2024 m. liepos 14 d.

 

Siekia atverti kelią „Klaipėdos naftai“ gauti vartotojų lėšų SGD terminalui

1
Paskelbta: 2013-05-24 13:33 Autorius: Naujienų redaktorius
Pav. iš „enmin.lt“
Pav. iš „enmin.lt“

Energetikos ministerija siūlo leisti valstybės kontroliuojamai naftos produktų krovos bendrovei „Klaipėdos nafta“ laikinai tapti būsimo suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatore.

Ministerija teigia, kad laikina licencija bendrovei esą būtina, kad ji galėtų finansuoti terminalo statybą vartotojų lėšomis bei testuoti laivą-saugyklą ir kitus terminalo įrenginius.

Licenciją SGD terminalo projektą įgyvendinančiai „Klaipėdos naftai“ turėtų suteikti Kainų komisija.

Ministerijos aiškinimu, tokia licencija leistų įmonei būti SGD terminalo operatore ir pasirengti šiai veiklai iki SGD terminalo veiklos pradžios.

Renatas Pocius, Kainų komisijos Dujų ir elektros departamento direktorius, sakė, kad licencija „Klaipėdos naftai“ būtina, norint finansuoti terminalo statybą per „Lietuvos dujų“ surenkamą vadinamąjį terminalo priedą.

„Pagal Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo nuostatas perdavimo sistemos operatoriaus „Lietuvos dujų“ surenkamos SGD terminalo priedo lėšos, kurias moka dujų vartotojai, gali būti išmokamos skystinimo veiklos operatoriui. Tam, kad būtų skystinimo operatorius, reikia turėti licenciją. Dėl to yra numatyta laikina licencija, kad perdavimo sistemos operatorius turėtų teisinį pagrindą lėšas pervesti „Klaipėdos naftai“, kuri dar neturi tos licencijos", – sakė R. Pocius.

Anot jo, „Klaipėdos nafta“, gavusi laikiną licenciją, galės kreiptis į Kainų komisiją su prašymu išmokėti SGD terminalo priedo lėšas.

„Kadangi „Klaipėdos nafta“ yra pagrindinis projekto vystytojas, tai ji gali kreiptis į komisiją, pateikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus ir atitinkamai kas ketvirtį gali būti mokama tam tikra lėšų suma“, – teigė R. Pocius.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. petras
(2013-05-25 18:49:02)
(81.167.27.233) Parašė:

Kazin ar giminiu nepadaugejo liko skaicius nepakites Klaipedos naftoi ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras