2024 m. liepos 25 d.

 

ZAPAD baigėsi, tačiau Kullamaa ragina neatsipalaiduoti – pasekmės kol kas neaiškios

13
Paskelbta: 2021-09-17 08:37 Autorius: ekspertai.eu
Kaarel Kullama.


Baigėsi agresyvios karinės pratybos „Zapad-2021“. Šį kartą Kremlius nesiryžo tiesioginei karinei invazijai į NATO ir Europos Sąjungos valstybę Lietuvą.

Tačiau šių pratybų pasekmės yra neaiškios, jų dar reikės palaukti, išlieka ir didelis nerimas.

„Veiksmai dar kartą parodė Rusijos ir Baltarusijos ambicijas pasėti nerimo Vakarams. Dėl kaimyninių valstybių atsitvėrimo tylos siena sužinoti tikrąsias pratybų intencijas prireiks laiko, o baimių kelia ir tai, kad Baltarusijoje gali likti ir rusų karių“, - skelbiama valstybinio transliuotojo analitinėje analizėje „Pratybos baigėsi, bet nerimas išlieka: „Zapad-2021“ pasekmių Vakarams teks palaukti“.

Informuojama, kad „nepaisant to, kad karinės pratybos „Zapad-2021“ praėjo gana tyliai, ekspertų nuomone, tikrųjų šio įvykio atgarsių gali tekti palaukti“.

„Kremliaus tikslu išlieka siekis paminti Vakarų principus, paremtus liberalia demokratine santvarka ir tarptautinės teisės legitimumu, jie siekia dominuoti. Taip pat siekiama, kad Vakarai būtų vaizduojami kaip „priešai“. Kremlius naudoja tiek konvencinius, tiek hibridinius metodus, o tokios pratybos, kaip „Zapad-2021“, prisideda prie „kovos už galią“, siekiant pasiųsti žinutę apie Rusijos karinius pajėgumus“, - išaiškino ICDS centro jaunesnysis analitikas Kaarelis Kullamaa.Mūsų šalis – vienintelė Europos Sąjungoje (ES), kurioje jau daugelį metų valdžios atstovai bei jų žiniasklaida intensyviai skelbia, kad bet kurią akimirką gali prasidėti karinė Rusijos invazija į Lietuvą bei kitas Baltijos valstybes.

Prisiminkime glaustą (toli gražu ne visą) šio Rusijos karinio puolimo prieš NATO ir ES valstybes sąrašėlį.Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Signataras Petras Vaitiekūnas 2020 m. rugpjūčio 20 d. perspėjo apie galimą Rusijos karinę invaziją į NATO teritoriją paskutiniojo Europos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos rankomis.

Ir t.t. ir pan. be galo be krašto... Plačiau apie nuolatinę Rusijos agresiją ekspertai.eu publikacijoje „Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ištiko bėda – dezinformacinių atakų sąrašo pateikti negali“.  

Keli susiję:

Ar po „Zapad“ karinių pratybų priedanga, Rusija ir Baltarusija nepradės karo prieš ES ir NATO?

Kremlius perspėtas: Rusijai netinkamai elgiantis, jos lauktų karinis NATO smūgis   

G. Nausėda atkreipė geriausio 2011 m. Lietuvos valdininko dėmesį į didėjančią Rusijos grėsmę

Buvęs geriausias Lietuvos valdininkas paskirtas Vyriausybės vicekancleriu  

Paminklas Lietuvos diktatoriui A. Smetonai bus pastatytas Gedimino prospekte Vilniuje

D. Matulionis patikino, kad Lietuva remia santykių su Ukraina ir Sakartvelu tolesnį visapusišką stiprinimą  

D. Matulionis išsakė tvirtą paramą Ukrainai ir pabrėžė Lietuvai vieningos ir stiprios ES svarbą  

D. Matulionis – iš A. Kubiliaus komandos į Lietuvos ambasadoriaus postą Vokietijoje

Lietuvoje veikia 906 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės

Klausimai geriausiam 2011 m. Lietuvos valdininkui D. Matulioniui

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. Q
(2021-09-17 23:24:04)
(87.123.193.154) Parašė:

Kaip laikotės būmeriai? Kas pas jus tose pragertose ir bezdaluose pratvinkusiose makaulėse verda? Kiek tik skaitau, tai nieko gero.12. Prašalietis
(2021-09-17 17:27:18)
(88.118.183.143) Parašė:

Šiandieninių "mokytų" vaikučių išmoktas pasaulinės politikos ir tai kas vyksta "supratimas" iš dainelės "o jūs vaikai taip darykit kaip tėvelis daro",labai juokina nemažai mačiusius savo gyvenime pagyvenusius "dėdes". Na o šiuolaikinius kitus vaikučius, kartu su "tėveliu" darantieji ką "tėvelis" liepia, turi gąsdinti, kad pastarieji nesugalvotų ko nors daryti ko "tėvelis" nenori ar neleidžia...11. yel“l“ow submarine to 9. SS
(2021-09-17 17:05:39)
(88.119.234.132) Parašė:

jei ne lrt-delfidė, tai niekas ir nežinotų, ką kliedi kažkoks glušiukas kūliamiajus, “dirbantis“ šūdmaliu naujai įkurtoje pindosyno įsteigtoje, veršių smegenų krušimo kontoroje Taline :) - bet greičiausiai, lrt-delfidė, kaip ir elta su bns`u, turi rašytinius ar nerašytinius įsipareigojimus pindosadai, reguliariai skelbti, ką barsto sorošiniai ar visi likę etatiniai pindosinio mėšlo ventiliatoriai visuose kampuose :)))) - po ru dūmos rinkimų kitą savaitę aplamai nusimato nerealus “darby“metis :))))))))))10. U-2
(2021-09-17 17:04:18)
(185.191.124.143) Parašė:

Sitas Kuliamiaje turetu nelaukti jokiu rusu ir nusisauti vien del savo pavardes. Gero zmogaus Kuliamiaja net Estijoje nepavadis.9. SS
(2021-09-17 16:33:07)
(78.63.162.242) Parašė:

Ko čia šitas ugrofinas lenda? Apsieisim be jo paslaugų.8. Psichinio
(2021-09-17 16:30:26)
(84.15.185.14) Parašė:

ligonio svaitejimas.30m.jau mus"puola rusai",bet musu LT kazkodel okupupavusios nato pajegos or niekas to matyti nei girdeti nenori.Na nepamenu,kad kas butu musu klauses ar mes norime i nato?Bo tam ligoniui reiketu paskaityti LT KT.Joje aiskiai parasyta kada svetima kariuomene gali buti musu zemeje.7. jau taip ikirejo
(2021-09-17 11:54:57)
(88.216.162.15) Parašė:

kazkoks snargliukas ir tas pliurpaline uzsiima,atsibodo ,greiciau uzpultu,paziuresim,jei spesim,kaip jankiai gins lithuanus,anekdotas aisku,bet visgi,tiesa sakant po karo 45m, irgi "apgyne","isvadavo"6. Antanas
(2021-09-17 11:43:33)
(89.116.78.33) Parašė:

Jau konservatoriai manau neturi iš ko rinktis sau atramos. Raselių cementas baigėsi.Nebent iš Somalio emigrabtų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras