2024 m. kovo 2 d.

 

Šimonytė priminė pažadą Moldovai – artins šią šalį prie Europos Sąjungos

3
Paskelbta: 2022-11-27 09:16 Autorius: ekspertai.euMoldovoje viešėjusi premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su šalies premjere Natalia Gavriliţa, Prezidente Maia Sandu ir Parlamento pirmininku Igor Grosu.

Solidarumą su Rusijos karo kaimyninėje Ukrainoje padarinius ypatingai jaučiančia Moldova išreiškusi premjerė šiuose susitikimuose aptarė saugumo padėtį Moldovoje ir regione, situaciją šalies energetikos sektoriuje, Moldovos reformų pažangą ir tolesnę Lietuvos pagalbą šalies kelyje ES narystės link, iššūkius priimant Ukrainos karo pabėgėlius, kitus aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

„Beatodairiški ir brutalūs Rusijos išpuoliai Ukrainoje, kurių vis daugėja Rusijos kariuomenei akivaizdžiai pralaimint mūšio lauke, kelia didelius iššūkius Moldovos žmonėms ir šalies vadovybei. Nepaisant jų, Moldovos solidarumas priimant karo pabėgėlius, principinga laikysena smerkiant karo nusikaltimus kaimynystėje, nusipelno didelės pagarbos, o patiriami sunkumai – ir pagalbos. Lietuva ir toliau palaikys Moldovą jos žmonių pasirinktame eurointegraciniame kelyje ir turima ekspertine patirtimi prisidės prie reikalingų reformų įgyvendinimo“, - pasakė I. Šimonytė.

Vyriausybių vadovių I. Šimonytės ir N. Gavriliţos susitikime aptarta saugumo situacija Moldovoje, šalies pastangos užtikrinti energetinį saugumą ir tiekimo stabilumą šalyje, Rusijos raketų smūgiams Ukrainoje pažeidžiant regioninę infrastruktūrą, tuo pačiu Moldovai patiriant „Gazprom“ šantažą dėl dujų tiekimo.

I. Šimonytė susitikimuose išsakė paramą Moldovos Vyriausybės įsipareigojimui vykdyti reformas, kuriomis siekiama priartinti Moldovą prie Europos Sąjungos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Sprendžiant
(2022-11-28 14:35:03)
(78.56.75.110) Parašė:

iš pasaulyje vykstančių procesų, liberalusis globalusis pasaulis apimtas krizės dėl stojančio finansinio ekonominio modelio tiesiog akyse skeldėja ir byra į gabalais į atskiras sąjungas ir valiutines zonas. Nejau Moldova ir šiandiena nesuvokia, kad globalioji liberalioji demokratija ateities nebeturi. Jau akivaizdu, kad ir pati ES tapo auka, "maistu" stabilizuojant JAV ekonominę finansinę struktūrą.2. Darijus
(2022-11-27 14:24:32)
(2a02:678:6cd:7500:8582:d2b6:87f:6c82) Parašė:

Dvi lezbietės aptarė kaip suartėti.1. Gal gana
(2022-11-27 13:49:21)
(87.247.104.22) Parašė:

Jau ukrainą priartinome. Jau milijonai ukrainiečių europoje gyvena.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras