2024 m. liepos 17 d.

 

Finansų ministerija nesugeba atsakyti į paprastus klausimus, tai kaip jai seksis tvarkytis su pašalpiniais milijardais?

20
Paskelbta: 2020-04-03 09:48 Autorius: ekspertai.euPo to, kai kovo 23 d. valstybinio transliuotojo laidoje „LRT forumas“ Finansų ministras Vilius Šapoka informavo, kad ryšium su prasidėjusia ekonomine krize „kai kurie sektoriai yra ypatingai paliesti“ ir todėl valstybės biudžete bus ieškoma pinigų užsakomajai komercinei žiniasklaidai paremti, į ministrą kovo 24 d. su klausimais kreipėsi ekspertai.eu.

V. Šapokos buvo prašoma paaiškinti, kokiais kriterijais remiantis Vyriausybė ketina skirti biudžetinius pinigus jų prašančiai (apie tai skelbėme publikacijoje („Bukos kasdienės propagandos ir melo skleidėjai dėl koronaviruso kreipėsi į valdžią – nori lengvatų ir pinigų“) komercinei žiniasklaidai, kokie komerciniai leidiniai gali pretenduoti į šiuos mokesčių mokėtojų pinigus, buvo prašoma pateikti informaciją kiek Lietuvos valstybė išleidžia pinigų reklamai užsienyje ir kiek biudžetinių pinigų yra skiriama Vyriausybės darbų viešinimui lietuviškoje žiniasklaidoje.

Kovo 25 d. Finansų ministerijos Komunikacijos skyriaus Vyriausioji specialistė Gintarė Bazevičiūtė pranešė, kad į klausimus geriausiai atsakytų Kultūros ministerija, todėl rekomendavo ten ir kreiptis (apie tai skelbėme publikacijoje „Finansų ministerijoje krūviai yra nežmoniški, labai dideli, darbuotojai sėdi viršvalandžius“)Tačiau kultūros ministerija irgi nelabai ką galėjo atsakyti.

„Šiuo metu nėra patvirtinta jokių kriterijų. Dėl konkrečių kriterijų bus sprendžiama gavus dauomenis ir išanalizavus situaciją atskiruose žiniasklaidos sektoriuose.  Pagalba negali būti orientuota į konkrečius leidinius, nes tai reikštų išskaičiavimą. Kadangi atskirų žiniasklaidos sričių ekonominis pajėgumas (pelningumas), atitinkamai – ir poveikis mikroekonominiame lygmenyje nevienodas, pagalbos sąlygos ir priemonės gali skirtis pagal atskiras žiniasklaidos sritis“, - parašė Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėja Jana Mikulevič.

Ji taip pat pridūrė, kad informacija – kiek Lietuvos valstybė išleidžia pinigų reklamai užsienyje, kiek biudžetinių pinigų yra skiriama Vyriausybės darbų viešinimui lietuviškoje žiniasklaidoje – Kultūros ministerija nediponuoja (apie tai skelbėme publikacijoje „Kultūros ministerijos paaiškinimas atskleidė absoliučią Finansų ministerijos nekompetenciją“).

Po Kultūros ministerijos paaiškinimų, ekspertai.eu ir vėl kreipėsi į Finansų ministeriją. Šios ministerijos specialistė G. Bazevičiūtė papraše klausimus atsiųsti iš naujo, nes neprisiminė, kas buvo klausiama prieš kelias dienas.
    
Ekspertai.eu ir vėl nusiuntė tuos pačius klausimus Finansų ministerijai.

Balandžio 1 d. atsakymą atsiuntė Finansų ministerijos Komunikacijos skyriaus vadovė Kristina Malevskienė, kuri informavo, kad prašoma informacija Finansų ministerija nedisponuoja ir patarė kreiptis į Vyriausybės įvaizdžio grupę.

Deja, K. Malevskienė nenurodė, kas paruošė tokį Finansų ministerijos atsakymą.

Todėl ekspertai.eu nusiuntė paklausimą.

„Kas rengė atsakymus? Reikia vardo, pavardės ir kokios pareigos“, - buvo klausiama K. Malevskienės.

Nesulaukus jokio atsakymo teko papildomai su ja susisiekti telefonu.

Deja, K. Malevskienė, kuri Finansų ministerijoje mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma už vadovavimą komunikacijai su visuomene, informavo, kad atsakymą ruošė visa ministerija, todėl jokios konkrečios pavardės nenurodytos. Toliau moteris nustojo visiškai komunikuoti ir numetė ragelį, paaiškinusi, kad vairuoja, tik nepatikslino kur vairuoja ir kiek dar laiko vairuos.Po tokio komunikacijos vadovės K. Malevskienės veiksmo ekspertai.eu buvo privesti dar kartą kreiptis į patį Finansų ministrą V. Šapoką.

„Informuokite prašau, kas parengė Finansų ministerijos laiško turinį, kadangi jūsų darbuotoja Kristina Malevskienė atsisako apie tai informuoti ir atsisako kalbėti. Mums reikia žinoti raštą ruošusio (ruošusių) žmogaus pavardę ir vardą bei jo pareigybę.  Taip pat prašome atsakyti į klausimą, ar jūs pats matėte, ką siuntinėje jūsų pavaldiniai?  Taip pat prašome nurodyti laiką, kada su jumis būtų galima susisiekti internetu per skype ar analogišką ryšio priemonę, kad galėtumėte atsakyti į klausimus gyvai“, - balandžio 1 d. buvo klausiama ministro.

Finansų ministro atsakymų vis dar laukiama. Ir ne tik į tuos klausimus, kurie aprašyti šiame straipsnyje – yra ir kur kas įdomesnių, kaip antai apie jau legendiniu tapusį prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamą fondą kovai su koronavirusu ir t.t. ir pan.

O juk netrukus bus pradėti dalinti pasiskolinti milijardai, koronoviruso pasekmėms amortizuoti, jau dabar yra nerimo, kad visi tie pinigai bus tiesiog, kaip įprasta Lietuvoje, prašvilpti (apie tai skelbėme publikacijoje „Ne centro ekspertas apie penkių milijardų Vyriausybės injekciją: jie neįgalūs“).

Apie visa tai jau artimiausiu metu.

PAPILDYTA

Tik paleidus šią publikaciją, Finansų ministerijos darbuotoja K. Malevskienė atsiuntė laišką. Jį visą ir skelbiame.


 

Keli susiję:

Kultūros ministerijos paaiškinimas atskleidė absoliučią Finansų ministerijos nekompetenciją

Finansų ministerijoje krūviai yra nežmoniški, labai dideli, darbuotojai sėdi viršvalandžius   

Ateinant ekonominiam krachui Finansų ministras ketina papildomai paremti dezinformacijos ir melo skleidėjus

Žiūrėdami į makroekonominius rodiklius Lietuvos specialistai dar nieko blogo nemato   

Bukos kasdienės propagandos ir melo skleidėjai dėl koronaviruso kreipėsi į valdžią – nori lengvatų ir pinigų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. Hehe
(2020-04-04 23:19:21)
(46.249.170.205) Parašė:

Siuntinêje... Toliau galima nebeskaityti19. Erikas
(2020-04-04 17:49:44)
(84.15.190.45) Parašė:

ĮSIIIISĄVINS...18. 100%
(2020-04-04 13:39:12)
(82.132.238.236) Parašė:

pinigus isvogs... kas nesutinka,meskit i mane akmeni !17. -16. stėrva
(2020-04-04 09:12:39)
(82.140.130.183) Parašė:

Jūs esate grubus, be atjautos artimui Žmogus... Juk ir šios ponios ir n+k kitų valdininkų vaikučiai naujų aifonų, bmw ir mersų nori? Nori. Ir patys ponai naujus sklypus ant lietuvos ir Ispanijos, Italijos, Bulgarijos susipirkę, grandiozinės vilų statybos laukia? Laukia. O Jūs ką siūlot?? Pavydite žmonėms gražiai gyventi. Gėdykitės. Ir viešai atgailaukit...16. stėrva
(2020-04-04 08:42:27)
(130.149.80.199) Parašė:

.. va, tai elgitės ir jūs, Lt piliečiai, su valstybinėmis įstaigomis, konkretus pavyzdys... su teismais, policija, mokesčių inspekcija ir kt. ... priminkite tiems niekšeliams (-ėms ir konkrečiai Malevskienei), kad už mūsų suneštus pinigus atlyginimus gauna, o ne iš globalaus koncerno...15. kk
(2020-04-03 21:57:07)
(86.100.96.22) Parašė:

Jutubėj pasiklausykite GRU-šniko Deviatovo.Andrei Deviatov.Šioje tarnyboje durnių nelaikė.14. Neturiu žodžiu
(2020-04-03 21:46:36)
(78.62.215.126) Parašė:

Tai tegu ta ministerija ir užsidaro nx...13. Anonimas
(2020-04-03 20:42:03)
(78.31.189.78) Parašė:

to - ekspertai EU; jų vidaus taisyklėse turi būti nurodyta ką jie turi pateikti ir ko ne (dokumento apipavidalinimas/reikalavimai). Jeigu sako, kad neturi, tai tegul pateikia taisyklių NR (punktą), kuriuo remiantis jie to daryti (pateikti dokumentą ruošiančio asmens vardą) neturi. Šiaip, manau jie privalo pateikti asmens vardą, kuris rengė dokumentą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras