2024 m. birželio 20 d.

 

Kovodama su Baltarusijos atomine Lietuva gina ne tik savo, bet visos Europos Sąjungos gyvybinius interesus

15
Paskelbta: 2020-05-15 07:35 Autorius: ekspertai.eu
G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen, su kuria aptarė Baltarusijos AE klausimą, būsimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, derybų dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir kovos su COVID-19 sukeltomis socialinėmis ir ekonominėmis pasekmėmis klausimus.

Apier tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: raginu Europos Komisiją sutelkti visas jėgas dėl Astravo AE saugumo iki veiklos paleidimo“.

G. Nausėda pabrėžė, kad ES ekonomikos atsigavimui būtinas sklandus vidaus rinkos funkcionavimas ir krizės mastą atitinkantis finansinis atsakas – padidintas daugiametis ES biudžetas ir tinkamo dydžio Europos atsigavimo fondas.

Prezidentas pasidalijo pokalbių su Rytų partnerystės šalių lyderiais rezultatais ir pasveikino Europos Komisijos inicijuotą paramos paketą Rytų partnerėms kovai su COVID-19 protrūkio padariniais.

Kalbėdamas apie Baltarusijos AE, G. Nausėda išreiškė Lietuvos valdžios susirūpinimą, kad neišsprendus labai rimtų AE saugos problemų į aikštelę jau atvežtas branduolinis kuras ir ketinama netrukus jį pakrauti. Lietuvos vadovas pažymėjo, jog

„Europos Komisija turi mobilizuoti visus jos jurisdikcijoje esančius instrumentus siekiant, kad Baltarusija užtikrintų ES streso testų reikalavimų įgyvendinimą iki elektrinei pradedant veiklą ir taip būtų užtikrintas ES piliečių saugumas“, - nurodė G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat paragino Europos Komisijos vadovę asmeniškai įsitraukti į klausimų, susijusių su Astravo AE saugos užtikrinimu, sprendimą.

„Mes privalome garantuoti savo ir visų ES piliečių saugumą bei tai, kad trečiosiose šalyse, nesaugiose elektrinėse, pagaminta elektra nepatektų į ES vidaus rinką“, - vokietei atskleidė G. Nausėda.Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas mandagiai perspėjo ES institucijas  

Seimas vieningai kirto Baltarusijos atominei – priėmė rezoliuciją dėl elektrinės keliamos grėsmės  

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. jeronimas
(2020-05-16 15:31:07)
(51.37.7.73) Parašė:

Perskaiciau tik antraste,rasinio skaityti neturiu laiko.kai Lietuvos prezidentas ,rupinasi jevropa,atrodo ne tik ne juokingai,bet graudziai liudna.Gyvenime teko matyti vaizdeli ,panasu va i sia situacija.Vat kartais istinka momentas,kai policija nebepasidalina papyldomais verslais.Stai kazkas nukonkuruoja prostituciu namelio "verslininkes",tuomet prasideda policijos pogromai tu nameliu su operacijos pavadinimu "audra ".Verslininkes gaudomos,daromos kratos.Tai jos pradeda streikuoti nuvertinusios savo preke iki O.Siuo atveju tas pats,jevropa sudarineje su Batka sutartis del geru salygu pirkimui tos elektros,o musu is dangaus nukrites bankomatas,siulo jevropai kovoti bendrom jegom pries ta atomine.Ar cia absurdas,ar visiskas nesusigaudymas aplinkoj? Keleta metu landsberginiu gauja ir tuomet su jais reke,kad merkeliene isdavike,vokieciai rusu draugai,duju slanga pratemps Baltijos dugnu.Kuo daugiau lietuviski balvonai sauke,tuo merkeliene geriau seimininkavo jevropoje.Vietoj slango nutempe ne tik vamzdi,bet koridoriu.Veliau ir antra koridoriu,tiesa,pries saldzius bucinius su Putinu,hitlerio anuke pasiunte tokia politine galva shrioderi tiesiai i maskva ir idarbino rusgaze.Todel siuo metu vaizdelis,kai lietuviskas valdovas stoja pries jevrosojuzo traukini su sniegelio gniuzte,atrodo ne tik juokingai,bet ir apgailetinai.Gal Lietuvoje ir atsiras tokiu ,kurie patikes siuo patrijotu??14. K
(2020-05-15 23:03:34)
(84.15.191.56) Parašė:

Astravo AE yra LT užsienio politikos 'kliurka' ir komunikacijos stoka ar neišmanymas. Be BR turime problemų su PL (mokyklų klausimas), LV (išardytas geležinkelis), apie RU net nesakau. Žodžiu, esame visiškai apsupti kaimynų-niekadėjų-priešų blokadoje, kurią patys sukūrėm . O kaimynai žiūri iš šalies ir kraipo galvą, kokią serijinę diversiją LT sugalvos. Apie ką tie lietuviai mąsto? Kokie Jų Prioritetai, užsienio Strategija ir Gairės? Kur dingo buvusi galinga, santūri, išmintinga, Nepriklausoma Valstybė?13. Hmm...
(2020-05-15 18:25:10)
(188.69.207.68) Parašė:

Įsiklausykite į šiuos "šventus žodžius" :Nausėda pabrėžė, kad ES ekonomikos atsigavimui būtinas sklandus vidaus rinkos funkcionavimas ir krizės mastą atitinkantis finansinis atsakas – padidintas daugiametis ES biudžetas ir tinkamo dydžio Europos atsigavimo fondas. Kaip tai išversti į lietuvių kalbą??? Matyt, tai dirbtinis kvėpavimo darymas per išangę?!!12. Elfas
(2020-05-15 15:27:18)
(168.235.197.217) Parašė:

Astravo atominė bomba negamins elektros, ji skirta susprogdinti Lietuvai. Čia reikės skambinti pačiam Amerigos prezidentui ir prašyti kad apgyntu.11. nika
(2020-05-15 15:20:01)
(178.16.37.234) Parašė:

Don kichotu kova su vejo malunais10. O Europos
(2020-05-15 14:27:56)
(78.56.75.110) Parašė:

Sajunga atsidėkojant kompensuos Lietuvos ekonomikai šio politinio projekto nuostolius (skirtuma tarp AAE elektros kainos ir tos kurią teks pirkti iš šalies?)9. to 2 Pensininkei
(2020-05-15 13:36:14)
(87.198.117.55) Parašė:

Kur buvo? Taip pat tuščiai pliurpė. Negi taip sunku įsisamoninti, kad Baltarusijos AE - Baltarusijos teritorijoje, ir visokie "drebinimai" jiems - iki lempos. Tuo labiau, kad Baltarusija - ne ES narė ir pagąsdinti jos nėra kuo.:)8. To žopa
(2020-05-15 13:17:41)
(81.7.64.132) Parašė:

raskit, kas prisipažins.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras