2024 m. kovo 4 d.

 

G. Nausėdos pasiųstas signalas paskutiniajam Europos diktatoriui buvo labai aiškus

4
Paskelbta: 2020-05-07 04:30 Autorius: ekspertai.euPrezidentas Gitanas Nausėda pasakė, kad Lietuva griežtai reikalaus Baltarusijos įgyvendinti visus saugumo reikalavimus iki Baltarusijos atominės elektrinės paleidimo. Apie tai šalies vadovas pranešė per interviu naujienų portalui BNS.

Kaip žinoma, gegužės 6 d. Baltarusijos vyriausybė pranešė apie branduolinio kuro atvežimą į jėgainę.

G. Nausėdos teigimu, Lietuva iš anksto turėjo informacijos, kad branduolinis kuras bus pristatytas į atominę elektrinę gegužės mėnesio pirmoje pusėje, ir šis žingsnis „toli gražu nereiškia čia pat sekančio šios elektrinės paleidimo“.

„Pastarojo mūsų pokalbio su Baltarusijos prezidentu A. Lukašenka metu buvo aiškiai konstatuota, kad jie tikrai nesivadovauja programa kuo greičiau ir kuo, taip sakant, nesaugiau.<...> „Mano signalas pasiųstas buvo labai aiškus, kad iš esmės tai yra ne dvišalių Lietuvos ir Baltarusijos derybų arba bendradarbiavimo reikalas. Tai yra Europos Komisijos ir Europos branduolinės saugos reguliuotojo ENSREG'o ekspertų reikalas. Problema yra toli pranokstanti dviejų valstybių sienos problemas ir dėl tos priežasties turi būti bendradarbiavimas Baltarusijos su ES ir pasaulio bendruomene“, - nurodė G. Nausėda.

Pasak jo, „tai nebuvo priimta kažkaip nedraugiškai“.  Apie minėtą pokalbį tarp prezidento ir diktatoriaus skelbėme publikacijoje „Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis“.Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. francuz>1-am
(2020-05-07 20:31:22)
(188.69.199.29) Parašė:

Tu dar tiki pasakom, kad žmonės renka prezidentą??? Turi metų, turėk ir proto...3. Ceslovas
(2020-05-07 20:19:43)
(78.63.127.120) Parašė:

O Batka pasiunte na3-raidem.2. batka
(2020-05-07 17:39:19)
(77.90.124.209) Parašė:

apgailetini tie klumpakojai.1. aAlgirdas
(2020-05-07 11:09:55)
(78.56.79.247) Parašė:

stebėtinai idomius Prezidentus išsirenkame --- jiems rūpi ne Lietuvos, bet Baltarusijos reikalai. Dar idomiau, dabartinis Prezidentas (jei tikėti čia patekta informacija: "Lietuva griežtai reikalaus Baltarusijos įgyvendinti visus saugumo reikalavimus iki Baltarusijos atominės elektrinės paleidimo.") netgi ėmėsi vadovauti Tatenai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras