2022 m. rugsėjo 25 d.
 

 

Ukraina tikėjosi Rusijos karinės invazijos

3
Paskelbta: 2022-08-09 09:20 Autorius: Ramūnas Alaunis

Vis daugiau įrodymų rodo, kad Ukraina tikėjosi Rusijos kairinės invazijos ir jai ruošėsi. Ukrainos ginkluotosios pajėgos buvo iš anksto parengtos ir sugebėjo iš dalies atremti pirminį Rusijos pajėgų puolimą.

Sėkmingi UKR ginkluotųjų pajėgų (GP) veiksmai prisidėjo prie Baltarusijos atsisakymo atvirai stoti į karą Rusijos pusėje. Sprendžiant iš karinių žemėlapių, Į Kijevą turėjo smogti trečioji šalis. Karinių ekspertų teigimu, ta kryptimi niekas kitas, išskyrus Baltarusiją, negalėjo veikti. Minskas atsisakė oficialiai pulti Ukrainą. Tačiau tai neleido Baltarusijai išvengti ES sankcijų.

Be to, UKR GP sėkmė karo pradžioje leido atremti Rusijos pajėgų spaudimą Odesos kryptimi. Nors Gyvačių salą kontroliavo Rusijos kariai, nusileisti Odesoje jiems nepavyko. Tai daugiausia lėmė greitas Juodosios jūros pakrantės užminavimas. Šiuo metu Ukraina dėl to patiria daugiau negatyvumo. Dėl to pavojingiau išvežti grūdus ir kitas maisto eksporto prekes, paplūdimiuose retkarčiais įvyksta nelaimingi atsitikimai, kai ant minos užlipę civiliai mirtinai sužalojami.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos buvo gana veiksmingos Kijevo pietvakariuose. Fastovo ir Vasilkovo miestų apylinkėse gynyba buvo gana kompetentingai organizuota. UKR GP kariniai daliniai gana greitai buvo išvesti iš raketų atakų zonos. Tai leido sutaupyti gyvosios jėgos ir vykdyti gynybines operacijas prieš Rusijos ginkluotąsias pajėgas, dislokuotas netoli Kijevo. Dėl šių veiksmų vėliau buvo iš dalies atblokuota Ukrainos sostinė.

Tuo pačiu metu UKR GP taip pat padarė gana rimtą klaidingą skaičiavimą, neįvertindamos Rusijos ginkluotųjų pajėgų Krymo grupuotės ir jos veiksmų pobūdžio. Tai buvo greito Chersono regiono užėmimo priežastis. Be to, besiveržiančios Rusijos pajėgos dislokuotas Donecko respublikoje smogė pietinėms UKR GP Donecko grupuotės pozicijoms. Tai prisidėjo prie greito Rusijos ginkluotųjų pajėgų žengimo į priekį ir Mariupolio apsupimo.
Dėl to duomenys rodo, kad UKR GP tikėjosi galingesnio Rusijos ginkluotųjų pajėgų smūgio. Tuo pačiu metu buvo gerokai neįvertintas Rusijos kariuomenės Krymo ginkluotųjų pajėgų potencialas, dėl kurio buvo patirti dideli Ukrainos teritoriniai nuostoliai.

Susiję:„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
3. trumpai
(2022-08-09 14:42:36)
(78.56.147.177) Parašė:

Jei Rusija butu norėjusi tai ji tuo metu kai ėmė Kryma butu paėmus be šuvio visa likusia ukraina,bet matyt negirdit ka sako,sakė es vadovai kad mes ruosėmės jau senai tam kas vyksta,tai jei es vadovai tai kalba kam čia dar pilstyt iš tuščio i kiaura ir ieškoti durniu.2. Vytas
(2022-08-09 13:53:58)
(62.80.225.203) Parašė:

Rodos ir rimtas žmogus Arestovičius, bet ir jis nusikalba. Jei Rusija norėjo praryti Ukraina, tai galėjo padaryti be didelių pastangų Ukrainos prezidentų kaitos metu - galėjo pastatyti prorusišką prezidentą. Bet Rusija praktiškai nesikišo į tą kaitą, kuo ir pasinaudojo JAV. Deja, už tą žioplumą Rusija dabar moka didelę kainą. o kas liečia korupcija, tai Zelenskis bei jo komanda naudojasi ja nelabai ir slapstydamiesi. Tik, jei norisi to nematyti, tai ir nematai, kaip pav., Lietuvos valdžia. Todėl ir kišami ten milijonai, neužmirštant, manau, ir savęs.1. Anonimas
(2022-08-09 09:44:44)
(78.31.189.78) Parašė:

Apie [UKRAINĄ].... Video: Warmongers argue we must protect Ukraine because it’s a “democracy” | šaltinis: https://youtu.be/505uQahvKvgParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Apklausa
Vykdoma nuo: 2022-09-22 Vykdoma iki: 2022-09-29 Kokia, jūsų nuomone, didžiausia problema Lietuvai, kurią reikėtų kuo operatyviau spręsti (likviduoti)?
Kinijos prezidentas Si Dzinpingas
Lietuvos prezidentas Vytautas Landsbergis su visa savo Landsbergių bendruomene
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su visu savo Kremliumi
Jungtinės Karalystės karalius Čarlzas III
LR Seimo narys Algirdas Sysas
Tariamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka
Kitos apklausos