2024 m. liepos 24 d.

 

Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip "Lietuvos ryto" skaitytojai

22
Paskelbta: 2013-01-21 07:35 Autorius: ekspertai.eu
Nors ir atrodo gundančiai, tai yra visiškai neteisingas ir liūdnų pasekmių galintis turėti anties vartojimo būdas. Kad šios anties kepenėlės nekeltų pavojaus jūsų sveikatai, turite jas daug kartų atskiesti pagal homeopatijos principus.
Nors ir atrodo gundančiai, tai yra visiškai neteisingas ir liūdnų pasekmių galintis turėti anties vartojimo būdas. Kad šios anties kepenėlės nekeltų pavojaus jūsų sveikatai, turite jas daug kartų atskiesti pagal homeopatijos principus.

Asmenims, nepuoselėjantiems šiais laikais madingų prietarų dėl maisto, šeštadienis turėjo būti juoda diena: paaiškėjo, kad valgyti antieną yra pavojinga sveikatai. Todėl šią paukštieną galima valgyti tik itin kruopščiai ir daug kartų atskiestą, homeopatinėmis porcijomis, kuriose anties turi būti likęs tik prisiminimas.

Tokią liūdną išvadą bet kuris loginio mąstymo dovanos nepraradęs pilietis turėjo neišvengiamai padaryti perskaitęs “Lietuvos ryto” straipsnelį “Ar populiarius vaistas nuo gripo tėra paprastas cukrus?” (klaida pavadinime lryto.lt – red. past.). 

Juo dienraščių lyderiu save tituluojantis organas davė ryžtingą atkirtį ekspertai.eu publikacijai “Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000-4000 litų”, kurioje paskelbėme faktus, rodančius, kad intensyviai reklamuojamas “vaistas” nuo gripo oscilokokcinas yra ne kas kita, kaip cukrus su laktozės priemaiša.

Nors dienraščių lyderio rašinėlis nėra itin ilgas, jame esama net kelių unikalių atradimų.

Pirmasis neabejotinai reikšmingas geopolitine prasme ir gali turėti svarbių pasekmių Lietuvos užsienio politikai. Oscilokokcinas yra “registruotas daugelyje Europos Sąjungos valstybių”, - rašo lrytas.lt. Ekspertai.eu žiniomis, tos šalys - Švedija, Belgija, Olandija, Portugalija, Latvija, Lenkija ir Lietuva. T. y. 8 (aštuonios) valstybės. Taigi, būtina kuo skubiau patikslinti oficialiose ES svetainėse skelbiamą informaciją, esą šią sąjungą sudaro 27 Europos šalys. Dienraščių lyderio duomenimis, jai priklauso ne daugiau nei 17 valstybių, kurių daugelis leidžia savo piliečiams gydytis nuo gripo cukrumi.

Antroji lrytas.lt paskelbta žinia svarbi visiems valgytojams. Kad nieko neiškraipytume, pateikiame visą Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovės Jolantos Gulbinovič citatą, kuria triuškinama “tendencinga ir nepagrįsta” ekspertai.eu nuomonė:

„Negalima homeopatinių vaistų lyginti su kitais vaistais: cheminiais, biologiniais ar augaliniais. Pirmiausia reikia suprasti, kokia yra homeopatijos esmė. Pagrindinė homeopatijos mintis – organizmas yra labai tobulas, sugebantis pats sutvarkyti bet kokius sutrikimus. Tačiau kartais jam tai nepavyksta, todėl jam reikia „priminti“, t. y. duoti medžiagų, kurios sukeltų tokį patį sutrikimą ir taip „pažadintų“ organizmą. Tačiau, kad vartojamos medžiagos nepakenktų, jų turi būti labai maža dozė. Tai pasiekiama medžiagą daug kartų skiedžiant. Yra nemažai homeopatinių vaistų, vienas jų - „Oscillococcinum“, kuriame po skiedimo neturėtų likti nė vienos veikliosios molekulės“, - portalui lrytas.lt teigė vaistus registruojančios tarnybos darbuotoja.

Homeopatija aiškina, kad veikia ne pati veiklioji medžiaga, o skiediklis skiedžiant įgauna „atmintį“ ir vis tiek gali veikti organizmą.(Paryškinta ekspertai.eu).

Dienraščių lyderiui, pateikiančiam šį VVKT atstovės išaiškinimą, nekilo jokių papildomų klausimų, nors jie turėtų natūraliai kilti visiems, iki šiol be baimės valgiusiems antieną ir ypač – o siaube – neatsakingai besimėgavusiems laukinių ančių kepenimis bei širdimis. Juk būtent šių antienos dalių ekstraktas ir yra vienintelė veiklioji oscilokokcino medžiaga. Ta pati, kuri, anot VVKT atstovės, gali sukelti “sutrikimą” ar net pakenkti, jei nebus imtasi ypatingų atsargumo priemonių.

Todėl nuo šiol, jei koks nors pažįstamas medžiotojas iš neatsargumo ar turėdamas piktų kėslų bandys jus apnuodyti laukine antimi, nepasiduokite šioms užmačioms. Prieš valgydami šio nelemto paukščio kepenis ir širdį daug kartų atskieskite, kad patiekale neliktų nė vienos antienos molekulės. Žinoma, tai padaryti namų sąlygomis, neturint specialios laboratorinės įrangos, bus sudėtinga, bet neabejojame, kad gurmanų, kurie ančių kepenis laiko ypatingu delikatesu, tokie išbandymai neatbaidys. Juk šie rizikos mėgėjai pakloja didžiulius pinigus, kad Japonijos restoranuose paragautų garsiosios žuvies fugu, kurios nuodai stipresni už kalio cianidą. Pavojus susirgti gripu nuo ančių kepenėlių – vieni niekai, palyginti su mirtina grėsme, kurią kelia minėta žuvis.

Vis dėlto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turėtų nedelsdama reaguoti į lrytas.lt paskelbtą VVKT atstovės išaiškinimą ir per masines informacijos priemones sąžiningai informuoti visuomenę apie pavojų, kurį kelia laukinių ančių kepenys ir širdys. Juk ne visi piliečiai ryšis rizikuoti sveikata vien tam, kad pamalonintų skonio receptorius.

Be abejo, vieninteliu saugiu laukinės antienos kepenėlių patiekalu turėtų būti pripažintas oscilokokcinas. Kadangi po rūpestingo skiedimo mėsos molekulių jame nebėra - tik “atmintis” apie antieną, kurią skiedžiant įgauna skiediklis, - oscilokokciną ramia sąžine galėtų valgyti ir vegetarai, taip papildydami mėsos pakaitalų iš sojos racioną. Susilaikyti patartina tik asmenims, sergantiems cukriniu diabetu.

Trečiasis lrytas.lt atradimas nepadarys tokios didelės įtakos tradiciniam kulinarijos ir geopolitikos supratimui, bet turėtų būti svarbus visai žurnalistų bendruomenei. Pasirodo, pašnekovo mintis galima sužinoti ne tik įprastinėmis priemonėmis, bet ir telepatiniu būdu.

Lrytas.lt straipsnis baigiamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektoriaus dr. Rimo Jankūno mintimis apie homeopatinius vaistus. Taigi, skaitytojui turėtų susidaryti įspūdis, kad jis, kaip ir VVKT atstovė, mano, jog oscilokokcinas yra homeopatinis vaistas.

Tačiau susisiekus su R. Jankūnu ir paprašius paaiškinti, kodėl jis laiko homeopatiniu vaistu gaminį, kuriame nėra veikliųjų medžiagų, o tik skiediklio “atmintis” apie laukinės anties kepenis ir širdį (homeopatiniuose preparatuose paprastai būna veikliųjų medžiagų), atsakymas nustebino net visko mačiusius ekspertus.

“Prieš skelbdamas šią publikaciją, lrytas.lt neklausė mano nuomonės apie oscilokokciną”, - ekspertai.eu pareiškė dr. R. Jankūnas. Jis tvirtino nesidalijęs su lrytas.lt mintimis apie šį preparatą nei telefonu, nei paštu, nei tiesiogiai, nei kitomis įprastinėmis bendravimo priemonėmis. 

“Jei su manimi, prieš skelbdami mano nuomonę, būtų susisiekę, būčiau pasakęs, kad abejoju, ar oscilokokciną galima vadinti homeopatiniu vaistu”, - stebėjosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas ir pridūrė, kad su lrytas.lt žurnalistais teko kalbėtis kiek daugiau nei prieš metus, bet ne šio konkretaus gaminio tema.

Taigi, tenka konstatuoti, kad bent su vienu iš pašnekovų dienraščių lyderiui pavyko pabendrauti telepatiniu būdu, pašnekovui apie tai net neįtariant. Kol kas šis ryšys nėra tobulas, todėl perskaityti R. Jankūno mintis pavyko ne visai tiksliai.

Dėl šių techninių nesklandumų lrytas.lt publikacijos santykis su šaltiniais yra toks pats, kaip oscilokokcino – su laukinės anties kepenimis, tad skaitytojams, vartojantiems šį produktą, taip pat patartina imtis atsargumo priemonių.

Beje, prieš pat pasirodant šiai įvairiais požiūriais unikaliai dienraščių lyderio publikacijai, ekspertai.eu sulaukė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atsakymų į klausimus apie oscilokokciną. Šiuo metu jie analizuojami ir bus paskelbti artimiausiu metu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
22. Gail Yearsley
(2013-02-21 03:15:49)
(199.180.128.145) Parašė:

I always was concerned in this subject and still am, thank you for putting up.21. soso
(2013-02-13 03:09:28)
(195.12.167.234) Parašė:

susidaro toks vaizdas,kad valstybę valdo vien ostapai benderiai,ir totaliai visur!!!IŠGAMOS!!!20. Amanda
(2013-02-10 05:43:27)
(93.124.225.10) Parašė:

Superbra :D Det verkar som det var ett tag sedan du gjodre denna se5 din Bruce-yra kanske e4r f6ver. Ff6r mig slutade den aldrig. Ingen av mina ve4nner ff6rste5r mig, och jag ff6rste5r inte dem. c4r det bara vi som e4r fe5 ff6runnade att ff6rste5 Springsteen? Senast ige5r natt dansade jag mig blf6t av lycka pe5 ett av de mer corny dansgolven pe5 nationerna. Ff6r ne4r Bruce spelar bryr man sig inte om ne5got annat e4n ke4nslan :)Om du ke4nner ff6r att svara, anve4nd mailen. Hittar antagligen inte hit igen, haha!19. Ekspertai.eu'ams
(2013-01-22 23:10:28)
(94.244.82.106) Parašė:

Būkit geri, labai prašau, nepamirškit šito reikalo ir eikit iki galo, kol pasieks visa tai tikiuos ir aukščiausias institucijas. Visas šitas reikalas yra na net nežinau kaip akivaizdžiai ir įžūliai skleidžiamas melas, po kuriuo slypi labai dideli pinigai ir melu pagrįstas verslas, neturintis nieko bendro su medicina.18. as
(2013-01-22 12:49:25)
(82.135.201.42) Parašė:

w w w sciencebasedmedicine org/index.php/homeopathy-failing-randomized-controlled-trials-since-1835/17. wikipedia
(2013-01-22 01:52:09)
(85.255.62.132) Parašė:

Homeopatija – alternatyviosios medicinos naudojamas gydymo metodas. Gydoma specialiu būdu paruošiamais preparatais – medžiagos, kurios sveikam žmogui sukelia panašius simptomus į gydomą ligą, atskiedžiamos taip, kad jų pagamintame preparate praktiškai arba visiškai nelieka. Gydymo principas grindžiamas senoviniu similia similibus curantur (lot. „panašus gydo panašų“) principu. Homeopatijos šalininkai mano, kad ypatingu metodu skiedžiamos medžiagos poveikis ne silpnėja, bet stiprėja. Homeopatinių vaistų poveikis paprastai aiškinamas tuo, kad vanduo nežinomu būdu „atsimena“ pirminę medžiagą, kuri buvo skiedžiama. Šiuolaikinius mokslinius reikalavimus atitinkantys tyrimai rodo, kad homeopatinis gydymas turi ne didesnį, negu placebo efektas medicininį poveikį. Pagrindinių homeopatijos principų (potencijavimas, panašumas, gyvybinė jėga) neįmanoma patikrinti (pseudomokslas). Homeopatija ir fitoterapija Homeopatija dažnai painiojama su gydymu vaistažolėmis (fitoterapija). Kadangi homeopatija kaip terminas yra plačiai žinomas, kai kurios kompanijos klaidindamos vartotoją naudoja jį marketinge, nors jų pardavinėjami preparatai nėra homeopatiniai, o ruošti pagal įprastą metodologiją – vitaminai, vaistažolės ar panašiai. Homeopatinių preparatų reklamoje taip pat akcentuojama, kad tai „natūrali“ priemonė, o tai asocijuojasi su ekologiškais produktais ir vaistažolėmis. Dėl šios painiavos dažnai manoma, kad homeopatija yra pripažįstama ir įprastinės medicinos. Iš tiesų šie du gydymo būdai turi mažai ką bendro. Homeopatiniai vaistai gaminami ne tik iš augalų, bet taip pat ir iš mineralų, gyvūninės kilmės produktų (pavyzdžiui, gyvačių nuodų) ar net žmogiškos kilmės substancijų. Net ir iš žolelių pagaminti homeopatiniai vaistai neturi nieko bendro su tikrais vaistažoliniais preparatais, kadangi juose likęs vaistažolių kiekis yra labai artimas nuliui.16. Ǒ
(2013-01-21 22:54:28)
(78.63.224.64) Parašė:

Anglijoje prieš pora metų uždraudė gydytojams išrašinėti ir vaistinėse pardavinėti homeopatinius skiedalus. Dė to "homeopatų draugija" (sic!) bylinėjosi, tačiau taip ir nesugebėjo įrodyti teigiamo preparatų poveikio. Kad gali būti placebo efektas, tai niekas nesiginčija. Tačiau dėl to negalima žmonių apgaudinėti visokiomis "atmintimis". Mane tai neramina homeopatų prisidenginėjimas moksliškumu siekiant asmeninės naudos, kitaip sakant, sukčiavimas. Panašu, kad ir D.Pūras yra to paties lygio "mokslininkas".15. suvalkietis
(2013-01-21 18:42:36)
(78.62.164.7) Parašė:

Lietrytis kaip buvo organas (anksciau komsomolke) taip ir liko, o juk organu buna ir zemiau dirzo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras