvyks pastiprinimas. Tai taip pat yra NATO doktrinos dalis – greitas pastiprinimas. Tačiau šias dvi savaites – nežinau, ar visi supranta, ką tai reiškia. Jūs nestovėsite prie sienos su dideliu užrašu, kad gynybai išleidžiame 3 procentus BVP. Tai nesustabdys jokios Rusijos įrangos“, – sakė Hodgesas.14. tuzas
(2024-02-24 07:47:23)
(78.62.59.232) Parašė:

okupantai vokieciai atejot lietuvos ponu gint isgamos lietuva plest eiliny karta13. jooo
(2024-02-23 21:09:04)
(143.159.176.21) Parašė:

tai kas cia idiotai negaliu suprasti.Reiskia cia tuoj jau situos tvartelinius puls rusai,o vokieciai atvaziuos ju gint ir dar savo seimas,zmonas ir vaikus i kara atsivez.Va cia tai idiotai tie tankistai,ne tik patys "rizikuoja"bet ir bobas savo su vaikais po rusiskom raketom kisa.Genialu,bet versiams ir cholopams tinka.Pasers visus12. S
(2024-02-23 14:42:55)
(2a02:8084:46c3:b100:cf0:ca41:f179:f040) Parašė:

Jeigu taip rupintumemes Savo pilieciais...vietoj sutrunijusiu renovaciju, rupintumemes SAVO ZMONIU GEROVE! Kiek yra Aukstos kvalifikacijos specialistu, kurie mielu noru griztu i TEVYNE DALINTIS PATIRTIMI irgi galima butu kviesti su seimom...........bet gi preoritetai ne tie...----- "Karių, atvykstančių su šeimomis, apgyvendinimui ieškoma būstų Vilniuje ar Kaune ilgalaikės nuomos galimybių. Vienas svarbiausių reikalavimų – greitas susisiekimas su būsimos tarnybos vietomis, karių šeimoms – švietimo įstaigų pasiekiamumas."11. >........Dariaus
(2024-02-23 14:40:06)
(78.58.225.231) Parašė:

Tuometinėje D.Vokietyjoje buvo privaloma mokyklose rusų kalba.Mes tarnaudami tarybinukai ten armijoje puikiai susi kalbėjome.Atvykeliai mokės ruskai,o mes rusų kalbos ne pamiršome.10. Vadakste
(2024-02-23 14:17:24)
(78.62.55.176) Parašė:

Ar vokieciai nebijo , kad Rusija atsiims Berlyna , kai Gorbaciovas buvo suvienijes abi Vokietijas , Tai Demokratine Vokietija ir FRG Vokietija. Buvo tarp dvieju Vokietiju sugriauta siena , tik ziurekim , kad vel nereiktu atstatyti atgal kas buvo panaikinta. Nerimsta vokieciai , oi nerimsta. Stop karams kur jie bevyktu. Zmonijai reikalinga taika.9. S
(2024-02-23 14:00:09)
(2a02:8084:46c3:b100:cf0:ca41:f179:f040) Parašė:

O jeigu Vokietukus pamaitinti vabzdziais, kaip siulo lietuviams maitintis--- tai ir iki LEDYNU NUZIGIUOS :))))"Mažiausi Lietuvoje ir Europoje vabzdžiai – 0,18–1,2 mm ilgio – plėviasparnių būrio vabzdžiai, neturintys lietuviško vardo, lotyniškai vadinami trichogrammatiodae. Yra geltoni, rudi arba juodi. Įdomu tai, kad jie savo kiaušinėlius deda į kitų – stambesnių vabzdžių kiaušinius. Jie yra vabzdžių, dažniausiai drugių parazitai, naikinantys daugelį žemės ūkio kenkėjų, todėl auginami ir laboratorijose."Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras