2024 m. birželio 21 d.

 

Latvija užėmė Kremliui artimą, nesolidarią su Lietuva poziciją dėl Astravo AE

19
Paskelbta: 2017-01-27 04:24 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorius A. Kubilius. Nuotr. facebook.com
Konservatorius A. Kubilius. Nuotr. facebook.com

Kitos šalys, skirtingai negu Lietuva, Astravo atominės elektrinės projektą vertina per ekonominę prizmę.

Apie tai pranešė premjeras Saulius Skvernelis, po Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus pareiškimo, esą jo šalis nesvarsto galimybės riboti elektros importą iš Baltarusijoje statomos atominės.

Jis teigia, kad saugumo klausimus nuolat kelia susitikimuose su Baltarusijos ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovais, bet kartu mano, kad Astravo AE yra tapusi Lietuvos vidaus politikos klausimu (Astravo AE buvo tapęs vienas pagrindinių konservatorių rinkimų arkliukų – red. pastaba), į kurį Latvija nesikiš.

Pernai birželį Lietuva pademonatravo regiono lyderystę ir mūsų vyriausybė pritarė elektros, pagamintos Astravo AE ir kitose trečiose šalyse, embargo planui, pagal kurį jos importas į Lietuvą, o kartu ir į kitas ES šalis, bus ribojamas per elektros biržos „Nord Pool“ Lietuvos zoną.

Konservatorius Andrius Kubilius lygiai prieš metus yra nurodęs, kad „reikia pradėti statyti vadinamuosius dažnio keitiklius prie sienos, nuolatinius srovės intarpus ant tų magistralinių linijų, kurios jungia Lietuvą su vadinamąja rusiška BREL sistema“.

„Tai labai aiškiai parodytų, jog tie, kas planuoja statyti atominę elektrinę Astrave, neturėtų jokių iliuzijų naudotis Lietuvos elektros sistema. Tą galima daryti dabar šalia visų kitų veiksmų, kovų tarptautinėse arenose dėl to, kad elektrinė statoma pažeidžiant visas tarptautines aplinkosaugos konvencijas“, - kovos plano detales su Baltarusijojos elektra yra atskleidęs politikas konservatorių straipsnyje „Būtina konkrečiais veiksmais įrodyti, kad Astravo atominė elektrinė negalės naudotis Lietuvos elektros sistema“.

Pasak A. Kubiliaus, „kad Kremlius gali gąsdinti, gali spausti, gali grasinti kažkokiomis ekonominėmis sankcijomis – tai yra akivaizdu“.

„Tad klausimas, ar užteks politinės valios, ar užteks valstybinio požiūrio atlaikyti tą spaudimą ne tik žodžiais, bet ir labai konkrečiais veiksmais, ir Kremliui, ir Astravo statytojams parodyti, kad jie savo šių planų Lietuvos sąskaita negalės įgyvendinti“, - klausimus kėlė konservatorius.

Kaip dabar aiškėja, Latvija Kremliaus spaudimo šiuo klausimu nebesugeba atlaikyti.

Susiję:

Naujas etapas, naujas laikotarpis   

Baltarusijos diktatorius siūlo Lietuvai baigti eiti vieniems prieš kitus  

Būsimuoju prezidentu vadinamas Ž. Pavilionis: 65 tūkst. parašų prieš Astravo AE jau surinkta  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. Julius
(2017-11-17 15:44:31)
(79.132.163.32) Parašė:

Tiesiog latviai ne katalikai, jiems ne gėda daryti biznį :)18. nukopinau
(2017-01-28 10:51:18)
(77.90.66.86) Parašė:

D.Grybauskaitės gaujos biznis – perka „Statoil“ dujas po 576 dolerius, nors „Gazprom“ kaina – 370 dolerių, skirtumą dengia „runkeliai“ ir pensininkai (papildyta A.Skardžiaus komentaru : "Idiotai")17. Ekspertas
(2017-01-28 10:04:10)
(188.69.199.241) Parašė:

Kubilius sunaikino planus statyti Ignalinos atominę. Poreikis elektros energijos nuo to neišnyko. Baltarusiai tuo pasinaudijo. Lieka iš pykčio graužti sau alkūnę!16. nika
(2017-01-28 08:50:48)
(88.222.117.112) Parašė:

Tai dar kartą parodo kokie idijotai Lietuvos valdžiažmogiai ir kaip jiems rūpi Lietuvos žmonės.15. jonas
(2017-01-27 22:13:23)
(78.61.57.114) Parašė:

Kitos šalys kiek kitokios,nei mūsų.Jos neturi V. Landzbergio ir visos jo šeimynėlės,neturi megztų berečių ir kitokio plauko veikėjų....14. alius>9
(2017-01-27 17:13:38)
(78.62.46.166) Parašė:

"Rusija apsispręs Kaliningradui taip padėti , bet ilgoje perspektyvoje tai tikrai nebus jai naudinga, kol jos anklave neatsiras dar viena AE".Laikas būtų žinoti,kad rusai perskaičiavę Kaliningrado AE projektą nustatė,kad turės apie 10 milijardų dolerių nuostolį ir jo atsisakę pastatė keletą elektrinių kuriamų dujomis,ko pasėkoje aprūpina sritį ir mums parduoda po 200-300 MW kasdien.Prie to galima būtų prisiminti,kad vieno tipo profesoriaus dėka per Marijos žemę nebuvo leista pravesti dujotiekį i ES dėl ko Lietuva prašiko gražius pinigėlius už tranzitą,o rusai įkišo vamzdį į jūrą.Skaityk klasikus jaunuoli,plėsk akiratį.13. > 6. .
(2017-01-27 13:46:26)
(78.250.106.10) Parašė:

Nagi tu ne zioplas, tiesiog durnumo etalonas. O po pirmo komentaro manau, kad butent tau priklauso zvaigzdziu karu scenarijus.12. senis
(2017-01-27 12:31:28)
(84.15.179.193) Parašė:

bendras Gaspromo kartu su Grybauskaite projektas Klaipedos duju Terminatorius, Astravo AE blokavimas, nuolatiniai uzsislaptinusiu kgbistu paklykavimai, rusai puola!,tai tik Lietuvos verslo konkurencingumo ES mazinimas. Lietuvos Komunistu Partija, susiskirsciusi i konservatoriu, lyberastu, socdemu frakcijas, jau 26 metus turi Lietuvoje obsoliucia valdzia ir uoliai vykdo Kremliaus uzdavini zlugdant Lietuva, specialiai palaikant labai zema pragyvenimo lygi, priversti gyventojus pacius pasiprasyti i RF glebi, kad ir gubetnijos salygomis. Is principo tai butu geriausias variantas Lietuvai. Mes, lietuviai, niekada nieko bendro neturejome su vakaru civilizacija, su ju vagimis ir cenzurastais. Mes, lietuviai, tie patys slavai, tik gal kiek skystesnio proto uz rusus, maziau uz juos issilavine, daugiau linke vogti. Nesigedinkime pripazinti, kad LTSR buvo Lietuvos Gulbes Giesme tik todel, kad Maskva neleido musu elitui smarkiai vogti, ribojo vagiu ir debilu patekima i valdzios organus, verte elita kalbeti lietuviskai. Su kaimynais reikia kalbetis, draugauti, prekiauti. Savus vagis laikas pradeti sodinti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras