2022 m. birželio 25 d.
 

 

Pasipriešinti beprotybei

74
Paskelbta: 2022-05-11 20:05 Autorius: Andrius MartinkusBeprotybė

Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria Lietuvos parlamentas pripažino Rusijos Federacijos vykdomą karą prieš Ukrainą ukrainiečių tautos genocidu.

„Ne veltui rezoliucijoje yra minima Seimo 2005 m. rezoliucija dėl Holodomoro prilyginimo genocidui, tuo parodant, kad Rusija nepasikeitė. Nuo caro laikų ji yra iš esmės autokratinė valstybė, ir Putinas tęsia Stalino darbus. Genocidas prasidėjo jau tada. Ir Putino Rusija yra tiesiog sovietinės stalinistinės Rusijos – Sovietų Sąjungos – reinkarnacija“, - pristatydamas projektą sakė vienas jo iniciatorių Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Priimtu dokumentu Seimas paragino Jungtines Tautas, Europos Parlamentą, Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją, ESBO Parlamentinę Asamblėją, NATO Parlamentinę Asamblėją, užsienio šalių parlamentus ir vyriausybes pripažinti Rusijos Federacijos vykdomą Ukrainos tautos genocidą, karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui bei siekti atsakomybės už šiuos nusikaltimus.

Seimo nariai taip pat pasisakė už tai, kad suvienytomis tarptautinės bendruomenės pastangomis ir remiantis istorijoje žinomais precedentais (Niurnbergo, Tokijo, Siera Leonės ir kiti specialieji tribunolai) būtų įsteigtas Specialusis Tarptautinis Baudžiamasis Tribunolas Rusijos agresijos nusikaltimui prieš suverenią Ukrainą ištyrimui ir įvertinimui bei kaltųjų patraukimui atsakomybėn.

Rezoliucijoje pareiškiama, kad Lietuvos Respublika neapsiribos 2022 m. vasario 28 d. pateiktu ieškiniu Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui ir aktyviai dalyvaus Specialiojo Tribunolo steigimo procese, remdama Ukrainos pastangas kartu su tarptautinėmis organizacijomis ir kitomis valstybėmis įsteigti legitimų ir platų aukščiausio lygio politinį pritarimą turintį tribunolą. Pažymima, kad Seimas laikosi nuomonės, kad teisingumas bus įvykdytas tik tada, kai atsakomybėn bus patraukti Rusijos valstybės vadovai ir kiti aukščiausiojo rango nusikaltimų vykdytojai bei tiesioginiai vykdytojai.

Seimas priimtame dokumente konstatuoja, kad Rusijos Federacija, kurios karinės pajėgos sąmoningai ir sistemingai renkasi bombardavimo taikiniais civilinius objektus, yra terorizmą remianti ir vykdanti valstybė.

Už Seimo rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos veiksmų Ukrainoje pripažinimo genocidu ir Specialiojo Tarptautinio Baudžiamojo Tribunolo įsteigimo Rusijos agresijos nusikaltimui ištirti“ (projektas Nr. XIVP-1664) balsavo visi 128 balsavime užsiregistravę Seimo nariai.*

Atsiribojimas nuo beprotybės

Vedamas Dievo man suteiktos sąžinės balso ir vadovaudamasis sveiku protu atsiriboju nuo šios beprotybės. Laikau ją tautinės nesantaikos kurstančiu aktu, kviečiančiu karą ateiti į Lietuvą. Apgailestauju, kad už šią beprotybę buvo balsuota vienbalsiai sueigoje, vadinančioje save „Lietuvos parlamentu“. Lietuvos, kurioje buvo įvykdytas sėkmingiausias pasaulyje žydų tautos genocidas. Lietuvos, kurioje nuo 1991 metų vykdomas sėkmingiausias pasaulyje „valstybingumą“ turinčių tautų – lietuvių tautos – genocidas. Paprasto piliečio pasipriešinimo galimybės kolektyviniam politiniam beprotnamiui yra labai ribotos. Viena jų – viešas atsiribojimas nuo beprotybės. Bet ir jis yra vertingas. Nes sąžinė ir sveikas protas yra geri dalykai net „Durnių laive“.

*Seimas vienbalsiai pripažino Rusijos Federacijos vykdomą karą prieš Ukrainą ukrainiečių tautos genocidu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
74. T0mas J. -> Romui/Dzukui
(2022-05-15 19:17:05)
(213.164.206.127) Parašė:

"Jums uzduoti elementarus klausimai, nejaugi nepakanka issilavinimo ir isprusimo atsakyti i juos? Tokiu atveju iskyla kitas klausimas - kokio velnio lankotes svetaineje" - ne tamstos reikalas, ko aš čia lankausi, nes visada lankausi kur noriu! Į visiškai kvailus klausimus atsakinėti nėra jokio reikalo, pvz. "Kam Rusijai svetimos zemes, juolab Ukrainoje?" - esi AKLAS Putino gerbėjas, nes paaiškini taip: "Ka gi irode Putinas 2014 metais? Irode jis tik viena - nera karstakosis, adekvaciai vertina situacija ir bando viska spresti prisilaikant taikiu ir teisingu sprendimu". - Esi tiek aklas, kad nepripažįsti tikrovės, Krymo OKUPACIJA yra "taikus, teisingas sprendimas"!? Su nemastančiu, KVAILU neverta diskutuoti, būtų laiko gaišimas. Ar aiškiai pasakiau?73. Atsiprasau
(2022-05-14 20:50:38)
(78.63.229.198) Parašė:

nuo 2014.....72. Dieve
(2022-05-14 20:49:26)
(78.63.229.198) Parašė:

Ar ilgai bus si tryda apie genocida, kuris vykdomas nuo 1914metuuuuu...uuuuu71. Romas/Dzukas > 70. .T0mas J.
(2022-05-13 23:31:07)
(151.115.57.197) Parašė:

Mielas "Tomuk", as visiskai nepretenduoju i kazkokia ypatinga isminti ir uzdaviau labai paprastus klausimus. Taip, as gerbiu Putina ir visiskai neslepiu to, nes nematau priezasciu jo negerbti. Man tik nesuprantama, kokiu cia galu mano nuomone apie Putina. Jums uzduoti elementarus klausimai, nejaugi nepakanka issilavinimo ir isprusimo atsakyti i juos? Tokiu atveju iskyla kitas klausimas - kokio velnio lankotes svetaineje, darzelinuku cia pakanka ir be tamstos. Kame jusu tikslas, patyleti, tusciai pamekenti, stoti i kova uz hoholus, palaikyti Briuselio kaliauses ir t.t. Jus nesikuklinkit, turite pilna teise isreiksti savo nuomone, svo tiesas, ir net savo fantazijas. As nesikandzioju, nereikia bijoti. :)))))70. .T0mas J.
(2022-05-13 13:43:14)
(89.187.143.31) Parašė:

ŠTAI PUTINO GERBĖJO IŠMINTIS: „Is kur istraukete, kad Rusija pradejo kara? Kam Putinui reikalinga kazkokia "slove", kai jis jos turi daugiau nei sudejus visu vakaru lyderius? Kam Rusijai svetimos zemes, juolab Ukrainoje?“ 65. Romas/Dzukas 151.115.33.213 – CHA CHA CHA..!69. Gintas
(2022-05-13 01:33:39)
(80.213.123.94) Parašė:

Путин: «НАТО с удовольствием воевала бы с Россией до последнего финского солдата» Президент России Владимир Путин ещё в 2016 году предсказывал, что будет, если Финляндия вступит в НАТО. По словам президента, со вступлением Финляндии в НАТО финские войска уже перестанут быть независимыми, суверенными. Они станут частью военной инфраструктуры НАТО, которая в одночасье окажется на границах Российской Федерации. «Представьте себе, что Финляндия вступит в НАТО. Как вы думаете, мы так и будем дальше действовать: на 1500 километров отвели наши войска, так они там и останутся, что ли? Мы дорожим нейтральным статусом Финляндии, с уважением к этому относимся, но не нам решать этот вопрос. Перефразируя высказывание одного из моих финских друзей, мог бы сказать, что организация НАТО, наверное, с удовольствием бы воевала с Россией до последнего финского солдата. Вам это нужно?», – говорил президент (выступление от 01.07.2016г). Так сейчас и выходит, что Финляндия сама себе яму вырыла… Осташко68. Gintas
(2022-05-13 01:30:18)
(80.213.123.94) Parašė:

Papuasijos anglosaksu marionetes uz nieka niekada netsake,todel ir cia, jokios atsakomybes jie nejaucia,o vaiku zaidimai greit bagsis ,nes nors sitie pusgalviai vaidina kad Rusija pralaimi ir juos apsaugos nato jie turetu suprasti ,kad Rusija jau nebeta ir jai visiskai nusispjauti kad papuasija prarado net savisaugos instikta. Tik idomu,kur kur sliaus papuasija kai europa spjaus i ismaldos prasytojus? Siaip Rusija tiesiog vykdo Minsko suitarimus ,o kadangi laikas baigesi salygos keiciasi. Ukrainoje vyksta pilietinis karas,nes banderlogos Kijeve ne karta dave suprasti kad rytu ukrainos gyventoju zmonemis jie nelaiko. Juokingiausia,kad vel bus papuasijos raudos uz ka mus,mes auka...67. yellow submarine to 62. hokoka
(2022-05-13 00:22:25)
(84.15.186.111) Parašė:

:))-tamstai gydytis, gydytis, ir dar neliasdešimt kartų gydytis..., - nors tai ir beviltiška ,-Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras