2024 m. liepos 25 d.

 

A. Anušauskas nurodė, kad Europos Sąjunga privalo rasti būdų padėti Ukrainai

11
Paskelbta: 2021-09-02 21:19 Autorius: ekspertai.eu

Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas gynybos ministrų susitikime pristatė siūlymą dėl karinės misijos Ukrainoje steigimo, kuriame raginama, kad „ES privalo rasti būdų padėti“.

„Europos Sąjunga privalo rasti būdų padėti vienam iš savo didžiausių kaimynų, ypatingai kuomet jis siekia glaudesnių ryšių su ES ir vykdo ginkluotųjų pajėgų transformaciją“, - pasakė A. Anušauskas, rugsėjo 2 d. neformaliame ES ministrų susitikime Liublianoje pasiūlęs aptarti galimą ES paramą Ukrainos gynybos reformoms.
 
Liepos mėnesį Ukrainos gynybos ir užsienio reikalų ministrai laišku kreipėsi į ES Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį su prašymu stiprinti bendradarbiavimą bei sveikino galimybę steigti ES misiją ir taip remti Ukrainos gynybos sektorių.

Rugpjūtį Lietuva bei dar penkios ES šalys oficialiai pasiūlė svarstyti galimybę įsteigti ES karinę patariamąją ir mokymo misiją Ukrainoje su tikslu paremti reformas profesinio karinio švietimo srityje.
 
Anot A. Anušausko, Ukrainos prašymas turi būti svarstomas ES viduje, nes Ukrainos saugumas ir stabilumas tiesiogiai veikia ir ES saugumą. Ministras pridūrė, kad ES kaimynystės politika, ypatingai – Rytų kaimynystės kryptyje, turi būti stiprinama.
 
„Prašome Europos išorės veiksmų tarnybos parengti pasiūlymus dėl bendradarbiavimo stiprinimo su Ukraina saugumo ir gynybos srityje. Turime būti ambicingi“, - nurodė A. Anušauskas.
 
Vyriškis taip pat akcentavo, kad šiuo metu Lietuva patiria hibridinę ataką, organizuojamą neteisėto režimo Baltarusijoje, kuris migraciją naudoja kaip ginklą silpninti ES ir NATO bei išbandyti mūsų atsparumą.

Pasak A. Anušausko, „tuo pačiu ypatingo ES ir NATO dėmesio reikalauja būsimos Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos „Zapad 2021“, kurių metu būtina nuolat stebėti bei vertinti situaciją ir, prireikus, nedelsiant reaguoti į bet kokias provokacijas“.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
11. Anfisai-Aleksas
(2021-09-05 15:52:17)
(46.251.33.61) Parašė:

Tiesa.Ukrainoje lietuvių samdiniai kariavo tame pačiame Azov batalijone ,kaip ir Pratasevičius.Taip pat Ukrainoje prieš Donecko ir Lugansko gyventojus kovojo ir lietuvių snaiperių grupė.Audrius Butkevičius vadovavo amerikiečių samdiniams per Maidaną,kai buvo sušaudyti "Berkut" kariai.Kodėl Lietuvos valdžia taip bijo,kad A.Paleckis nepasikalbėtų su A.Butkevičiumi pasiskaitykit internete įvedę "Audrius Butkevičius ir snaiperiai".Kas mokat rusų kalba,o kas mokat anglų kalba.Ir Audrius Butkevičius ir Klausas Švabas.10. Aleksas
(2021-09-05 15:28:26)
(46.251.33.61) Parašė:

Labai gerai žinau kas ta Ukraina ir kas joje gyvena.Labai gerai (geriau negu 4/5 rusų Ukrainos istoriją.Po kalėjimo(kur vietoj 25 atsėdėjo 15 metų)mano dėdė buvo nuvažiavęs į Dombasą užsidirbti anglių kasykloje.O aš esu daug kartų ir nemažais tarpais gyvenęs Ukrainoje.Tas Ochmanas yra sadistas žydas,neturintis tėvynės.Duos jam pinigų ir jis Lietuvoje per mitingą gali ir visą šimtą ar kelis šimtus sušaudyti žmonių.Negi samdomi žudikai gali būti pavyzdžiu?Matomai dabartinėje Lietuvoje viskas galima kas nedvokia jankišku šūdu.Man tik įdomu,kur jis Dambaso ir Lugansko srityje matė ne rusą žmogų?O taip pat Charkove,Odesoje,Dniepropetrovske ir visoje eilėje rytų Ukrainos sričių.Ten tik zapadiency yra velias žino kas,o tiksliau pusiau rumunai,čekai ,chuculai ir kiti.9. nieko naujo
(2021-09-03 20:36:51)
(88.216.162.15) Parašė:

eilinis pirstelejimas i drumsta vandeni,nei bangu,nei osimo tik smarve is degenerato...8. rasa
(2021-09-03 11:26:40)
(78.61.29.92) Parašė:

pirmiausia anusauskas korupcija tegul pazaboja Lietuvoje7. Anfisa
(2021-09-03 09:02:08)
(88.118.163.49) Parašė:

Kas zino, ar tai tiesa, kad 2015 metais pries Donbaso gynejus kariavo apie 124 snaiperiai is Lietuvos. Ir gyvu grizo is ten tik 78 ? Gal kas turi informacijos ?6. PandA
(2021-09-03 08:59:28)
(124.182.144.187) Parašė:

Na, cia Anusauska nesunku suprasti. Duokite mums daugiau pinigu. Bet pinigu niekad neuztenka. Todel kas garsiau sauks ir neduos ramybes EU biurokratams- yra didele tikimybe, kad gaus daugiau.5. Anupras
(2021-09-03 08:41:30)
(83.179.15.101) Parašė:

ES patariamoji karinė delegacija sustiprinti Ukrainos profesinį parengimà. Čia jau rimtas pareiškimas. ES labai kariškai pasikaustę. Visa šita pagalba apsivers dar vienu teritorijos praradimu. Maidanas sulaukė pagalbos, patarimù, bandeliù iš vakarù ir neteko Krymo. Laukiam naujù netekčiù...4. Gintas
(2021-09-03 01:09:16)
(77.16.46.174) Parašė:

Kaip šitas menkysta ruošiasi padėti paprastiems žmonėms steigiant karines misijas? Viskas suprantama žiūrint į papuasijos pavyzdį,šalį norima paversti poligonu kraštu, o sąlyginai papusija ja ir yra, nes prioritetas ginklai visa tai paaiškinama kaip gynyba. O aplamai visokie anusai tai žemiausio lygio marionetės.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras