2024 m. balandžio 23 d.

 

Senas rusiškas tankas be vidurių kelia grėsmę Lietuvos žmonėms – policijos duomenimis, yra šūvio galimybė

35
Paskelbta: 2020-09-04 09:28 Autorius: ekspertai.eu
Iš pirmo žvilgsnio nekaltas laukuose stovintis rusiško tanko kiautas – galima grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. Šis kiautas bet kada gali atgyti ir iššauti.


Šiuo metu didžiausios mūsų valstybės problemos (be koronaviruso bei laukiamos Rusijos karinės invazijos į NATO ir ES valstybę Lietuvą ir galvosūkio kaip išsidalinti milijardus)  – prastai moksleivių išlaikytas matematikos egzaminas bei naktinių klubų veikla, kuriuose, galimai, žmonės gali nesilaikyti nustatytos elgesio tvarkos siaučiančios koronaviruso pandemijos metu. Todėl Vyriausybė svarsto trumpinti ar netrumpinti tokių klubų darbo laiką.

Žinoma, kasdienis Lietuvos rūpestis, be minėtų problemų, yra ir Baltarusijos bei Ukrainos kovos už savo laisvę ir nepriklausomybę.

O dabar atsirado ir dar viena problemą, kurią mūsų šalies atsakingos institucijos – policija, savivaldos bei kitokie specialistai, bandys kuo skubiau išspręsti.

Ši problema – tai Orvidų sodyboje eksponuojamas tanko kiautas, kuris bet kada, primontavus tam tikras dalis, gali iššauti. Tokią realybę nustatė atsakingi specialistai.

Todėl tanko savininkė – Kretingos savivaldybė – turi pasirūpinti tanko deaktyvavimu.

Informuojama, kad tankas yra ginklas, o pavojingas ginklas ir negali stovėti vidury laukų“.

„Tanko vamzdis yra pakankamai užterštas ir jis negalėtų iššauti, tačiau atlikus tam tikrus valymo darbus galimybė šūvio vis dėlto yra“, - sudėtingą situaciją atskleidė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Šia proga ekspertai.eu dar kartą primena, kokia milžiniška kybo grėsmė virš Lietuvos, dėl būsimos Rusijos karinės invazijos į mūsų šalį. Prisiminkime tik kelis faktus, per daugelį metų skleistų nepriklausomos tautinės-užsakomosios ir valstybinės žiniasklaidos kanalų.Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Signataras Petras Vaitiekūnas 2020 m. rugpjūčio 20 d. perspėjo apie galimą Rusijos karinę invaziją į NATO teritoriją paskutiniojo Europos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos rankomis.

Susiję:

Su dar neregėtu Lietuvoje milijardų lietumi Vyriausybė stengsis susidoroti maksimaliai greitai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. Vytas
(2020-09-05 20:09:41)
(62.80.225.75) Parašė:

Įdomu, kur, į kokį taikinį, jis galėtų (bent teoriškai, iššauti? Kokio lygio, kokios kompetencijos reikia būti, kad tokias nesąmones viešai skelbti. Na, o Kretingos rajono savivaldybės direktorė parodė, kaip ir kokiais pretekstais galima LAISVAI ĮSISAVINTI keletą savivaldybei "nereikalingų" tūkstantėlių. Kalbėdama net nemirktelėjo. Tai labai vaizdingas pavyzdys to, kaip dirba VISA LIETUVOS VALDŽIA. Jei ūkininkas turi suvirinimo aparatą, tai darbas ir 5 eurų tevertas. O čia ...5 000 už 15 min. darbo. Jei vamzdžio spyna nenuimta, tai užtenka vien spynos detalę, kuri trenkia į sviedinio sprogdiklį,išimti, o dar lengviau el. suvirinimo aparatu jį nupjauti. O jei spynos nėra, kaip sako savininkas, tai...jis labai jau korektiškai pavadino visa tai "nesąmone".34. arthur
(2020-09-05 08:55:05)
(88.222.107.223) Parašė:

Jeigu problemą spręsti kompleksiškai tai pripūtus oro į vikšrus ir važiuoti galima...33. Komentatorius
(2020-09-04 21:17:57)
(78.157.79.193) Parašė:

Rytoj talka, reikės užkandos,... Lašinukus supjausčiau iš vakaro, nes mentai rytoj žada uždrausti ir peilius... Pasirodo, ne tik G.Nausėda kraustosi iš proto.32. TEGU NATO ATMATOS SAVO BAZES IŠSIDULKINA IŠ LIETUVOS.
(2020-09-04 20:31:08)
(91.36.159.219) Parašė:

O TAI DAR VIENĄ POLIGONĄ IR DAR VIENĄ KARINĮ ORO UOSTĄ SUMANĖ STATYT. APŠIKS KAREIVIŲ KLONAIS VISĄ MŪSŲ ŠALĮ.31. ŽYDAI GALĖTŲ PAMINKLUS ŽYDELIAMS
(2020-09-04 20:28:44)
(91.36.159.219) Parašė:

NUSIIMT NUO VISŲ PAKAMPIŲ, KUR PRIKAIŠIOJO. KAM MUMS IŠGAMŲ OKUPANTŲ PAVEIKSLAI? :)30. Ceslovas
(2020-09-04 20:15:56)
(78.63.127.120) Parašė:

Jei policininke isvalytu Ozio isange gal ta galetu saudyt?29. yel“l“ow submarine to 5. Anfisa
(2020-09-04 20:10:33)
(88.119.234.132) Parašė:

bet reiktų taip pat skubiai, mento vyriausybės lygyje apsispręsti, ką daryti su jau sumontuotais vamzdžiais :))) - įskaitant ir visus įmanomus išmetimo vamzdžius - ypač mazų, kamazų, belazų ir ladų :) - , žo, būtina užsiimti rimtai - nuo kokteilinių vamzdelių(šiaudelių), iki elektrėnų kaminų ..., - o varge, ...- kiek dar šita šiknaskylė pramušinės išviečių dugnus ..., - ar yra ant svieto tokia išvietė, kurios dugnas šitai veršidei jau taptų pilna satisfakcija ?28. Geriausia
(2020-09-04 20:08:26)
(78.62.17.181) Parašė:

išvada apie ANDROMEDOS išvadas priklauso LKP.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras