2022 m. spalio 4 d.
 

 

Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių lyderiai urmu susitiko su JT vadovu

1
Paskelbta: 2022-09-22 06:51 Autorius: ekspertai.euGerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) sesijoje New Yorke. Rugsėjo 21 d. vyko tradiciniu tapęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vadovų susitikimas urmu (taupant laiką) su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu.

Baltijos šalių prezidentai su Generaliniu Sekretoriumi aptarė Jungtinių Tautų (JT) vaidmenį sprendžiant Rusijos karo Ukrainoje sukeltus padarinius. Lietuvos vadovas padėkojo Generaliniam Sekretoriui už lyderystę derybose dėl Ukrainos grūdų eksporto atblokavimo ir siekiant saugumo Zaporožės atominėje elektrinėje.

„Rusijos karo Ukrainoje rezultatas – skausmingi humanitariniai padariniai, pasaulinės maisto krizės ir branduolinės tragedijos rizika. Rusijos kariuomenė vykdo brutalius karo nusikaltimus, negailestingai žudo civilius ir griauna infrastruktūrą. Turime užtikrinti, kad karo nusikaltėliai sulauktų bausmės, o Kremliaus savivalė Ukrainoje būtų sustabdyta. Jungtinių Tautų vaidmuo šiame procese yra labai svarbus“, - nurodė G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentavo, kad tarptautinės bendruomenės prioritetu šiuo metu turėtų būti Zaporožės atominės elektrinės saugumas ir Rusijos karinių pajėgų išvedimas iš jos teritorijos.

G. Nausėda papasakojo, kad aplinkinės šalys, tarp jų ir Lietuva, priėmė didžiausią karo pabėgėlių srautą.

Deja, užsisvajojęs G. Nausėda, skirtingai negu Antonio Guterresas, nuo koronaviruso nesisaugojo ir veido kaukės nedėvėjo. Kiek anksčiau G. Nausėda demonstruodavo lyderystę ir veido kaukę bei pirštines dėvėdavo net tada, kai vienas savo darbo kabinete sėdėdavo priešais monitoriaus ekraną ir kalbėdavo telefonu.

Susiję:

Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
1. Darijus
(2022-09-22 09:58:04)
(2a02:678:5ca:2800:3157:a2b8:9258:d6ad) Parašė:

Trys viename. Sutaupoma laiko.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras