2023 m. gruodžio 5 d.

 

Į Lietuvą atvyksta džiazo muzikos virtuozai Junya Fukumoto ir Ekah Kim

Paskelbta: 2014-09-11 00:04 Autorius: Eleonora Sazanskytė

Rugsėjo 25 Vilniaus pramogų salėje „Vakaris Vilnius“ ir rugsėjo 27 Kauno Girstučio kultūros centre jungtinę programą pristatys Kauno Bigbendas ir Boylston Trio.

Ekah Kim


Boylston Trio - tai tarptautinis muzikos projektas, jungiantis Japonijos, Pietų Korėjos ir Lietuvos world, folk ir džiazo muzikos atlikėjus – Junya Fukumoto, Ekah Kim ir dabartinį Kauno Bigbendo dirigentą Liutaurą Janušaitį. Projektas užgimė 2010 - ųjų metų vasarą, kai prestižiniame Berklio muzikos koledže (Bostonas, JAV) studijuojantys būsimojo projekto nariai susibūrė būgnininko Ekah Kim rengiamam rečitaliui. Po sėkmingo pasirodymo grupė nusprendė surengti keletą koncertų Japonijoje, po kurių projektas įsibėgėjo ir dabar jau ketvirti metai Boylston Trio atlikėjai koncertuoja Japonijoje bei Pietų Korėjoje. Projekto pavadinimas kilęs iš vienos Bostono miesto gatvių, kurioje ir yra Berklio muzikos koledžas. Boylston Street - tai grupės narių susipažinimo ir vėlesnių kūrybinių idėjų gimimo vieta. Kolektyvo atliekama muzika apima plačią stilistinę paletę, kurioje susipina tradicinio džiazo, flamenko, Pietų Amerikos muzikos ir Azijos kraštų folkloro elementai. Greta originalių projekto narių kompozicijų, repertuaras nuolat papildomas džiazo standartų ir klasikos kūrinių aranžuotėmis, perdirbtomis grupės braižui būdingu daugiastilistiškumu.

Boylston Trio narys Junya Fukumoto (Japonija) pianinu pradėjo groti dar būdamas vaikas. 2003 - siais metais Japonijos klasikinės muzikos koledže jis baigė šiuolaikinės klasikinės muzikos studijas, tačiau vėliau susidomėjo džiazu. 2005 - siais metais atlikėjas persikėlė į Bostoną, o 2008 - siais metais baigė Berklio muzikos koledžą. Jis studijavo su tokiais klasikinės improvizacinės muzikos grandais, kaip Michel Camilo, Cesar Camargo Mariano, Leo Blanco.

Būgnininkas bei kompozitorius Ekah Kim (Pietų Korėja) dažnai laikomas varomąja jėga ne viename muzikiniame projekte. 2011 - siais metais, pabaigęs Berklio muzikos koledžą, Ekah įrašė keletą šiuolaikinio bei Latin džiazo albumų, tačiau tuo pat metu jis intensyviai dalyvavo kituose skirtinguose roko, fusion bei Brodvėjaus miuziklų projektuose. Kaip prodiuseris, Ekah dirbo su daugeliu žymių atlikėjų iš viso pasaulio ir įrašė tokius albumus kaip „Treasure Hunt“ (2010), „Ekahsonic“ (2011), „New Ground“ (2012), „TarEkah“ (2013), „Family Time“ (2013) ir „Under the Sun“ (2013). Per savo kūrybos laikotarpį Ekah dirbo su tokiais atlikėjais kaip John Scofield, Chris Potter, Jamey Haddad, Terri Lyne Carrington, Joe Lovano, Jean-Michel Pilc, Ralph Alessi, Kenny Werner, George Garzone, Drew Gress, Filo Machado ir Bruce Arnold.

Tuo tarpu, trečiasis Boylston Trio narys, Kauno Bigbendo dirigentas, saksofonininkas, Liutauras Janušaitis jau gerai pažįstamas Lietuvos auditorijai. Tai pirmasis lietuvis, baigęs prestižinį Berklio muzikos koledžą, kur studijavo improvizaciją ir kompoziciją su Victor Mendoza, Dino Govoni, Dave Santoro, Greg Osby ir kitais žymiais džiazo atlikėjais bei kompozitoriais. Atlikėjas jau daugiau nei dešimtmetį koncertuoja su daugeliu Lietuvos jazz, funk bei pop muzikos kolektyvų. Liutauras Janušaitis yra buvęs grupių „UAB Music“, „InCulto“, „Groovy Taxi“ saksofonistas bei aranžuotojas. Taip pat, atlikėjas aktyviai koncertavo kartu su grupe „Saulės Kliošas“, dainininkais Mantu Jankavičiumi, Andriumi Mamontovu, Juste Arlauskaite – Jazzu, Giedre („Empty“, „Pieno Lazeriai“) bei įvairiais akademinės bei klasikinės muzikos kolektyvais (styginių kvartetu „Collegium“, Lietuvos Valstybiniu Simfoniniu Orkestru (vad.G.Rinkevičius)). Šiuo metu, Liutauras aktyviai koncertuoja drauge su Dainiaus Pulausko džiazo grupe.

Kartu su svečiais iš tolimosios Azijos bei Kauno Bigbendu pasirodys ir tarptautinių konkursų nugalėtoja ir laureatė, projekto „Lietuvos balsas“ finalininkė, vokalistė Dagna Kondratavičiūtė.

Junya Fukumoto

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras