2024 m. liepos 15 d.

 

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas – gen. mjr. V. Vaikšnoras

9
Paskelbta: 2016-08-16 15:16 Autorius: ekspertai.eu

Nuo rugpjūčio 16 dienos Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui Vilniuje vadovauja generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. Jis pakeitė pareigose penkerius metus štabui vadovavusį brigados generolą Vilmantą Tamošaitį, kuris paskirtas į Lietuvos Respublikos gynybos atašė Vokietijos Federacinėje Respublikoje pareigas.

Jungtinio štabo viršininko pasikeitimo ceremonijoje Jungtiniame štabe dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas padėkojo Jungtinio štabo viršininkui brg. gen. V. Tamošaičiui už puikiai atliktas užduotis, naujajam vadui palinkėjo sėkmės stiprinant Lietuvos kariuomenės kovinį pasirengimą.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas akcentavo Jungtinio štabo svarbą Lietuvos kariuomenėje, naujajam viršininkui linkėjo sėkmės tęsiant ilgalaikius kariuomenės projektus ir vystant naujus, sumanumo vadovaujant štabui ir kariuomenės operacinėms pajėgoms neramioje šių dienų tarptautinėje aplinkoje.

Naujasis Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras V. Vaikšnoras  pažymėjo  Jungtinio štabo kaip vienos iš pagrindinių Lietuvos kariuomenės institucijų svarbą ir pakvietė visus kariuomenės padalinius ir toliau stiprinti Lietuvos kariuomenės kovinę parengtį, kartu kelti Lietuvos saugumo lygį.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas gen. mjr. V. Vaikšnoras trejus metus vadovavo Baltijos gynybos koledžui Tartu, Estijoje. Prieš tai ėjo Krašto apsaugos ministerijos patarėjo pareigas, buvo Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir Europos Sąjungos, NATO karinio komiteto dekanas. Gen. mjr. V. Vaikšnoras taip pat yra vadovavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos štabui, Motorizuotai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“.

Gen. mjr. V. Vaikšnoras yra baigęs Vilniaus aukštąją priešlėktuvinę gynybos vadų mokyklą, studijavo JAV Kariuomenės vadovybės ir generalinio štabo koledže, NATO Gynybos koledže Romoje. Lietuvos karininkas yra apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi, įvairiais krašto apsaugos sistemos, užsienio valstybių apdovanojimais.

Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, kuriam vadovaus gen. mjr. V. Vaikšnoras, yra struktūrinis Lietuvos kariuomenės padalinys, pavaldus Lietuvos kariuomenės vadui. Jungtinio štabo paskirtis – užtikrinti veiksmingą operacinį vadovavimą jam pavestoms Lietuvos kariuomenės operacinėms pajėgoms ir karinių operacijų įvykdymą.

Jungtinis štabas vadovauja ir palaiko karines operacijas Lietuvoje ir užsienyje, planuoja ir vadovauja jungtiniams Lietuvos kariuomenės ir tarptautiniams mokymams. Štabas taip pat koordinuoja ir kontroliuoja Lietuvos kariuomenės kovinį rengimą, koordinuoja Lietuvos kariuomenės karinių vienetų dalyvavimą karinio bendradarbiavimo programose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. senis
(2016-08-17 17:11:17)
(213.226.131.133) Parašė:

idomu, jeigu Lansbergis susisegtu visus savo karinius apdovanojimus, ar ilgai pastovetu ponas su tokia nasta? Nukariavo tai visa Lietuva.8. J.M.
(2016-08-17 14:55:54)
(188.69.208.141) Parašė:

Tiksliai neatsimenu jo pavardės ar tai Kostrubin ar Kostrubinskij, kažkaip tai panašiai... Gal kas galite priminti.7. U-2
(2016-08-17 11:26:38)
(89.116.124.39) Parašė:

Viskas labai paprasta. Kiekviena karta kviesdamas svecius, generolas prasydavo vietoje geliu ir butelio vyno, prasydavo atnesti jam koky nors zinybiny medaly ar bent jau zenkliuka. Stai ir susikaupe...6. Albas
(2016-08-17 10:39:54)
(46.249.171.27) Parašė:

O tai koks blyn generolas, jeigu medaliais neaplipdytas. Žinot gi seną posakį, kad kariauja eiliniai, o ordinus gauna generolai. Tai va, mūsų Aitvarai ir kitokie kariavo visuose paskutinio 20-šimtmečio jankių karuose, štai ir medaliai generalitetui. O generolų ir eilinių skaičiaus santykis pas mus turbūt pasaulyje lygių neturi.5. Antanas
(2016-08-17 10:17:01)
(86.38.204.10) Parašė:

Lietuvoje paskelbto karo nebuvo. (Sausio 13 išsivadavimo pilietinė kova)Iš kur ir už ką tie medaliai? Suprantama įvairūs žyminiai kariniai ženklai. Bet kažkodėl, man tos jų krūtinės su ta gausybe medalių primena rusų karininkus. Vieno rusų viršilos S.L buvo pasiteirauta iš kur pas jį tiek daug medalių nors jis visą frontą iki Berlyno perėjo dirbdamas tik lauko virtuvėje? Jo kolegos papasakojo ar tai tiesa ar ne, kad jis nuo žuvusiųjų nusisegdavo ordinus ir medalius ir segdavosi sau. Šis viršila gyvena Vilniuje netoli Šiaurės buvusio karinio miestelio. Mačiau tą viršilą, ir sovietmečiu ne vienas matė sovietinių paradų metu, kad jo visas munduras padengtas kaip šarvais medaliais ir ordinais. Tad už ką tie medaliai ant Lietuvos karininkų mundurų? Pirmieji sovietiniai karininkai perėję tarnauti Lietuvos kariuomenei dar paslapčia prisisegdavo ir vieną kitą sovietinį medalį. Dabar gal jau to gėdijasi? Tad už ką? Už lojalumą? Kam? Juk visi kariškiai prisiekia tarnauti Lietuvai ir už tai niekas medalių nekabina? O bet kurios rūšies kariška tarnyba manau ir yra tarnavimas Lietuvai.4. Hehe
(2016-08-17 08:21:51)
(213.164.124.48) Parašė:

Čia tas kuris istorijos mokytojas?3. viltė
(2016-08-17 08:14:09)
(85.255.48.4) Parašė:

Jis tęsia Brežnevo tradiciją :)))2. amerikonškas holivudo stilius
(2016-08-17 08:03:15)
(89.116.138.40) Parašė:

Kokiose karinėse operacijose pasižymėjo šitas karvedys- klounas , kad visą mundurą apsiklijavęs medalių juostelėmis? Gal bezdėjo štabe, ir, kai ruošdavo sąrašus apdovanojimams, po pasirašymo "kukliai" gale prisirašydavo ir savo pavardėlę? Juk ir tikrasis karvedys Napoleonas tiek medalių neturėjo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras