2024 m. liepos 16 d.

 

Lietuvos funkcionieriai teigia, kad Europos likimas - Lietuvos rankose

50
Paskelbta: 2013-07-01 11:39 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia Vyriausybės rūmuose paminėta iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Ministrų kabineto nariai, užsienio valstybių ambasadoriai, kiti svečiai. Nuotr. Eltos
Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia Vyriausybės rūmuose paminėta iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Ministrų kabineto nariai, užsienio valstybių ambasadoriai, kiti svečiai. Nuotr. Eltos

Vyriausybė išplatino pranešimą pavadinimu „Premjeras: Lietuva bus atsakinga už visos Europos Sąjungos piliečių gerovės kūrimą”.

Šiandien Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia Vyriausybės rūmuose pažymėta iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ministrų kabineto nariai, užsienio valstybių ambasadoriai ir kiti svečiai.

„Šiandien didi diena. Tai diena, kai garbė ir atsakomybė yra neatsiejamos. (...) Didžiuodamasis galiu pareikšti, kad Lietuvos Respublika, įprasmindama savo laisvę, yra atsakinga ne tik už Lietuvos, bet ir visos ES piliečių gerovės kūrimą ir kartu su kitomis ES valstybėmis dirbs visos Europos labui“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Prie Vyriausybės rūmų iškilmingai pakeltos Lietuvos Respublikos valstybinė, istorinė ir Europos Sąjungos vėliavos, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, buvo giedamas Lietuvos ir ES himnai. Po to Vyriausybės rūmuose atidaryta Europos Sąjungos vėliavų paroda „Nepriklausomos istorijos“.

Sveikindamas į Vyriausybės rūmus susirinkusius svečius, premjeras pažymėjo, kad Lietuva pirmininkaus sudėtingomis ekonomikos sąlygomis, išskirtiniu demokratinio kalendoriaus periodu. „Baigiantis šiam parlamentiniam ciklui, glaudžiai bendradarbiaudami su Europos Parlamentu ir Europos Komisija (EK), turime užbaigti jau pradėtus esminius teisėkūros darbus“, – sakė Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad Lietuva turi ambicijų paspartinti Susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimą.

Pasak Ministro Pirmininko, taip pat bus dedama daug pastangų, kad sklandžiai ir sėkmingai būtų sprendžiami energetikos klausimai: 2014 m. sukurta energijos vidaus rinka, daugiau investuojama į modernią transeuropinę energetikos infrastruktūrą. Dar vienas Lietuvos pirmininkavimo prioritetas – Rytų partnerystė.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus pirmoji iš Baltijos šalių. Vadovauti ES taisyklių kūrimui eilės tvarka kas pusmetį tenka kiekvienai iš 28 ES šalių narių. Pirmininkavimą perėmusi iš Airijos, Lietuva 2014 m. sausio 1-ąją jį perduos Graikijai
.

lrv.lt inf.Premjero Algirdo Butkevičiaus diskursas ir retorika labai girdėta. Ji ataidi greičiausiai iš TSKP suvažiavimų atidarymų ir brežnevinių didingų kalbų, nieko bendra neturėjusių su realybe. Panarstykim tuščiavidures premjero kalbines figūras.

„Didi diena” – frazė iš panegirikos žanro retorikos. Cezaris taip galėjo tarti, apsisprendęs peržengti Rubikoną, arba Vytautas Didysis, laimėjęs Žalgirio mūšį, bet kuo mums eilinis rutininis pirmadienis didingas, sunku pasakyti. Greičiau tai labai pavojinga Lietuvai diena, nes su tokiomis pompastiškomis vyriausybės kaimo pusbernių kalbomis atrodome apgailėtinai juokingi.

Kiekvienai ES narei ateina eilė pusmetį vadovauti ES Tarybai. Tai labiau panašu į prievolę priimti svečią, užleisti jam kambarį, pagaminti pusryčius, keisti patalynę ir suteikti pamanomas sąlygas dirbti.

A. Butkevičiui atrodo kitaip. Jis įsivaizduoja, kad dabar kaip koks kolchozo pirmininkas sudarinės ES „kolchoznikams” darbo grafikus, numatys, ką reikia per pusmetį sėti ir pjauti. Dar sykį paskaitykime realybės jausmą praradusio žmogaus ištarmę: „glaudžiai bendradarbiaudami su Europos Parlamentu ir Europos Komisija (EK), turime užbaigti jau pradėtus esminius teisėkūros darbus”, – sakė Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad Lietuva turi ambicijų paspartinti Susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimą.”

Kur pirštu tik bakstelėsi – nesąmonė.

Atrodytų, kad A. Butkevičius, bendradarbiaudamas su ES, užbaigs Europos teisėkūrą, o tada jau ilgai ir laimingai gyvensim. Teisėkūra, berneli, yra permanentinis, dinamiškas, neužbaigiamas procesas.

Kuo toliau, tuo linksmiau: ekonomikos augimas, darbo vietų kūrimas, „taip pat bus dedama daug pastangų, kad sklandžiai ir sėkmingai būtų sprendžiami energetikos klausimai: 2014 m. sukurta energijos vidaus rinka, daugiau investuojama į modernią transeuropinę energetikos infrastruktūrą. Dar vienas Lietuvos pirmininkavimo prioritetas – Rytų partnerystė”.

Klejonių klejonės nuo pat pirmos dienos. O kas bus paskui? Gerbiamas premjere, ekspertai.eu jums geranoriškai pataria per savaitgalius išsimiegoti, kad pirmadieniais tikrovė būtų tikroviškesnė.

Ekspertai.eu primena, kad pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai Lietuvai kainuos santūrius 214 milijonų litų. Tačiau kaip ir kam tie pinigai bus panaudoti, iki šios dienos Užsienio reikalų ministerija atsakyti nesugebėjo, nes tiesiog dar nežino.

Daugiau apie šį pirmininkavimą, pačią didžiausią funkcionierių šventę per visą Lietuvos istoriją, skaitykite antimafijos temoje „Lietuva ES narė”.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
50. A1
(2013-08-25 19:57:44)
(86.100.220.236) Parašė:

Labai teisingai:"Skęstančiųjų gelbėjimas-pačių skęstančiojo rankų reikalas"(Ilfas ir Petrovas)49. hausas
(2013-08-22 12:51:10)
(86.38.207.249) Parašė:

Na ir durni mūsų nebrendylos. Jie pasaulio tikriesiems valdytojams reiškia mažiau nei pernykštis sniegas. Dėl savo bukumo šie kolchoznikai net nejuokingi.48. Benas
(2013-08-21 19:03:40)
(78.62.185.144) Parašė:

Atejo genijus ir vel isnyko, atejo Leninas visiems laikams. Zinant kad ES kuria blsevikai, pagal Markso ideologija tai Lietuvos vyrams ir moterims, labai gerai jie jau praeje 50m sia mokykla, lengviau dirbti. O dar juokingiau kaip del vaizdo, galingieji duoda pavairuoti laiva be vairo.47. d3
(2013-07-26 20:06:58)
(71.35.20.58) Parašė:

kai lietuviai per savo nepriklausomybes svente norejo zygiuot, abonementas pristate barikadu.46. Benas
(2013-07-26 08:42:09)
(78.62.185.144) Parašė:

Mano nuomone as pavadinciau tuos visus suvaziavimus, vandalu svente maro metu. Kai per prievarta be suvio naikinamos Valstybes.45. Kokią turite versiją?
(2013-07-24 20:44:28)
(78.63.211.15) Parašė:

Kas žin ko siekia ES versdama santykiaujančius iškreiptu budu viešai pražygiuoti pagrindine Vilniaus gatve? Nori įsitikinti ar dar yra pasipriešinimas , ar jau galutinai nugalėjo?44. d3
(2013-07-23 22:26:57)
(71.35.20.58) Parašė:

tai griebk, lanzbirbi, ta sojuza uz ragu ir griauk zemen. nepraleisk progos patapt du kart sojuzu grioveju!!!43. smagu ir malonu
(2013-07-07 22:04:13)
(46.165.221.166) Parašė:

smagu ir malonu kai valdžioje korumpuoti kolaborantai vagys - ypač olekas su andriukaičiu :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras