2024 m. balandžio 23 d.

 

Vos spėjo Šiaurės Makedonija įstoti į NATO – iš karto tapo vis labiau agresyvėjančios Rusijos taikiniu

73
Paskelbta: 2020-05-02 05:41 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvai jau ilgus metus, ypač nuo 2014 m. Orumo revoliucijos Maidane, gresia karinė Rusijos invazija. Nepriklausoma ir valstybinė žiniasklaida nuolatos skelbia, kad Rusija tikrai vienaip ar kitaip puls Europos Sąjungos ir NATO narę Lietuvą – tai tik laiko klausimas. Tiesa, gera žinia mums ir ta, kad mes su sąjungininkų pagalba esame pajėgus apsiginti ir pergalingai smūgiuoti agresoriui iš Rytų.

Tačiau dabar be Lietuvos atsirado naujas Rusijos taikinys – tai Šiaurės Makedonija.

„Šiaurės Makedonija neseniai tapo naujausia (ir silpniausia) NATO valstybe nare. Ir tai ją paverčia patraukliu taikiniu“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partijos leidinio publikacijoje „NATO turi naują silpnąją vietą – Rusija jau taikosi“.

Ilgoje analitinėje analizėje primenama „2014 metų V. Putino invazija į Ukrainą ir Krymo pusiasalio aneksija“.

„Nors ir nebuvo ataka prieš NATO valstybę narę, dar ryškiau pademonstravo Vakarų bejėgiškumą Rusijos grėsmės akivaizdoje“, - rašoma analizėje.

Atskleidžiama, kad „nepaisant bendro NATO karinio pranašumo, Balkanuose Rusija gali rasti jo Achilo kulną“.

„Aljansas privalo skubiai perduoti žinią, jog išlieka nepalaužiamas, o Šiaurės Makedonija – integrali Aljanso narė. Jeigu NATO nesugebės pasirūpinti savo naujomis narėmis, tokiomis kaip Šiaurės Makedonija, išaugs rizika, jog, akis į akį susidūrus su Rusijos agresija – tiek hibridine, tiek konvencine – tai gali reikšti ne ką kitą, o NATO kaip patikimo Aljanso pabaigą“, - perspėja analizių analitikai.


Šia proga ekspertai.eu dar kartą primena, kokia milžiniška kybo grėsmė virš Lietuvos, dėl būsimos Rusijos karinės invazijos į mūsų šalį. Prisiminkime tik kelis faktus, per daugelį metų skleistų nepriklausomos tautinės-užsakomosios ir valstybinės žiniasklaidos kanalų. Šiaurės Makedonija dabar turėtų labai susirūpinbti savo saugumu.

Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Keli susiję:

R. Karoblis: nuo pat pandemijos pradžios stebime nuoseklius bandymus skleisti dezinformaciją

Kyla vis didesnė Rusijos ir Baltarusijos karinio konflikto grėsmė  

Rusija svarsto galimybę suduoti branduolinį smūgį Gruzijai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
73. Lietuvis
(2020-05-03 23:40:51)
(84.15.187.25) Parašė:

O messu sajungininku pagalba galim apsiginti ir pergalingai smugiuoti agresoriui is rytu! Kam neaisku? Nebent dolbajobui vatnikui kokiam.72. Va graziausia
(2020-05-03 23:37:03)
(84.15.187.25) Parašė:

Kol ta SiauresMakedonija nesusidejo su Nato joks pavojus buti puolamai jai negrese. O dabar jau gresia. Gresia todel kad istojo i Nato. Patys ka.ti kad istojo. Galejo ramiai gyventi jei nebutu istoje.71. Nepranašas
(2020-05-03 21:52:00)
(78.57.196.5) Parašė:

Amerika tiesiogiai niekada su didelėmims valstybėmis nekariavo.Jie net negali nieko padaryti šiaurės korėjai,išskyrus gąsdinimus,grasinimus.Rusai yra čingishano imperijos palikuonys o elitas sumaišytas su europos elitu.Jie yra nežmoniškai karingi ir ištvermingi.Jankių armija būdama dešimt kartų didesne bijo tiesioginio karo su šitais čingizidų palikuonimis.Amerikonai su anglosaksais tiesiogine prasme pjudo europą su rusija.Kilus karui tarp europos ir rusijos,konfliktui einant į pabaigą jankiai ateis kažkurį Dalyvi pribaigti ir pasiimti savo kontribucijos dalies.Jiems nesvarbu kas ką nudobs.Svarbu kad būtų pjautynės .O mes ir mūsų elitas yra tik patrankų mėsa.70. Nu PZ
(2020-05-03 21:37:09)
(92.40.171.104) Parašė:

Eilinis užsakytas Psichopatų LT Medijos Straipsnis.. Kraukit į Sauskelnės,pampersu Gamyklos,- tikrai Nrbakrotuos ,Aijna PSC"j...69. to-lietuvis
(2020-05-03 16:45:50)
(78.61.0.42) Parašė:

tai tu supranti kad esi daunas,silpnaprotis,paruostas ne gyvenimui o dvesimui uz kazkieno milijonus,ir tu....laimingas ir patenkintas....cia kazkas naujo psichiniu nukrypimu srytyje.Pasimetes,tai tu rimtai galvoji kad esi skirtas nudvesti uz kazkoki NATO ir esi laimingas ?????????68. Lietuvis
(2020-05-03 15:36:44)
(84.15.187.25) Parašė:

Nato dabar apgins ta sSiaures Makedonija! Ji dabar saugi. Zinoma uz apginyma makedonieciai vaziuos kariaut i afrika ir afganistana. Ieipareigojo dalyvauti Nato karuose misijose. Uztat bus apginti. Nuo Rusijos zinoma. Teks kariauti suRusija ir Rusijos sajungininkais afrikoje, iIrake, Afganistane. Ju valdziai eis babkes uz pasiusta i tas misijas patranku mesa. Gavo ko norejo. Teks isijungti i karus su Rusija. Patys isigeide tapti Rusijos priesais kad iri juos butu nutaikytos rusu raketos. Zmoniu ten tikriausiai neklause ar nori i ta Nato. Valdantieji taip nusprende, tikriausiai su nauda sau. Kaip ir pas mus. Toliau karine prievole eisi i Nato kariuomiene ir kariausi ten kur karine vadovybe pasius.. . Kaip dziaugsminga mirti uz Amerikos ir Nato reikalus. Tikras karys visada svajoja mirti musio lauke. Ten kur pasiustas. Kuris musu kareivis nesvajoje mirti musio lauke saudydamas rusus? Tik to ir okosi tik tam ir ruosiasi kariuomeneje. Dega neapykanta Rusijai pasaulio blogiui! Slove Lietuvai!67. to-61
(2020-05-03 13:00:08)
(78.61.0.42) Parašė:

ir dar info-pagal paskutines apklausas Vokietijoje tik 10% saukiamo amziaus vyru sutiktu kariauti su rusais jeigu pastarieji uzpultu.Ju pasisakymai tokie-koks skirtumas kas bus valdzioje-Hansas ar Ivanas,gamyklos privacios,zeme irgi irgi-tai koks skirtumas kokios tautybes kapitalistas tau vadovauja ? O pats matau arba priklausai koncervams ir eisko cia idiotu pasiruosusiu dvesti uz gauju milijonus,arba tau visiskai isplove smegenu likucius kad net savisaugos instinktas nebeveikia.66. Audrius
(2020-05-03 12:58:01)
(77.111.247.59) Parašė:

velesai ar pauliukas jau tau zenta parvede.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras