2024 m. gegužės 28 d.

 

Paleckio byloje Kuzmickienė su Narvydu be skrupulų drįso tėkšti Grybauskaitei ir LMT

22
Paskelbta: 2024-04-19 10:53 Autorius: ekspertai.euValstybinis transliuotojas remdamasis firma BNS skelbia, kad „Algirdo Paleckio partizanų niekinimo byloje“ balandžio 19 d. liudijo Žmonių partijos atstovė, Seimo narė Paulė Kuzmickienė. Ji pati, drauge su savo bendrapartiečiu Matu Maldeikiu buvo ir yra viena kreipimosi į prokuratūrą iniciatoriu. Nukentėjusysis šioje byloje yra įvardijamas kitas Žmonių partijos narys, dabartinis Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Tie skaičiai, mano žiniomis, yra neteisingi.Paulė Kuzmickienė

Skelbiama, kad P. Kuzmickienės teigimu, „pasisakydamas apie laisvės kovas A. Paleckis menkino Lietuvos valstybingumą, tai darė „labai apgalvotai“.

„Manau, selektyvia ir galimai specifiškai dėliojama visuomenei skirta informacija ir buvo tikslas sumenkinti laisvės kovas, partizaninį judėjimą, tuo paneigiant esminį laisvės kovų tikslą“, - teismui pasakė P. Kuzmickienė, rašoma analitinėje analizėje „Kuzmickienė: Paleckio teiginiai apie partizanus menkina Lietuvos valstybingumą“.Pasak moters, partizaninių kovų „tikslas buvo priešintis sovietinei okupacijai ir apginti Lietuvos nepriklausomybę“.

„Manau, toks menkinimas yra labai šiurkštus ir neleistinai menkinantis dar ir mūsų valstybingumą“, - nurodė P. Kuzmickienė.

Politikė taip pat atskleidė, kad A. Paleckis siekė visuomenei sudaryti neigiamą įspūdį apie partizanus minėdamas tam tikrus skaičius, istorinių tyrimų galimai neatitinkančius duomenis.

„Tie skaičiai, mano žiniomis, yra neteisingi“, - savo žiniomis pasidalino P. Kuzmickienė.

Pats savaime skaičius, manau, nedaug ką pasako.Rytas Narvydas

Teisme taip pat liudijo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Specialiųjų tyrimų skyriaus vedėjas, istorikas Rytas Narvydas.

„A. Paleckio gynėjo klausiamas, ar 25 tūkst. Lietuvos rezistencijos kovose žuvusių gyventojų skaičius yra tikslus, jis pažymėjo, kad savaime skaičius mažai reikšmingas“, - rašoma analitinėje analizėje.

Pasak tyrėjo-istoriko, „pats savaime skaičius, manau, nedaug ką pasako“.

„Pasak R. Narvydo, minėtą skaičių pateikė KGB, šie duomenys atsirado Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio priešaušryje 1987 metais, kai Lietuvos istorikams buvo leista dirbti KGB archyve“, - skelbiama valstybinio transliuotojo publikacijoje.

R. Narvydo teigimu „galutinis skaičius dar laukia savo valandos“.

Informuojama, kad P. Kuzmickienė ir R. Narvydas atvyko į posėdį ir davė parodymus gyvai.

Primenama, kad byloje parodymus anksčiau davė nukentėjusysis L. Kasčiūnas, liudytojai Audrius Nakas ir Žmonių partijos narys M. Maldeikis.

Už šnipų tinklo (pagal pedofilo liudijimą) Lietuvoje sukūrimą bausmę Kauno kalėjime atliekantis A. Paleckis byloje kaltinamas L. Kasčiūno, tuomet vadovavusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), šmeižimu ir partizanų niekinimu.„Nuo 2022 metų spalio iki 2023 metų birželio viešintame A. Paleckio vaizdo įraše teigta, neva L. Kasčiūno anksčiau vadovautas NSGK yra „nacistinis komitetas“, o L. Kasčiūnas siekia apriboti žiniasklaidos laisvę“, - skelbiama analizėje.

Pranešama, kad teismo posėdžiuose nuotoliniu būdu dalyvaujantis A. Paleckis kaltės nepripažįsta.

Ekspertai.eu primena, kad oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė savo moksliniame darbe taip pat yra pasirėmusi faktais, apie žiaurią pokario klasių kovą Lietuvoje.

„Klasių kovos požiūriu 1940-1941 m. reforma vyko gana taikiai ir buvo įvykdyta beveik per pusmetį. Po karo situacija ženkliai keičiasi. Reforma vykdoma aršios klasių kovos sąlygomis iki 1948 m. Klasės (turima omenyje darbo klasė – red. pastaba) priešai socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu. Nuo klasės priešų rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių. Tokia ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“, - rašoma moksliniame D. Grybauskaitės darbe.Jau nepriklausomos Lietuvos laikais, 1993 m. Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė D. Grybauskaitei už jos mokslinį darbą socialinių mokslų daktaro diplomą.Kaip vertinti P. Kuzmickienės ir R. Narvydo poziciją? Nekalta nuomone? Nekaltomis abejonėmis dėl Lietuvos mokslininkų darbų? O gal tai sąmoninga provokacija, nukreipta prieš D. Grybauskaitę, visą LMT ir Lietuvą?

Keli susiję:

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

1993 m. Lietuvos mokslo taryba išdavė D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą    

LRTHADĖ ir LR prezidentė visuomenei atvertė iki šiol dar nežinomas D. Grybauskaitės gyvenimo detales

Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją

Kas gi esate, p. D. Grybauskaite?

„Ekspertai.eu“ turimi dokumentai rodo, kad prezidentės tėvelis Polikarpas Grybauskas tarnavo NKVD

P. S.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
22. r
(2024-04-22 10:37:03)
(90.131.44.87,82.145.211.0) Parašė:

vo brazilijos xingu indenu muzika festa takuara , o apranga ju tai jus nustebins,geriau ziurekit didesniam ekrane21. Sekmadieni 19val .ne mateme
(2024-04-22 09:04:21)
(78.58.63.158) Parašė:

Iš anksti skelbtos TV. V.Lekštučio laidos “Gana yra gana “su jo autorium.Matyt laida patrijotas rode tik saviems klijentams?20. tuzas
(2024-04-21 11:42:42)
(78.62.59.232) Parašė:

kada atsiprasysit banditu isgamos uz nuzudytus kaimiecius 30000 nuzudet o kiek dar tarnaudami naciam po velena pakisot19. neaisku
(2024-04-21 10:13:24)
(78.62.207.16) Parašė:

Patys ziauriausi Zmones tai smeizikai , zudikai , kankintojai , teroristiniai smogikai , plesikai , zmogaus elgesio uzgrobikai, bylu kurikai . Kiek daug teroristiniu smogiku vaiksto laisveje sunaikindami silpnesnes seimas ir i tai niekas nekreipia demsio . Siaucia "prekyba Zmonemis Mafija" , nesustabdoma , nepajudinama kuri prekiauja vergais i vergijas . Niekas negina Jaunimo parguldyto i turto , narko , prostitucijos , pedofilijos , eksperimentu , kalejimo vergijas .Ar jau niekas negali pasipriesinti agresijai , smogikams ?. Kas yra kilnesnio sioje Zemeje , kaip apginti turint galias , ,naikinamas per prievarta doras Seimas .18. iki gyvos galvos...
(2024-04-20 20:01:50)
(78.62.252.216) Parašė:

už Tėvynės išdavystė turėtų bausti iki gyvos galvos. Na o pedofilas Padleckis turėjo gauti 200metų bausmę.17. Trigrašis
(2024-04-20 19:55:33)
(178.16.34.170) Parašė:

Jei apie Paleckio bylą;"tyrimo metu nenustatytas asmuo davė nurodymą rinkti A.Peleckiui informaciją,kurią jis perdavinėjo irgi nenustatytam asmeniui".Čia ištrauka iš teismo sprendimo,skirti A.Paleckiui laisvės atėmimo bausmę.Ir niekam tokia formuluotė neužkliuvo,net tokiam pagirūnui- advokatui,I,Vėgėlei.16. r
(2024-04-20 15:46:02)
(90.131.45.48,82.145.208.127) Parašė:

Kaip tik rusakalbis taip jedinstvinikas,tai reiskia kad lt ju apie trisdesimt procentu neskaitant pabegeliu is ru,ukr,by , tai ju dauguma net lietuviskai nekalba ir lietuviu nekencia15. 1 2-tam koment.
(2024-04-20 08:52:56)
(89.116.124.10) Parašė:

Kaipgi save "išvaikysi"? Sunkoka... Na bet nieko. Rodos pati gamta neužilgo atsikratys "patriarcho" kruvina siela.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Apie naratyvus, Ukrainą žlugdančius nacionalistus, propagandistus
9 Tai, ką draudžiama Lietuvoje žinoti apie Ukrainą ir ne tik