2023 m. vasario 2 d.
 

 

Lietuvos ekonominės sėkmės istorija – šimtmečio džiaugsmo įrodymas, dėl kurio galima užriesti nosį

15
Paskelbta: 2018-02-21 07:53 Autorius: ekspertai.eu
„Swedbank“ darbuotojas N. Mačiulis (kairėje). Nuotr. facebook.com
„Swedbank“ darbuotojas N. Mačiulis (kairėje). Nuotr. facebook.com

Nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt šimtmečio proga, vasario 16-ąją pranešė apie didelę Lietuvos ekonominę sėkmės istoriją.

„Lietuvos pastarojo dešimtmečio ekonomikos vystymasis yra sėkmės istorija žiūrint į beveik bet kurį ekonominį rodiklį“, – džiugiai tvirtino „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, skelbiama publikacijoje „Kvietė emigrantus grįžti: nesusipratimas, kad Lietuva – prie besivystančių šalių“.

Pranešame, kad Nyderlanduose susirinkusiai lietuvių bendruomenei ekonomistas pasakojo, kad nuo nepriklausomybės atgavimo Lietuva pasiekė didelį progresą, o su 2008 metų krize šalis susidorojo kur kas greičiau nei kitos Baltijos šalys.

„N. Mačiulis pastebėjo, kad visoms Baltijos šalims 2008 m. finansų krizė kirto itin skaudžiai. Lietuvos bendras vidaus produktas (BVP) susitraukė apie 15 proc. Estijos apie 20 proc., o Latvijos – net apie 25 proc. Tačiau Lietuva su kilusiais iššūkiais susidorojo pavyzdingiausiai“, - rašoma straipsnyje.

Atskleidžiama, kad „Lietuva išsiskyrė kaip labai greitai susidorojusi su krizės pasekmėmis, ji netgi anksčiau nei visa eurozona pasiekė prieškrizinį lygį ir dabar yra aukštesniame lygyje nei visa eurozona, o ekonomika išaugo dešimtadaliu, lyginant su prieš krizę buvusiu piku“.

Informuojama, kad „N. Mačiulis, atsižvelgdamas į vis dažniau pasigirstančią kritiką, kad BVP – labiau „sintetinis“ rodiklis, neparodantis realios situacijos skirtingose šalyse, pateikė ir kitą rodiklį, dėl kurio lietuviai gali užriesti nosis“.

„Pasaulio ekonomikos forume prieš kelias savaites buvo paskelbtas įtraukaus vystymosi indeksas (angl. inclusive development index), pagal kurį Lietuva tarp besivystančių valstybių atsidūrė pirmoje vietoje“, - viešinami džiugūs faktai.

Ekspertai.eu primena, kad vasario pradžioje Lietuvoje susivienyjo trys skirtingų užsienio komercinių bankų, veikiančių Lietuvoje, atstovai: Žygimantas Mauricas, Nerijus Mačiulis bei vienas iš konservatorių kandidatų į prezidentus – Gitanas Nausėda, kurie paskelbė datą, kada pasivysime Vakarų Europą.

Kiek anksčiau N. Mačiulis yra informavęs, jog teigiantys, kad įvedus eurą „viskas pabrango“, laikosi labai ypatingos dietos. Jis taip pat yra perspėjęs, jog klaidingai galvojantiems, kad įvedus eurą viskas pabrango, reikėtų kreiptis į psichologus.

Susiję:

Susižavėjęs užsienio komercinių bankų atstovais, NSGK pirmininkas pranešė, po kiek metų galime tapti geriausiais 

„Swedbank“ vyr. ekonomistas N. Mačiulis: teigiantys, kad įvedus eurą „viskas pabrango“, laikosi labai ypatingos dietos  

Klaidingai galvojantiems, kad įvedus eurą viskas pabrango, reikėtų kreiptis į psichologus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
15. Turbut
(2018-05-19 11:26:57)
(2.122.14.24) Parašė:

Amsterdame apsilanke raudonu zbintu gatvej ir apsipazorino myztukas,tad noredamas pasirodyti kietu pavare didziausias nesamones bankininku dulkinamas ekono myztas14. Vytas
(2018-02-22 12:01:26)
(62.80.225.75) Parašė:

Manau, kad į psichologus reiktų kreiptis pačiam N.Mačiuliui dėl neadekvataus ekonominės ir socialinės padėties Lietuvoje supratimo ir, tuo labiau, to "neadekvataus supratimo" propagavimo užsienyje gyvenančių lietuvių tarpe. Nežinau, kokiais kvailiais reikia laikyti klausytojus, kad šalis, netekusi trečdalio (o gal ir daugiau) gyventojų (pačių darbingiausių ir energingiausių), būtų pristatoma kaip sėkmės šalis. Aš jau nekalbu apie kainų ir atlyginimų disproporciją, lyginant su vedančiosiomis ES šalimis. Tokia situacija dar labiau pabrėžia klausimo dėl antros pilietybės suteikimo ne Lietuvoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams absurdiškumo. Visokie mačiuliai ir į jį panašūs "kabinės makaronus" jiems. ir jie tokiais tikės, bent dauguma jų. Nes neturės galimybių patirti Lietuvos realijas savo kailiu. Ir balsuos jie internetu (balsavimo klausimas internatu vėl keliamas) už valdžioje esantiems "reikalingus" asmenis.13. suldu
(2018-02-21 22:48:46)
(82.135.249.117) Parašė:

Ant tiek gerai vystosi ekonomika, kad startave is pirmos vietos, mes jau paskutinia, tarp pabaltijo saliu...gryvenimo kokybes gerejimas yra tik ejimas kartu su bendraja situacija europoje. kaip ir pries 10 - 15 metu, lietuvos auto ukis yra , vidutiniskai, 10+ metu senumo. Nors tai nera kritine statistika, taciau tai labia svarbi statistika, zinant, ka rodo auto ukio amzius...Labai pikta, kad taip zmonems yra brukami pasisavinti "nuopelnai"12. geras tas Mačiulis
(2018-02-21 18:32:57)
(188.69.213.6) Parašė:

Dar vienas Brežnevas atsirado...petiletku za četire goda11. saude tu saude
(2018-02-21 12:01:40)
(185.168.12.32) Parašė:

fotkej geras kailis ir cia ko gero su stringais ble....?10. Egidijus Baltušis> 8
(2018-02-21 11:14:36)
(78.58.7.192) Parašė:

A kuodėl klausiat panuli?9. to 8
(2018-02-21 11:00:04)
(87.198.40.33) Parašė:

O kuo tamstai stribai nepatinka?8. to 7.
(2018-02-21 10:57:06)
(84.15.190.248) Parašė:

Ar ne stribų kilmės tamsta būsite?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras