2024 m. gegužės 30 d.

 

„Čistkos”

22
Paskelbta: 2013-07-01 14:17 Autorius: ekspertai.eu

Per pirmininkavimą policija skirs daugiau dėmesio saugumui

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkausiančios Lietuvos sostinėje Vilniuje ir kituose miestuose artimiausią pusmetį vyks daugiau nei du šimtai renginių. Tarp jų - bent 20 aukščiausio lygio viršūnių susitikimų, 7 tūkst. aukšto rango pareigūnų vizitų, Lietuvoje lankysis gausybė užsienio žurnalistų ir kitų svečių.

Policija dės visas pastangas, kad gausus pirmininkavimo renginių maratonas nuo pat liepos iki gruodžio darytų kuo mažiau įtakos eismui ir viešajai tvarkai. Dėl to pasistengti turės ir gyventojai bei vairuotojai - pareigūnai prašo jų supratingumo ir pakantumo užleidžiant kelią delegacijų kortežams. Vairuotojai raginami atidžiau stebėti kelio ženklus, kurie priklausomai nuo renginių gali keistis. Tarkime, kur anksčiau buvo leidžiama statyti automobilius, vieno ar kito renginio metu gali atsirasti apribojimų ir pan.

Svarbiausi įvairių delegacijų maršrutai drieksis iš oro uosto ir į jį, taip pat - į viešbučius, centrą, renginių vietas ir iš jų, tad šiose atkarpose bus reikalingas ypatingas vairuotojų budrumas.

Per visą pirmininkavimą viešąją tvarką užtikrins papildomos policijos pajėgos. Pavyzdžiui, patruliai važinės viešuoju transportu, papildomos policijos pajėgos patruliuos Vilniaus centre, numatomas atskiras darbas su asocialiais, neblaiviais, taip pat išmaldos prašančiais asmenimis, vyks griežtesnė kova su prostitucija.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas objektams, kuriuose vyks su pirmininkavimu susiję renginiai. Be to, nuolatinėje parengtyje bus pareigūnai, kurių darbas - provokacijų, protestų, išpuolių prevencija.

Policijos departamento prie VRM inf.

Žinant mūsų policijos, VSD ir kitų jėgos struktūrų uolumą ir profesionalumą bei prisimenant daugiau nei metų senumo įvykius Garliavoje gegužės 17 dieną, apima nerimas, perskaičius paskutines dvi pastraipas.

Tegul sau patruliai nemokamai važinėja viešuoju transportu, tegul plaukioja laivais Nerimi, tegul skraido oro balionais ir grožisi Vilniumi iš paukščio skrydžio. Nerimas kyla dėl ko kitko – dėl to „atskiro darbo“ su tam tikromis visuomenės grupėmis.

Žinodami mūsų jėgos struktūrų bendravimo su visuomene kultūros supratimą ir metodus, tikėtis galime visko. Maskva prieš olimpines žaidynes irgi ėmėsi panašaus „atskiro darbo“ ir savo nuožiūra bei KGB nurodymu vykdė totalinius apsivalymus („čistkas“). Buvo apsivalyta nuo hipių, pankų, politinės opozicijos ir kitų nonkoformistinių elementų.

Paskutinė pastraipa ypač grėsminga. Sunku įsivaizduoti, ką turi galvoje Policijos departamentas, kalbėdamas apie protestų prevenciją. Ar tai reiškia, kad bus suvaržyta susirinkimų, mitingų, piketų ir susirinkimų laisvė prie pastatų, kuriuose vyks renginiai?

Jei taip, tai VRM varžo Konstitucijos garantuotas piliečių laisves laisvai burtis ir reikšti savo įsitikinimus. Konstitucijos straipsnis kol kas nėra sustabdytas ar laikinai suspenduotas. Štai du Konstitucijos straipsniai, kurie šiandien dar turėtų galioti.

29 straipsnis
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

36 straipsnis
Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.
Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

P. S. Portalo balsas.lt kadrai apie tai, kokias pajėgas meta valstybė, gindama vienos mažos mergaitės teises:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
22. H0tPM5XU058
(2013-08-08 08:59:53)
(96.57.182.172) Parašė:

Great inshgit. Relieved I'm on the same side as you.21. Omega
(2013-07-08 22:03:58)
(78.158.4.106) Parašė:

Kai kurių komentatorių labai naivūs klausimai. Pasaulyje vyksta žmonių skaičiaus mažinimo projektas, susidedantis iš eilės , iš pirmo žvilgsnio nesusijusių kryptingų akcijų. Tai ir vaiko teisių iškėlimas aukščiau už tėvų , tai ir palaidas seksualumas ir jo afišavimas, šeimos diskreditavimas ir t.t.20. Simutė
(2013-07-06 18:34:08)
(84.46.171.194) Parašė:

Įdomu. 29 straipsnis aiškiai sako:"Žmogaus teisių negalima varžyti ir TEIKTI JAM PRIVILEGIJŲ dėl jo lyties,rasės,tautybės,KALBOS,kilmės,socialinės padėties,tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Tai kodėl teismas nesilaiko konstitucijos ir suteikia privilegiją pedikams marširuoti pagrindinėje Lietuvos gatvėje? O kovo 11,Lietuvos Valstybės šventės dieną,leidimas nebuvo duotas.O kokia palyda buvo? Atrodė per televizorių kad žmones varo sušaudyti. Taip pat atrodė ir Kaune Vasario 16.Nebūkime apgailėtini,abejingi.19. jonas
(2013-07-04 11:52:57)
(81.7.101.10) Parašė:

Europarlamente kalbama apie politinių kalinių išlaisvinimą, o Lietuvoje gen. prokurporas sudarinėja politines bylas? Atsikvošėkit Seimūnai/18. Pomogite!
(2013-07-04 10:37:50)
(62.212.207.83) Parašė:

Požaluisto, objaniste mne čem otličaetsja evrosojuz ot sovetskoga sojuza? Ja naxazu tolko odnu raznicu: togda nebyla sekso voobsce, o teper net tolko pedofilii ...17. ...
(2013-07-02 09:30:53)
(193.219.139.121) Parašė:

O kur dingo straipsnis apie Adomeno balsavima ir tuo paciu metu buvima visai kt. salyja?16. Svarbiausia yra
(2013-07-02 08:20:18)
(85.206.54.24) Parašė:

į sutikimo ceremoniją sukviesti visus pedofilus kartu su jų aukomis, garbingoje vietoje pastatyti Motiną švenčiausią Stankūnaitę, raudonąją raganą ir melagę Lavastę, tegul mėlynanosė Kuznecovaitė mojuoja kremine pedofilų vėliava, Galėtų ir plikis Černiauskas su jaunamarte parodyti gimnastinį numerį ir skausmingu būdu išnešti kad ir Pavilionienę, žydrąją svajonę – ir visa ES matys, kokie mes tolerantiški, kaip mylime vaikus, gerbiame šeimas (čia labai tiktų raudona kaldryte mojuojanti Vaicekauskienė). Matote, kaip originaliai galime pasitikti svečius iš ES.15. Nepradės tesėti
(2013-07-01 21:59:42)
(5.20.41.100) Parašė:

per daug išplautos smegenėlės...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras