2024 m. liepos 25 d.

 

Seimas pagaliau priėmė „Paleckio įstatymą“, tikimasi, kad Landsbergiams tai pagelbės

12
Paskelbta: 2022-12-24 10:11 Autorius: ekspertai.eu
Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Konstitucinio teismo teisėju siekiantis būti Seimo narys Stasys Šedbaras, visuomeniniuose tinkluose dabinasi jiems širdžiai brangiais šūkiais.


Siekiant neleisti skambinti telefonu iš kalėjimo Šnipų tinklo Lietuvoje įkūrėjui Algirdui Paleckiui, Seimas priėmė Bausmių vykdymo kodekso pataisas (projektas Nr. XIVP-2300(2), taip vadinamą „Paleckio įstatymą“, nustatydamas laikino laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų bendravimo su kitais asmenimis apribojimo taikymo tvarką ir sąlygas.

Informuojama, kad tokiu būdu sukuriamos teisinės prielaidos bausmių vykdymo sistemoje didinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą ir efektyvesnę kitų asmenų teisių apsaugą.

Siekiant užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms ir apsaugoti kitų asmenų teises ir laisves, laisvės atėmimo vietų įstaigos direktoriaus nutarimu gali būti iki trijų mėnesių taikomos prevencijos priemonės.„Pradiniame projekte buvo numatyta, kad įstaigos vadovas gali ir tęsti ribojimus, tačiau mūsų komitete kilo didelė diskusija, kad tai vis dėl to yra žmogaus teisių ribojimas, tad mes sutarėme, kad, jeigu iškyla poreikis dar pratęsti ar dar mėnesiams ar trims mėnesiams per kalendorinius metus visus, ar dalį minėtų ribojimų, tai turi daryti teismas. Manau, kad pagal įstatymo formuluotę, jei naujus ribojimus nustatytų įstaigos vadovas, tai jis gali nustatyti, bet pratęsimas – naujas etapas – galimas tik su teismo sprendimu“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui pasakė garsus Žmonių partijos atstovas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, šiuo metu trokštantis tapti Konstitucinio teismo teisėju.

Pranešama, kad įstatyme išvardintos nuostatos nebus taikomos, kai nuteistieji skambins advokatui (advokato padėjėjui), valstybės ir savivaldybių institucijoms ir tarptautinėms organizacijoms, kurių jurisdikciją ar kompetenciją priimti Lietuvoje bausmes atliekančių nuteistųjų pareiškimus yra pripažinusi Lietuvos Respublika, arba šių organizacijų atstovams, susitiks ir susirašinės su jais.

Už pataisas Seimas balsavo vieningai – 95 už, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė du liaudies tarnai.Šia proga ekspertai.eu primena, kad iki šiol minėtas A. Paleckis iš kalėjimo dešimt kartų yra skambinęs į „PressJazz TV“, visi pasisakymai paviešinti vaizdo įrašų platformose bei interneto portaluose ir sudėti į vieną vietą publikacijoje „Šnipų tinklo Lietuvoje įkūrėjas toliau šokdina valstybę – verčia keisti Bausmių vykdymo kodeksą“.

Ekspertai.eu ne kartą yra kreipęsi į teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolska, kuri ir inicijavo Bausmių vykdymo kodekso pataisas bei prašė prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A. Paleckio telefoninių skambučių turinio.

Moters buvo prašoma sekundžių tikslumu nurodyti visas vietas ir išskirti konkrečias citatas, kuriose A. Paleckis, pasak E. Dobrowolskos, skleidė karo propagandą, Kremliaus propagandą ar bet kuriuos kitus draudžiamus dalykus Lietuvoje.

Deja, E. Dobrowolska teigė, kad į menamus klausimus neatsakinėja, o jei jos atsakymas nepatinka, pasiūlė kreiptis į teismą.

Būtent šio E. Dobrowoskos patarimo ekspertai.eu ir paklausė, jau baigiamas ruošti dokumentas teismui.

Gruodžio 21 d. Kauno apskrities kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos tyrėja Viktorija Vintytė su kolega atvyko į „PressJazz TV“ studiją Vilniuje ir apklausė ekspertai.eu budėtoją Audrių Naką. Pastarojo teigimu, apklausa parėjo korektiškai, bandymų kankinti (kaip tai buvo daroma slaptajame prezidento Valdo Adamkaus kankinimų kalėjime) nepastebėjo.

Policija domėjosi A. Paleckio skambinimo iš kalėjimo į „PressJazz TV“ studiją techninėmis galimybės, garso fiksavimo niuansais, vaizdo įrašų sklaidos aspektais.

Šiuo metu ekspertai.eu ruošia papildomą informaciją policijai, siekiant kuo operatyviau ir konstruktyviau padėti tyrimui, kurį iniciavo E. Dobrowolska.

Keli susiję:

Dėl Teisingumo ministrės Dobrowolskos vengimo pateikti informaciją, „ekspertai.eu“ kreipiasi į teismą   

Teisingumo ministerija atskleidė, kad A. Paleckio skleidžiama propaganda ir karo kurstymas yra tik menamas  

Šnipų tinklo Lietuvoje įkūrėjas toliau šokdina valstybę – verčia keisti Bausmių vykdymo kodeksą  

Su A. Paleckio skambučiais, į kuriuos ypač skausmingai sureagavo Landsbergių bendruomenė, galima susipažinti čia:

Keli susiję:

Landsbergių bendruomenė konstatuoja: A. Paleckis nerodo jokių ženklų, kad nuoširdžiai gailisi dėl savo veiklos

Lietuvos mokslo taryba patvirtino: D. Grybauskaitės moksliniame darbe liudijama šiurpi tiesa ir statistika  

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

Pagrindinis liudininkas šnipų tinklo byloje, pedofilas Deimantas Bertauskas atsipirko bauda  

Apklausa
Vykdoma nuo: 2022-12-22 Vykdoma iki: 2023-01-01 Ar norėtumėte, kad Balkone, minint Vasario 16-ąją, šalia Lietuvos prezidento Vytauto Landsbergio ir oficialios Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės, kartu galėtumėte matyti ir girdėti Landsbergių bendruomenės atstovą Minedą?
Taip, be abejo, tai būtų teisinga80.35% 830 balsų(-ai)
Ne, Minedui dar per anksti ropštis ir kalbėti iš Balkono18.49% 191 balsų(-ai)
Nežinau1.16% 12 balsų(-ai)
Iš viso balsavo: 1033


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
12. Petras
(2023-01-05 23:34:48)
(88.223.53.29) Parašė:

čia jau yra nuojauta,kad mažai perdė dėl kovido. Kūnas susidvejino,kelnėse pasunkėjo...11. Vytas
(2022-12-27 16:23:14)
(62.80.225.203) Parašė:

Demokratijos suklestėjimo Lietuvoje metas -bus uždrausta viskas, kas nors kiek gali pakenkti valdančiųjų prestižui. O kenkia ne tik darbai, bet ir kalbos. Todėl rekomenduočiau valdžiai A.Peleckiui bei jam pritariantiems uždrausti kalbėti bet kokiomis temomis, nes kalbant gali išsprūsti valdžiai nepalankus žodis, dargi jei kalba eis apie prezervatyvų naudojimą.10. Shapokliak
(2022-12-25 16:00:28)
(82.145.210.155) Parašė:

Minä soitan harmonikkaa (Krokotiili Genan Laulu) -- YouTube9. Nuką
(2022-12-24 16:37:19)
(89.116.124.10) Parašė:

Kai sės cypėn visokios/-okie eWelynkos; adamkavičiai; vyckos; gžyboWskos ir t.t.,bus papraščiau: bus ribojimai susirašinėjimui- skambučiui- susitikimams. T.y.bus daugiau laiko meditacijoms ten visokioms ir atgailoms. :)))8. sapožnik
(2022-12-24 15:43:48)
(2405:8100:8000:5ca1::8c:b125) Parašė:

visas seimas su minedų partija išsigando Paleckio... griūk negyvas, :DDDDD7. trumpai
(2022-12-24 15:19:18)
(78.56.183.202) Parašė:

Taip taip tiesa buržujams buvusiems komunistams nepatinka,juk negražu kai ima kažkas ir atskleidžia tai kas buvo iš tiesu.6. Nuomone
(2022-12-24 13:29:35)
(46.138.236.109) Parašė:

Visai padorus balkonelis Minedas,Landsbergis,Grybauskaite.Vienas jų dar tikrai padorus.Spėkit kuris.5. Na
(2022-12-24 12:35:13)
(84.15.185.96) Parašė:

Šitas paleckiukas protu nė iš tolo neprilyhsta gerb. Minedui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi