2024 m. vasario 24 d.

 

Lietuvos pasiūlytas sprendimas sužavėjo amerikiečius

3
Paskelbta: 2023-11-05 12:33 Autorius: ekspertai.eu
Greta Monika Tučkutė (galvutė pažymėta violetiniu apskritimu).


Lietuvos pasiūlytas sprendimas tapo JAV vadovaujamos kibernetinio saugumo iniciatyvos branduoliu, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Lietuva tarptautiniu lygiu patvirtino savo įsipareigojimą kovai su kibernetiniais nusikaltėliais“, - pasakė Krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė, kuri šią savaitę vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose metu dalyvavo aukšto lygmens JAV Baltųjų rūmų organizuojamame susitikime, skirtame apjungti 50 valstybių ir tarptautinių organizacijų pastangas kovojant su išpirkos reikalaujančiomis kibernetinėmis atakomis (angl. Counter Ransomware Initiative, CRI).

Lietuva yra viena šios iniciatyvos lyderių, vadovaujanti informacijos dalinimosi darbinei grupei.

Viceministrė susitikime pristatė Lietuvos atliktus darbus – informacijos apsikeitimo platformą, kurią jau metus įgyvendina Regioninis kibernetinės gynybos centras (RKGC) Kaune. Pastaraisiais metais buvo atlikti svarbūs darbai siekiant, kad šis pažangus Lietuvos pasiūlytas sprendimas būtų naudingas bendramintėms CRI iniciatyvos šalims – bendradarbiaujant su Belgijos kibernetinio saugumo centru Lietuva pradėjo vykdyti įvadinius informacijos dalinimosi mokymus.

„Sakome, kad kibernetiniai nusikaltėliai neturi ribų, tačiau bendras 50 valstybių darbas yra ypatingas tuo, jog dirbdami drauge mes taip pat neturime jokių barjerų. Siekiame, kad skirtingi regionai – nuo Baltijos jūros iki Azijos-Ramiojo vandenyno – galėtų dalintis informacija apie grėsmes, aktualias jų valstybėse. Drauge su Belgija 2024 metais žadame rengti papildomus tematinius mokymus sąjungininkams – siekiame pritraukti daugiau mūsų platforma galinčių pasinaudoti šalių, gilinti žinias ir didinti tarpusavio pasitikėjimą“, – sakė G. M. Tučkutė.

Viceministrė vizito JAV metu taip pat bendravo su šios šalies aukščiausio rango kibernetinio saugumo pareigūnais ir dalinosi Lietuvos patirtimi stiprinant atsparumą kibernetinėms grėsmėms.

Susitikusi su JAV Gynybos departamento sekretoriaus pavaduotoja kibernetiniam saugumui Mieke Eoyang viceministrė aptarė kibernetinio saugumo grėsmių situaciją Baltijos jūros regione, paramą Ukrainai, JAV dalyvavimą RKGC veiklose, bendradarbiavimą su Azijos-Ramiojo vandenyno regionu bei tolesnę paramą vystant kariuomenės kibernetinės gynybos vienetą.

„Lietuvos patirtis – ne tik atremiant kibernetines grėsmes iš Rusijos ir Kinijos, bet ir siekiant dalintis išmoktomis pamokomis su partneriais – aktuali Transatlatinio ir Azijos-Ramiojo vandenyno regionų partneriams. Konsultacijos su JAV kibernetinio saugumo srityje padeda Lietuvai gilinti žinias ir įgūdžius stiprinant nacionalinius kibernetinius pajėgumus“, – teigė G. M. Tučkutė.

JAV nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoja kibernetiniam saugumui Anne Neuberger susitikusi su viceministre dėkojo Lietuvai už visapusišką paramą Ukrainai ir nuosekliai rodomą iniciatyvą tarptautiniuose formatuose. Pasak A. Neuberger, kibernetinis saugumas yra viena iš svarbių sričių, kurioje Lietuva gali išnaudoti savo patirtį tiek besidalindama ja su partneriais regione, tiek bendradarbiaudama su JAV.

G. M. Tučkutė vizito metu aplankė ir Pensilvaniją, kur susitiko su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vienetais, glaudžiai bendradarbiaujančiais su RKGC. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vado pavaduotojas Brigados Generolas Michaelas J. Reganas jaunesnysis patvirtino, kad ilgametės veiklos tarp Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos yra svarbios abiem valstybėms. Pasak jo, bendros pratybos, darbas rengiant kibernetinių grėsmių ataskaitas Baltijos bei Azijos-Ramiojo vandenyno regionuose bei žinių apie atsparumą kibernetinėje erdvėje apsikeitimas kuria stiprų ryšį ir konkrečius rezultatus.P. S.

M. G. Tučkutė yra garsaus, valstybės vadovo Vytauto Landsbergio disidento Andriaus Tučkaus dukra.

Jūsų dėmesiui, istorinė disidentinio judėjimo dalyvio A. Tučkaus kalba, pasakyta Garliavoje likus vos kelioms dienoms iki Deimantės Kedytės pagrobimo, kuriam vadovavo tuometinis policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, valstybės vardu. Tuo metu disidentas A. Tučkus dirbo tuometinio europarlamentaro pareigas ėjusio V. Landsbergio patarėju.Keli susiję:

Japonijoje Tučkutė aptarė ir paramą Ukrainai

Pietų Korėjojė Tučkutė paramai Ukrainai skyrė daugiausia dėmesio, kaip ir gynybos pramonei

Tučkutė: būtina stiprinti JAV ir Lietuvos gynybos pramonės bendradarbiavimą

Tučkutė perspėjo, kad prastėjant saugumo situacijai, Lietuvai būtini papildomi oro gynybos pajėgumai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Dzūkija
(2023-11-06 20:12:32)
(78.58.118.105) Parašė:

... oho... pasirodo mokys kitus, kaip suitvarkyti su grasinimais susprogdinti mokyklą ... per savaitę kitą ... stebinanti patirtis ...2. tr
(2023-11-05 15:41:19)
(78.56.131.144) Parašė:

Puiki laida-PAB: Užkardytas gudrus "valdančiojo" "elito" planas išsilaikyti valdžioje1. yell...NATO go NACHO
(2023-11-05 13:20:41)
(2001:67c:2660:425:29::1d6) Parašė:

apie ką visas šitas anuso kontoros briedas ??? :))) - ar ta statistų minia suprato , kobjie ten pindostane buvo susirinkę, jei neskaityt gausybės fotosesijų ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi