2024 m. vasario 25 d.

 

Tarsi-kvietimas kavos puodelio ant Užupio stogo

3
Paskelbta: 2012-07-02 13:23 Autorius: ekspertai.eu

Dizainerė Ainė Bunikytė liepos 3 dieną 18 valandą Užupio meno inkubatoriaus kiemelyje pristatys savo dizaino kūrinį, kviečiantį patirti romantiškas Vilniaus nuotaikas nuo apdainuotų Vilniaus stogų.

A.Bunikytės projektas - tris metus trukusio tyrimo apie funkcijos paradoksus dizaino objektuose ir projektuojamose erdvėse rezultatas. Šie vizionieriški baldai specialiai kurti Vilniaus senamiesčio stogams, kurių daugelis yra šlaitiniai.

Projekto funkcija – dovanoti viziją, kvietimas aptikti “savo” erdvę, pasinerti į autorės svajonę, mintimis pakylant aukščiau. Paradoksalu tai,

 kad stalas ir kėdutės būtų funkcionalūs, jei nebūtų nepasiekiami. Para-funkcionaliu tampa ir stogas, nes čia jis įgauna grindų funkciją.

Šie kraiginio stogo baldai sukurti ne įprastais, "normaliais" metodais, kaip reakcija į konkrečias problemas ir branding'ą, bet intuityviais, iracionaliais būdais. Vienas autorės tikslų - įrodyti, kad tokie kūrybos metodai neturėtų būti menkinami, kad jie yra puikus idėjų šaltinis ir teikia impulsų sukurti realų ir naudojamą produktą bei atrasti jo naudojimo scenarijų. Nors baldai kurti nelogine seka ir paradokso principu, jie vis tiek kviečia, kelia susižavėjimą ir troškimą – tai patvirtina jau mačiusiųjų reakcijos ir atsiliepimai.

Šie eksperimentiniai baldai, sukurti dizaino magistro Vilniaus dailės akademijoje studijų metu, balansuoja tarp dizaino ir meninio dizaino. Galimybė juos menamai naudoti darbą išlaiko dizaino plotmėje, tačiau techninė bei psichologinė problematika suteikia jam meninio dizaino statusą: daikto funkcinis panaudojimas nėra būtina sąlyga jam egzistuoti.

Aiški kūrinio prieštara ir atvira jo pozicija stebinčiajam – kviečiamajam prisėsti - leidžia vadinti jį kritinio dizaino objektu. Neįprastas darbo pateikimo formatas gali atverti kitokias kritinio ar meninio dizaino sklaidos perspektyvas.

A.Bunikytę įkvėpė keistų daiktų ir erdvių panaudojimas kasdienybėje bei meno kūriniuose. Kėdutės ir padengtas stalas gali tapti įdomia pradžia, kuriančia prielaidą užgimti tokių stogų kultūrai. Tai - naujos koncepcijos viešajai erdvei pasiūlymas.

Projekto pristatymas vyks liepos 3 dieną 18 valandą Užupio meno inkubatoriaus kiemelyje, adresu Užupio g. 2. Baldai eksponuojami nuo birželio 16 dienos iki liepos 4-osios. Po darbo pristatymo lankytojams gros Ernestas Kovalenko – ROVE. Projektą remia Užupio meno inkubatoriaus stogas.

Ainė Bunikytė - www.aine.lt

[gallery columns="7"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. manau
(2012-07-05 10:13:59)
(78.63.207.46) Parašė:

"kvietimas aptikti “savo” erdvę, pasinerti į autorės svajonę, mintimis pakylant aukščiau."; bet gal ne daugiau, nes pavojinga:)2. Juozas
(2012-07-05 08:00:40)
(70.196.193.208) Parašė:

Kvailiojimui ribu nera. Tai gal imantuokite baldus i elektros stulpa tai bus juokingiau.1. as
(2012-07-04 20:00:21)
(86.100.47.218) Parašė:

jo pradkim nuo arbatos ant stogo baikim baliais ir nukritusiais zmonemParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras