2023 m. lapkričio 28 d.

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Privalome ginti Lietuvos informacinę erdvę“

80
Paskelbta: 2014-12-12 10:58 Autorius: prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą ir apginti visuomenę nuo priešiškos propagandos ir dezinformacijos, Seimui teikiamos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos.
 
„Kasdien susiduriame su naujomis informacinio karo atakomis. Jų taikiniai - mūsų žmonės. Jiems brukamas nepasitikėjimas savo valstybe, istorija ir kariuomene, naryste Europos Sąjungoje ir NATO. Konstitucija įpareigoja apsaugoti Lietuvos informacinę erdvę. Šiame kare negalime būti beginkliai", - sako Prezidentė.
 
Valstybės vadovės teikiamomis pataisomis įvedamos naujos su ES teise suderinamos efektyvios reguliavimo priemonės - baudos, atitikties nacionaliniam saugumui procedūra, galimybė teisme ginti viešąjį interesą bei išplėstos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pareigos ir atsakomybė.
 
Už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką, kėsintis į šalies suverenitetą siūloma skirti baudą iki 3 proc. metinių transliuotojo pajamų. Tokio paties dydžio baudos gali būti taikomos ir retransliuotojams už televizijos programų, keliančių grėsmę Lietuvos valstybingumui, pakartotinį rodymą.
 
Įstatymo projekte siūloma nustatyti transliuotojų ir retransliuotojų atitikties nacionaliniam saugumui procedūrą ir įtvirtinti LRTK pareigą atsisakyti išduoti licenciją, uždrausti veiklą teismo keliu ar pasipriešinti akcijų perleidimui.
 
Prokurorui, valstybės institucijoms bei visuomenės informavimo srityje veikiančioms asociacijoms suteikiama galimybė teisme ginti viešąjį interesą tuo atveju, jei LRTK nepaisytų raginimo užkirsti kelią karo propagandos ir grėsmę Lietuvos valstybingumui keliančios informacijos skleidimui.
 
Įstatymo pataisos leis ir kiekvienam gyventojui kreiptis į atsakingas institucijas su prašymu užkirsti kelią draudžiamos informacijos skleidimui.
 
Galiojantis retransliuotojų veiklos reguliavimas neatitinka ES teisės, todėl pataisomis siūloma atsisakyti retransliavimo ne radijo dažniais licencijų. LRTK paliekama teisė stabdyti, naikinti transliavimo licencijas, taip pat uždrausti vykdyti nelicencijuojamą veiklą teismo keliu.
 
Informacinės erdvės apsaugos priemonių imasi ir Latvija bei Estija. Griežtos bausmės dėl transliavimo ir retransliavimo tvarkos pažeidimų taikomos daugelyje Europos Sąjungos šalių.

prezidentas.lt inf.

Keli susiję:

Informacija apie grėsmes Lietuvai – valstybinė paslaptis

Už valstybės interesų gynimą teisiamai buvusiai prezidentės patarėjai gresia grandiozinė bauda

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
80. jo,jo
(2014-12-15 09:38:17)
(188.69.213.44) Parašė:

Skaitau rusų propagandą, juokas ima.Baisu vartyti lietuvišką spaudą,oficialią.Putinas su napoleono sindromu, mažvaikis, prieš gebelso pasekėjus.Rytoj liks tik etatiniai, apmoko[a]mi komentatoriai?...79. Dzūkija - 77.
(2014-12-14 16:52:43)
(78.62.212.240) Parašė:

Lietuvos Respublika patiki Europos Sąjungai valstybės institucijų kompetenciją ...78. Paprastas> 77 "aAlgirdui"
(2014-12-14 14:55:01)
(88.118.179.138) Parašė:

O Jūs ištrinkit tuščiažodžiavimą, ir ką neliečia Lietuvos :(„reikšdamas įsitikinimą, kad Europos Sąjunga gerbia žmogaus teises ir pagrindines laisves, o Lietuvos narystė Europos Sąjungoje prisidės prie žmogaus teisių ir laisvių efektyvesnio užtikrinimo, pažymėdamas, kad Europos Sąjunga gerbia savo valstybių narių nacionalinį tapatumą ir konstitucines tradicijas, siekdamas užtikrinti visateisį Lietuvos Respublikos dalyvavimą Europos integracijoje bei Lietuvos Respublikos saugumą ir jos piliečių gerovę“), 2003 m. RUGSĖJO 16 d. RATIFIKAVĘS („Belgijos Karalystės, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Airijos, Italijos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos“) SUTARTĮ DĖL („Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos“), LIETUVOS RESPUBLIKOS, („Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos“) STOJIMO į Europos Sąjungą, („pasirašytą 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose“), PRIIMA ir skelbia šį Konstitucinį aktą: ..... ir viskas atsiras.77. aAlgirdas - paprastas
(2014-12-14 13:54:31)
(78.56.79.247) Parašė:

gal kažko nesuprantu, bet priverstas cituoti aktą LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS AKTAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos Respublikos piliečių valią, pareikštą 2003 m. gegužės 10 ir 11 dienomis įvykusiame referendume dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje, reikšdamas įsitikinimą, kad Europos Sąjunga gerbia žmogaus teises ir pagrindines laisves, o Lietuvos narystė Europos Sąjungoje prisidės prie žmogaus teisių ir laisvių efektyvesnio užtikrinimo, pažymėdamas, kad Europos Sąjunga gerbia savo valstybių narių nacionalinį tapatumą ir konstitucines tradicijas, siekdamas užtikrinti visateisį Lietuvos Respublikos dalyvavimą Europos integracijoje bei Lietuvos Respublikos saugumą ir jos piliečių gerovę, 2003 m. rugsėjo 16 d. ratifikavęs Belgijos Karalystės, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Airijos, Italijos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos sutartį dėl Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą, pasirašytą 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose, priima ir skelbia šį Konstitucinį aktą: 1. Lietuvos Respublika, būdama Europos Sąjungos valstybe nare, dalijasi ar patiki Europos Sąjungai valstybės institucijų kompetenciją sutartyse, kuriomis yra grindžiama Europos Sąjunga, numatytose srityse ir tiek, kad kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bendrai vykdytų narystės įsipareigojimus šiose srityse, taip pat naudotųsi narystės teisėmis. ......" NERANDU Jūsų cituojamos dalies. Pagarbiai76. Algika
(2014-12-14 12:55:56)
(78.62.75.149) Parašė:

kaip visose totalitarinėse valstybėse, totalinė visuomenės kontrolė, dangstoma valstybės interesais. ... fronte nieko naujo.75. Paprastas>74"aAlgirdas"
(2014-12-14 12:38:15)
(88.118.179.138) Parašė:

Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos Respublikos piliečių valią, pareikštą 2003 m. gegužės 10 ir 11 dienomis įvykusiame referendume dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje,(...) 2003 m. rugsėjo 16 d. ratifikavęs(...) SUTARTĮ DĖL Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, LIETUVOS Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą, pasirašytą 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose, priima ir skelbia šį Konstitucinį aktą“(...) . Pagarbiai74. aAlgirdas - paprastas
(2014-12-14 12:16:16)
(78.56.79.247) Parašė:

atsiprašau, bet perskaičius LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS AKTAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE, kuriame tarp kitko (viduje) rašoma: "2003 m. rugsėjo 16 d. ratifikavęs Belgijos Karalystės,.......,Lietuvs Respublikos,..........ir Slovakijos respublikos stojimo į Europos Sąjungą pasirašytą 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose, priima ir skelbia šį Konstitucinį aktą: ..... Gal galite paaiškinti ką Seimas priima, nes aš nesupratau? Pagarbiai (nejaugi tokiame dokumente yra praleistas kažkoks žodis k gero tai "sutartis" )Gal aš klystu, bet ,jei neklystu tai rod73. skorpionas
(2014-12-14 12:11:47)
(78.57.168.231) Parašė:

KGBistės iniciatyva parengtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos leidžiančios daryti bet ką su tuo, kas nesutinka su valdžios požiūriu yra skirtos tam, kad būtų galima be teismo sankcijos 48 valandas kontroliuoti bet kieno internete naudojamą informaciją ir atjungti vartotojo ryšio priemones, bei perduoti Lietuvos interneto vartotojų sekimą NATO, o tiksliau jankiams, nes nacionalinis kibernetinio saugumo centras bus pavaldus KAM, o KAM savo ruožtu yra pavaldus NATO karinio aljanso štabui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras