2024 m. liepos 16 d.

 

Vokietijos kariai į pratybas Lietuvoje atsivežė ne tik haubicų, bet net ir savo pašto skyrių

1
Paskelbta: 2016-08-10 20:57 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 1-12 dienomis vykstančiose pratybose „Ugninis griausmas 2016“ dalyvauja artileristai ir minosvaidininkai iš penkių NATO valstybių (Lietuvos, Latvijos, Portugalijos, JAV ir Vokietijos).

Ir Ukrainos.

Galingų ginklų salvės drebina ne tik Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje, bet ir aplinkinių gyventojų langus.

(Kariuomenė dėkoja gyventojams už supratimą ir kantrybę.)

Vokietijos kariai yra dažni pratybų Lietuvoje dalyviai. Mūsų šalys glaudžiai bendradarbiauja karybos srityje, o šiose pratybose lietuviai jau pirmą kartą išbando ir iš vokiečių įsigytas savaeiges haubicas PzH2000.

Vokiečių kariai, kaip jau tapo įprasta, poligone apsigyveno pagal visas vokiškas tradicijas įrengtoje stovykloje, kurioje yra visi patogumai.

„Mes dažniausiai gyvename gana patogiai, šiose palapinėse gyvename po 3-4, o sanitariniai mazgai šį kartą apskritai yra liukso klasės“, – sakė vokiečių štabo seržantas Janas Tydemanas (Jan Tiedemann). Jis jau ne pirmą kartą dalyvauja pratybose Lietuvoje ir džiaugiasi mūsų svetingumu bei karių profesionalumu.

Be patogiai įrengtų palapinių, laisvalaikiui ir darbui skirtų erdvių, vokiečiai turi ir savo pašto skyrių – „Feldpost“. „Feldpost“ –  tai Vokietijos ginkluotojų pajėgų paštas, kurio ištakos siekia dar XVIII a., kai Septynerių metų karo metu pradėjo veikti pirmasis karo lauko paštas. (Septynerių metų karas vyko 1756–1763 m. Europoje ir jame dalyvavo visos galingiausios to meto Europos valstybės. Jame Didžiosios Britanijos, Prūsijos ir kelių smulkių Vokietijos valstybėlių sąjunga kovėsi su Austrijos, Prancūzijos, Rusijos, Saksonijos ir Švedijos koalicija. Abiejų Tautų Respublika karo metu liko neutrali, nors per ją žygiavo svetimos kariuomenės, o Rusija laikinai pakeitė sąjungininkus karo pabaigoje. – red. past.)

Nuo 1814 m. karo lauko pašto tarnyba „Feldpost“ įvairiomis formomis veikia nuolat. „Feldpost“ daugiausiai darbo turėjo pirmojo ir antrojo pasaulinių karų metu, kai kariai jau galėjo siųsti ir gauti ne tik laiškus, bet ir nedideles siuntas (iki 1 kg). („Feldpost“ naudojosi ir Vermachto naciai – red. past.)

Pratybų „Ugninis griausmas 2016“ dalyviai turi unikalią galimybę išsiųsti atvirlaiškį savo artimiesiems naudodami vokiečių karo lauko paštą. Iš Generolo S. Žukausko poligono Pabradėje išsiųsti atvirlaiškiai, pažymėti specialiais karo lauko pašto antspaudais, pirmiausia keliaus į pagrindinį „Feldpost“ centrą Vokietijoje, o tik paskui adresatui Lietuvoje ar kitoje šalyje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. AAAAAAA
(2016-08-11 19:54:05)
(78.63.241.75) Parašė:

Taigi atliekant pratybas su tokiais patogumais, karo prieš rusus pabaiga būtu tokia pati kaip ir 1 ar 2 pasaulinių karų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras